Samsun Haber: OMÜ'lü öğrenciden büyüleyen eser

Samsun Haber: Samsun Ondokuz Mayıs Üniversitesi (OMÜ) Güzel Sanatlar Fakültesi Resim İş Öğretmenliği Bölümü öğrencisi Pınar Kahya'nın bireysel seramik sergisi büyüledi.

OMÜ'lü öğrenciden büyüleyen eser

Bir alışveriş merkezinde gerçekleşen ve açılışını İlkadım Belediye Başkanı Erdoğan Tok’un yaptığı sergi, vatandaşlardan büyük ilgi gördü. Lise yıllarından itibaren resim ve el sanatıyla uğraştığını belirten Sanatçı Pınar Kahya, "Uzun zamandır çamurlar üzerinde çalışmalar yapıyorum. Yaptığım çalışmalarda daha çok eski çağlardaki ev figürlerini tercih ediyorum. Ham maddemiz tamamıyla çamurdur. Çamurla evler yaparak onları renklendirip ışıklandırma çalışması yapıyorum. Ben aslında çamurla neler yapılabileceğini topluma göstermek istiyorum. İlkadım Belediyesinin katkılarıyla düzenlemiş olduğumuz seramik sergisi ile de bu düşüncemizi hayata geçirmiş olduk. Bir sanatçı olarak sanata ve sanatçıya desteklerinden ötürü İlkadım Belediye Başkanımız Erdoğan Tok’a teşekkürlerimi sunuyorum" dedi. 

“Sanata ve sanatçıya her zaman desteğimiz sürecek”

Serginin açılışını gerçekleştirdikten sonra davetlilere konuşma yapan İlkadım Belediye Başkanı Erdoğan Tok, "Sanatçı Pınar Kahya kızımızın birbirinden güzel çalışmalarını halkla buluşturmak bizler için güzel bir duygu. Eserler çok güzel, hocamızın eline sağlık. Belediye olarak sanat ve sanatçının her zaman yanındayız. Biz, vatandaşlarımızın yeteneklerini geliştirecek, o yetenekleri kapsamında iş sahibi olacak istihdamın da önünü açacak sektörlere önem veriyoruz. Halk eğitim merkezlerimizde kursiyer yetiştirerek bu sektörlere de destek sağlıyoruz" diye konuştu.

22 Ekim’e kadar açık kalacak

Konuşmaların ardından Başkan Tok ve katılımcılar sergiyi gezerek, eserleri inceledi. Serginin 22 Ekim tarihine kadar devam edeceği belirtildi.

Sergiye ayrıca, Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Sefer Arlı, İlkadım Belediye Başkan Yardımcısı Yahya Çınkıl, İlkadım Belediyesi Birim Müdürleri ve OMÜ Güzel Sanatlar Fakültesi öğrencileri katıldı.EN ÇOK OKUNANLAR

Samsun Valisi Kaymak, görevi devretti

1 Samsun Valisi Kaymak, görevi devretti

Samsunspor'a 720 bin TL daha

2 Samsunspor'a 720 bin TL daha

Samsunspor'da moraller bozuktu

3 Samsunspor'da moraller bozuktu

Samsun'da araştırmacıların işini kolaylaştıracak yazılım

4 Samsun'da araştırmacıların işini kolaylaştıracak yazılım

Samsun AK Parti'de Karaduman dönemi

5 Samsun AK Parti'de Karaduman dönemi

Samsunsporlu Cebe: İşimize bakıyoruz

6 Samsunsporlu Cebe: İşimize bakıyoruz

Almanya'da korkunç ölüm: Sosyete şokta!

7 Almanya'da korkunç ölüm: Sosyete şokta!

Samsunspor'da Gaziantep mesaisi

8 Samsunspor'da Gaziantep mesaisi

YSK seçimlere katılabilecek partileri açıkladı

9 YSK seçimlere katılabilecek partileri açıkladı

Kendileri küçük yürekleri büyük

10 Kendileri küçük yürekleri büyük


SIRADAKİ HABER