Samsun Haber: Samsun'da nefes aldıracak proje

Samsun Haber: Canik Belediyesi DOKAP işbirliği ile şehre nefes aldıracak önemli bir projeyi daha hayata geçiriyor. İki etaptan oluşacak Meşe Orman Park projesinin ilk etabının protokolü Canik Belediyesi ve DOKAP arasında imzalandı

Samsun'da nefes aldıracak proje

Canik Belediyesi, proje üstüne proje hayata geçiriyor. İlçenin dört bir yanında devam eden onlarca projenin yanısıra 15 Temmuz Şehitler Tepesi'nde yapımı süren turizm projesini devam ettiren belediye, Hasköy'de önemli bir projeyi daha hayata geçiriyor. Yıllardır atıl vaziyette duran Orman İşletme Müdürlüğü'ne ait koruluğun Orman ve Su İşleri Bakanlığı'ndan 49 yıllığına tahsisini sağlayan belediye, Samsun'a nefes aldıracak Meşe Orman Park Projesi'ni, Doğu Karadeniz Kalkınma Projesi (DOKAP) işbirliği ile şehre kazandırıyor.

BELEDİYE-DOKAP İŞBİRLİĞİ

İçerisinde 7'den 77'ye herkesin yararlanacağı mekanlar bulunacak olan ve iki etaptan oluşacak projenin ilk etabı için protokol töreni düzenlendi. Canik Belediyesi'nde düzenlenen protokol töreninde Başkan Osman Genç ile DOKAP Başkanı Ekrem Yüce, toplam 92 dönüm alan üzerinde uygulanacak projenin ilk etabı için imza attı. Protokol kapsamında projenin maliyetinin yüzde 50'si DOKAP tarafından karşılanacak.

1. ETABIN İHALESİ TAMAM

Söz konusu ormanlık alanın şehrin ortasında olmasına rağmen, halkın rahat kullanabildiği bir alan olmadığına işaret eden Başkan Genç, "Biz bu ormanlık alanı milletimizin hizmetine, istifadesine sunmak istedik. 1. etabın ihalesini yaptık. İlk etabı hızlı bir şekilde tamamlayacağız. İçerisinde çok önemli aktivite mekanları olacak. Kadınlarımız, çocuklarımız başta olmak üzere 7'den 77'ye herkesin burada kendine özel bir mekan bulacağı yerler olacak. Bu proje sadece Canik'in değil, Samsun halkının hizmetinde olacak" dedi.

SAMSUN İÇİN KAZANIM

Projenin Samsun için önemli bir kazanım olacağına da işaret eden Başkan Genç, "Bugüne kadar orman içinde yürüyüş yapamayan insanlarımız çayını, kahvesini içebileceği, aynı zamanda çocukların eğlenebileceği bir mekana kavuşacak. İnşallah bu projemizi çok kısa bir zamanda tamamlayarak Samsun halkının hizmetine sunacağız. Projenin onaylanması konusunda Kalkınma Bakanımız Sayın Lütfi Elvan'a ve ormanın 49 yıllığına Canik Belediyesi'ne tahsisi nedeniyle Orman ve Su İşleri Bakanımız Sayın Veysel Eroğlu'na teşekkür ediyorum. Şehrimize hayırlı olsun" diye konuştu.

KATMA DEĞER SAĞLAYACAK

Şehirlerdeki degasyon alanlarının artırılmasını hedeflediklerini belirten DOKAP Başkanı Ekrem Yüce de, "Kişi başına düşen yeşil alan miktarını artırılmasına katkı sağlaması, yaşam mekanları, spor alanları ve hareketliliği sağlayacak şekilde mekanlar oluşturulması, var olan mekanların iyileştirilmesi ve dinlenme alanlarının sayı ve kalitesinin artırılması için yerel yönetimlerle işbirliği yapıyoruz. Canik Belediyesi'nin bizlere sunduğu projeyi büyük bir ilgiyle inceledik. Projenin Canik halkına hayırlı olmasını temenni ediyorum" ifadelerini kullandı.

SAMSUN’A NEFES ALDIRACAK

Konuşmaların ardından Başkan Genç ve DOKAP Başkanı Yüce, proje maliyetinin yarısı DOKAP tarafından karşılanacak olan Meşe Park projesinin 1. etabının protokolünü imzaladı. Samsun'a nefes aldıracak projenin içerisinde hanım konağı, kafeterya, yürüyüş yolları, açık nikah alanı, restorant, sosyal donatı alanı, çocuk oyun alanı, dürbün kafe, büfe, macera parkuru bulunacak.EN ÇOK OKUNANLAR

Ceza geliyor

1 Ceza geliyor

Samsun'da engelli vatandaşlar mutlu

2 Samsun'da engelli vatandaşlar mutlu

Samsun'da yanlışlıkla çamaşır suyu içen çocuk zehirlendi

3 Samsun'da yanlışlıkla çamaşır suyu içen çocuk zehirlendi

MHP'den Büyükşehir'e 'Hovarda' benzetmesi

4 MHP'den Büyükşehir'e 'Hovarda' benzetmesi

Kabus bitmiyor

5 Kabus bitmiyor

Canımızı yakıyor

6 Canımızı yakıyor

Samsun'da tarihi eserler kan ağlıyor

7 Samsun'da tarihi eserler kan ağlıyor

Bu okulda her öğrenciye bir ağaç

8 Bu okulda her öğrenciye bir ağaç

 Sadece ROK mu suçlu?..

9 Sadece ROK mu suçlu?..

Dağda karşısına çıkan yılkı atlarıyla yarıştı

10 Dağda karşısına çıkan yılkı atlarıyla yarıştı


SIRADAKİ HABER