HaberlerTerör listesinde 5 Karadenizli

Terör listesinde 5 Karadenizli

İçişleri Bakanlığı tarafından belli dönemlerde güncellenen aranan teröristler listesinde Ordu, Amasya, Çorum, Trabzon doğumlu 5 kişi yer alıyor.

Terör listesinde 5 Karadenizli

İçişleri Bakanlığı’nın resmi internet sitesinde yer alan kırmızı, mavi, yeşil, turuncu ve gri listelerde PKK, IŞİD, El Kaide, DHKP-C, MLKP ve FETÖ mensubu olduğu ileri sürülen isimler yer alıyor. Bakanlık, listede yer alan teröristlerin yakalanmalarına katkı sağlayanlara da para ödülü veriyor.

ÖDÜL VERİLECEK

Kırmızı listede yer alan kişileri ihbar edenlere 4 milyon liraya kadar ödül verilirken, mavi liste için 1 milyon 500 bin lira, yeşil liste için 1 milyon lira, turuncu liste için 600 bin lira, gri liste için de 300 bin liraya kadar ödül verileceği belirtiliyor. 5 ayrı kategoride oluşturulan listede Karadeniz Bölgesi’nden de 5 kişi aranıyor.

İŞTE O İSİMLER

5 farklı kategoride yer alan yüzlerce aranan kişinin içinde Ordu, Amasya, Çorum, Trabzon doğumlu 5 teröristte yer alıyor. İşte listede yer alan kişiler:

Kırmızı listede yer alan Faruk Ereren 1955 Ordu doğumlu, DHKP/C Terör Örgütü.

Necdet Başaran 1945 Çorum-Alaca doğumlu, FETÖ/PDY Terör Örgütü.

Muhammet Eroğlu 1984 Çorum doğumlu, FETÖ/PDY Terör Örgütü
Gri listede ise Kadir Bülbül 1977 Amasya doğumlu, FETÖ/PDY Terör Örgütü.

Talip Büyük 1968 Trabzon-Çaykara doğumlu FETÖ/PDY Terör Örgütü.
Ayrıca Bakanlığı’nın sitesinde terörle mücadele kapsamında hizmet veren "Alo 140 Terör İhbar Hattı'nın tanıtımı için hazırlanan kamu spotunun videosu da ye alıyor.

Zeynep Irmak ÖCAL

SIRADAKİ HABER
}