HaberlerSamsun HaberleriSamsun'da eski Bafra Cumhuriyet Başsavcısı hakim karşısında

Samsun'da eski Bafra Cumhuriyet Başsavcısı hakim karşısında - Samsun Haberleri

Samsun'da, Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması (FETÖ/PDY) soruşturması kapsamında Trabzon Cumhuriyet Savcısı iken ihraç olup tutuklanan eski Bafra Cumhuriyet Başsavcısı Salih Ç.'nin 165 gün içinde 43 kez ByLock ile görüşme yaptığı ortaya çıktı.

Samsun'da eski Bafra Cumhuriyet Başsavcısı hakim karşısında

FETÖ/PDY soruşturması kapsamında tutuklanan eski Savcı Salih Ç.'ninSamsun 3. Ağır Ceza Mahkemesinde bugün yargılanmasına devam edildi. Sesli ve Görüntülü Bilişim Sistemi (SEGBİS) ile tutuklu bulunduğu Trabzon Cezaevinden duruşmaya katılan Salih Ç., hakkındaki suçlamaları kabul etmedi.

İNTERNETTEN MÜZİK İNDİRİYORUM

FETÖ'nün gizli haberleşme ağı olan ByLock kullandığı ileri sürülen Salih Ç.'nin ByLock'u saniyelik olarak girdi çıktı gibi yüzden fazla kullandığı ve 165 gün içinde ise 43 kez ByLock üzerinde görüşme yaptığı tespit edildi. ByLock'a İzmir, Manisa ve Balıkesir illerinden giriş yaptığı tespit edilen Salih Ç., "23 yıllık savcıyım. Ben adliyenin müzik korosundaydım. İnternetten bol müzik indiriyordum. ByLock indirip kullanmadım" dedi.

Mahkeme heyeti Salih Ç.'nin ByLock kullandığı tespit edildiği gerekçesiyle tahliye talebini reddederken, ByLock yazışması içeriğinin tespiti için duruşmayı 11 Aralık tarihine erteledi.

Samsun Haberleri

SIRADAKİ HABER
}