HaberlerAnkara HaberleriTemizlik işçileri çöpten müzik çıkardı

Temizlik işçileri çöpten müzik çıkardı - Ankara Haberleri

Çankaya Belediyesi temizlik işçileri, çöpe atılan enstrümanları gerekli bakım ve onarımın ardından yeniden notayla buluşturdu.

Temizlik işçileri çöpten müzik çıkardı

Çankaya'nın temizlik işçileri, çöpten topladıkları parçaları konteynerlere ve ayaklı çöp tenekesine monte ederek davul ve çeşitli ritim aletleri üretti. Bununla da yetinmeyen işçiler kendi orkestrasını kurdu. Kendilerine 'Grup Teneke Temizliğin Ritmi' adını veren orkestra, 3 aylık bir çalışmanın ardından Çankaya Belediyesi Temizlik İşleri Şantiyesi'nde mini konser verdi.

'Müzik bizim tutkumuz'
Dinleyiciler tarafından tam not alan 'Grup Teneke Temizliğin Ritmi' orkestrasının şefi Yılmaz Eti, 'Arkadaşların bir kısmı müzikle zaten ilgiliydi, bir kısmı ise yeni tanıştı. Ancak hepimizin ortak noktası müziğe olan tutkumuz' dedi.
Çöpten topladıkları materyallerle yeni tınılar oluşturmayı çok sevdiklerini belirten Eti, tüm orkestranın mesai saatleri dışında bir araya gelerek müzik yapmaktan büyük mutluluk duyduğunu ifade etti. Strese karşı özellikle hareketli türküler seslendirmeyi sevdiklerini belirten Eti, büyük konserlerde de dinleyicilerle buluşmak istediklerini belirtti.
Çankaya Belediye Başkanı Alper Taşdelen de, sadece sokakları süpürmekle yetinmeyen, motosiklet parçasından vurmalı, plastik borudan üflemeli çalgı yaparak müzikle uğraşan iş arkadaşlarıyla gurur duyduğunu ifade etti.

Temizlik işçileri çöpten müzik çıkardı

SIRADAKİ HABER
}