HaberlerSamsun HaberleriSamsun'da bir tabanca ortalığı karıştırdı

Samsun'da bir tabanca ortalığı karıştırdı - Samsun Haberleri

Samsun'da polis ekiplerinin Mobil Park Projesi kapsamında gerçekleştirdiği asayiş uygulaması sırasında silah bulundurduğu gerekçesi ile gözaltına alınan şüpheli ortalığı birbirine kattı.

Samsun'da bir tabanca ortalığı karıştırdı

Samsun'un İlkadım İlçesi'nde bulunan Anıt Park'ta, polis ekiplerinin Mobil Park Projesi kapsamında gerçekleştirdiği asayiş uygulaması sırasında silah bulundurduğu gerekçesi ile gözaltına alınan Aykut Ö., ve polise mukavemet gösteren Uğur K., Anıt Park'ı birbirine kattı.

Samsun Emniyet Müdürü Vedat Yavuz, müdürlükte bir araya gelen ekiplere, şehrin asayişini sağlama ve suçu önlemeye ilişkin talimatlar vermesi üzerine park ve bahçelerde uygulama yapıldı. Uygulama sırasında Motorize polislerinin şüphe üzerine durdurdukları Aykut Ö. isimli şüphelinin üzerinden silah ele geçirildi. Aykut Ö. ve arkadaşı Uğur K.'nın, polis ekiplerine mukavemet göstermesi üzerine Anıt Park'ta gerginlik meydana gelirken, polis ekipleri şüphelileri etkisiz hale getirerek gözaltına aldı. Farklı birimlerden çok sayıda polis ekibinin katıldığı uygulamaya, Büyükşehir Belediyesi'ne bağlı zabıta ekipleri de katılırken, Yavuz tarafından bu tip uygulamaların devam edeceği öğrenildi.

Tayfur KARA

SIRADAKİ HABER
}