HaberlerSamsun HaberleriOMÜ Rektörü Prof. Dr. Sait Bilgiç: 'Projeye ihtiyaç var'

OMÜ Rektörü Prof. Dr. Sait Bilgiç: 'Projeye ihtiyaç var' - Samsun Haberleri

OMÜ Rektörü Prof. Dr. Sait Bilgiç, 'Üniversitelerin mesafe kat edebilmesi için projelere çok ihtiyacı var. Dış desteği üniversitemize çekecek projelere ihtiyacımız var' dedi.

OMÜ Rektörü Prof. Dr. Sait Bilgiç: 'Projeye ihtiyaç var'

OMÜ Fen Edebiyat Fakültesi 2017-2018 eğitim-öğretim yılı "Akademik Kurul Toplantısı” gerçekleştirildi. Rektör Prof. Dr. Sait Bilgiç'in katılımıyla fakültenin konferans salonunda düzenlenen toplantıda, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Mehmet Ali Cengiz, Fen Edebiyat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Bekir Batı ile Fakültenin öğretim elemanları hazır bulundu.

Toplantının açılışında Fen Edebiyat Fakültesi ile ilgili genel bilgiler veren Dekan Prof. Dr. Bekir Batı “1975 yılında kurulan fakültemiz toplam 30 bin metrekare kapalı alana sahiptir ve şu an 66 araştırma laboratuvarı, 27 öğrenci laboratuvarı, 54 sınıfı bünyesinde bulundurmaktadır” dedi.

EN ÖNEMLİ KURULLAR

Akademik kurulların öneminin altını çizen Rektör Prof. Dr. Sait Bilgiç ise, “Fen Edebiyat Fakültemizin 2017-2018 eğitim öğretim yılı ilk akademik kurulunda sizlerle birlikte olmaktan mutluluk duyduğumu ifade etmek istiyorum. Akademik kurullar fakültelerimizin en önemli kurulları. Bu kurullar, içinde bulunduğunuz şartları, sorunları konuşabileceğiniz en müsait zeminler. Biz rektörlük olarak tüm akademik birimlerimize akademik kurullarınızı mutlaka yapın dedik ve bunlara katılım sağlayacağımı da özellikle belirttim. Bu kurulda sizin söylemek istediklerinizi duyalım, birlikte konuşalım” dedi.

YÖK'E NİYET BEYANI

OMÜ’nün “araştırma üniversitesi” olarak kendini konumlandırma kararı aldığını da kaydeden Prof. Dr. Bilgiç, “Bu kararımızı Yüksek Öğretim Kuruluna (YÖK) niyet beyanında bulunmak amacıyla söyledik. Bu şartları henüz taşımadığımızı bilerek bunu yaptık. Ama biz kendimize bir istikamet belirlemek amacıyla bunu yaptık ve eksikliklerimizi hızla gideriyoruz. Eğer bu hedefe ulaşırsak üniversite olarak ek kaynaklarla desteklenme imkânına kavuşuruz” şeklinde konuştu.

Üniversitelerde proje üretilmesinin önemine de dikkat çeken Prof. Dr. Sait Bilgiç, “Üniversitelerin mesafe kat edebilmesi için projelere çok ihtiyacı var. Dış desteği üniversitemize çekecek projelere ihtiyacımız var. Biz de üniversite olarak bunların içerisinde yer almalıyız” diyerek sözlerini tamamladı.

SIRADAKİ HABER
}