Samsun Haber: 90 bin sınırı yeterli değil

Samsun Haber: Türkiye Sakatlar Derneği Samsun Şube Başkanı Hayriye Hakyemezoğlu, 'Engelliler için ÖTV muafiyeti sınırı 90 bin TL olarak belirlendi. Bu yeterli değil yasanın geri çekilmesini istiyoruz' dedi

90 bin sınırı yeterli değil

Engelliler için ÖTV muafiyetinde yapılan düzenlemeyle alakalı konuşan Türkiye Sakatlar Derneği Samsun Şube Başkanı Hayriye Hakyemezoğlu, ÖTV muafiyetinin vergisiz fiyatının 90 bin TL'yi geçmeyen araçlar için uygulanacak olmasını ‘yetersiz’ olarak yorumladı.

SUİSTİMAL EDENLER OLUYOR

Tasarının ilk halinde sınırın 70 bin TL olduğunu ifade eden Başkan Hakyemezoğlu, bu sınıra tepki gösterdiklerini belirtti. Son düzenlemeyle sınırın 90 bin TL olarak belirlendiğini kaydeden Hakyemezoğlu, “Biz normal arabayı kullanamıyoruz, elden kumandalı arabaları tercih etmek zorunda kalıyoruz. 70 bin liralık arabalara kumanda takılmayabilir, bu yasanın geri çekilmesini istiyoruz. 90 bin TL’ye çıkarıldı ama yeterli değil. Engelli arkadaşları desteklemek adına bu sınır 90 bin TL’de kalmamalı, daha üst sınırda olmalıydı. Ayrıca vatandaşımızın, engelli raporu yüzde 90 ise onun aldığı aracı, yine onun belirlediği yakınları da kullanabiliyor. Aslında bu uygulama da yanlış. Bazı arkadaşlarımız var, arabasını almış ancak bir kez dahi kullanmamış. Suiistimal edenler de oluyor” şeklinde konuştu.

Zeynep Irmak ÖCALEN ÇOK OKUNANLAR

Ceza geliyor

1 Ceza geliyor

Samsun'da engelli vatandaşlar mutlu

2 Samsun'da engelli vatandaşlar mutlu

Samsun'da yanlışlıkla çamaşır suyu içen çocuk zehirlendi

3 Samsun'da yanlışlıkla çamaşır suyu içen çocuk zehirlendi

MHP'den Büyükşehir'e 'Hovarda' benzetmesi

4 MHP'den Büyükşehir'e 'Hovarda' benzetmesi

Kabus bitmiyor

5 Kabus bitmiyor

Canımızı yakıyor

6 Canımızı yakıyor

Samsun'da tarihi eserler kan ağlıyor

7 Samsun'da tarihi eserler kan ağlıyor

Bu okulda her öğrenciye bir ağaç

8 Bu okulda her öğrenciye bir ağaç

 Sadece ROK mu suçlu?..

9 Sadece ROK mu suçlu?..

Dağda karşısına çıkan yılkı atlarıyla yarıştı

10 Dağda karşısına çıkan yılkı atlarıyla yarıştı


SIRADAKİ HABER