HaberlerAyvacık cazibe merkezi olacak

Ayvacık cazibe merkezi olacak

Ayvacık Belediye Başkanı Mustafa Belur, 'Hazırladığımız projelerle gelecekteki marka şehir Ayvacıkımızı adeta yeni baştan yaratıyor, yerli ve yabancı turistlerin cazibe merkezi haline getiriyoruz' dedi

Ayvacık cazibe merkezi olacak

İlçeye gelecek misafirlerin ihtiyaçların karşılanması yönünde çalışmalara başlananAyvacık'ta, Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, ilçeyi ziyaret ederek Ayvacık Belediye Başkanı Mustafa Belur ile birlikte yapılacak olan turizme yönelik projelerin incelemesinde bulundu.

GÜZELLİĞİ TÜM DÜNYA DUYACAK
Başkan Yılmaz gelecek olan arap misafirlerin sosyal aktivitelerde bulunabileceği, gürültülü yaşamdan uzaklaşıp doğa ile iç içe yeşilin içinde kaybolarak çadır kurarak konaklayacakları, gezi tekneleri ile gölde paranomik doğa ve ada gezintileri ve çeşitli spor aktiviteleri yapabilecekleri tatil alanları oluşturulmasına dönük projelerin hızlı bir şekilde yapılarak tamamlanması için tüm ekiplere talimat verdi.

Yılmaz, Ayvacık'ın yalnızca Samsun'’a değil tüm dünyaya mal olan bir yer olacağını belirterek, "Ayvacık eşsiz doğa harikası güzelliği ile turizm merkezi olmak zorunda. Bunun için yapılması gereken ne varsa hepsini yapacağız. Saklı Cennetimizin güzelliğini tüm dünya duyacak" diye konuştu.

AYVACIK'A HAYRAN BIRAKACAĞIZ
Ayvacık Belediye Başkanı Mustafa Belur ise, yaptıkları her işin kendilerini mutlu ettiğini belirterek, "Büyükşehir Belediyesi ve ilçe Belediyesi olarak hazırladığımız projelerle gelecekteki marka şehir Ayvacıkımızı adeta yeni baştan yaratıyor, yerli ve yabancı turistlerin cazibe merkezi haline getiriyoruz. Turizme dönük projelerimizi hayata geçirmeye başladık. Büyükşehir Belediye Başkanımızın talimatları doğrultusunda bir an önce çalışmaları tamamlayarak misafirlerimizi en iyi şekilde ağırlayıp Saklı Cennetimize hayran bırakacağız. Bizler geleceğe yönelik çalışmalarımıza aralıksız devam ederek ilçemize yepyeni bir vizyon kazandıracağız. Başta Başkanımız olmak üzere yapılan çalışmalarda emeği geçen herkeseteşekkür ediyorum" diye konuştu.

Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz ve beraberindekiler daha sonra İlçenin Orhangazi mahallesindeki Keyf-i Seyyah evini ziyaret ederek çay eşliğinde sohbet etti.

SIRADAKİ HABER
}