HaberlerSamsunspor HaberleriHER YER VAR, SAMSUN YOK

HER YER VAR, SAMSUN YOK - Samsunspor Haberleri

Türkiye Futbol Federasyonu, UEFA standartlarına göre yapılan 33 bin 919 kişilik Samsun 19 Mayıs Stadyumu'nu aday olduğu EURO 2024'de kullanılacak statlar arasında göstermedi. Samsunlu spor severler federasyona büyük tepki gösteriyor

HER YER VAR, SAMSUN YOK

SAMSUNLULAR TEPKİLİ

EURO 2024 Avrupa Futbol Şampiyonası'na aday olan Türkiye, UEFA'ya sunulacak dosyadaki statları belirledi. Türkiye Futbol Federasyonu yönetim kurulu yaptığı toplantıda 9 farklı şehirden 10 stadı dosyaya dahil etti. Ancak UEFA standartlarına göre yapılan ve akıllı bir stat olduğu belirtilen 33 bin 919 kişilik Samsun 19 Mayıs Stadyumu, bu statlar arasında yer almadı. Samsunlu futbolseverler federasyona tepki gösterirken, "Madem Samsun'a uluslararası organizasyonlar verilmeyecekti, o halde neden yeni stat yapıldı?" sorusunu soruyor.

TEMELİ ATILMAYAN STAT VAR

Henüz temeli bile atılmayan Ankara Yeni Stadyumu bile 10 farklı stattan birisi olarak dosyadaki yerini aldı. İşte belirlenen o şehir ve statlar: "İstanbul (Atatürk Olimpiyat Stadyumu ve Ali Sami Yen Spor Kompleksi), Bursa (Büyükşehir Belediye Stadyumu), Antalya (Antalya Stadyumu), Eskişehir (Eskişehir Stadyum), Gaziantep (Gaziantep Stadyumu), Konya(Büyükşehir), Trabzon (Şenol Güneş Spor Kompleksi), Kocaeli (Yeni Stadyum), Ankara (Yeni Stadyum)." Euro 2024'e ev sahipliği yapacak ülke Eylül 2018'de açıklanacak.

SIRADAKİ HABER
}