HaberlerSamsun HaberleriSağlık Bakanı Ahmet Demircan Şırnak'ta

Sağlık Bakanı Ahmet Demircan Şırnak'ta - Samsun Haberleri

Sağlık Bakanı Ahmet Demircan, 'Ülke, PKK ve FETÖ örgütleri yüzünden enerji kaybetmeseydi bir Türkiye daha olurdu ve bir kat daha güçlü olurduk' dedi.

Sağlık Bakanı Ahmet Demircan Şırnak'ta

Sağlık Bakanı Ahmet Demircan, AK Parti Cizre İlçe Kongresine katılmak üzere kente geldi. Şerafettin Elçi Havalimanında Şırnak Valisi Mehmet Aktaş, İlçe Kaymakamı Faik Arıcan, AK Parti İl Başkanı İbrahim Halil Erkan ve partililer tarafından karşılanan Bakan Demircan, kongrenin yapıldığı otele geçti. Burada konuşan Demircan, Türkiye'nin çok zor ve zengin bir coğrafyada olduğunu belirterek, bunun için içerden ve dışarıdan verimli topraklar üzerine hesaplar yapıldığını ifade etti. Bu zenginliğin korunması için bütün terör örgütlerine karşı uyanık kalınması gerektiğini vurgulayan Demircan, PKK ve FETÖ'nün Türkiye’ye çok büyük faturalar çıkardığına dikkat çekti. 

"Artık birlik olma zamanı" 

Akıllı olup terör örgütlerinin gayretlerini boşa çıkaracaklarını anlatan Demircan, “Kardeşi kardeşe kırdırttılar. PKK terör örgütü icat edildi. Onun üzerinden ülke 40 yıldır meşgul edildi, kan akıtıldı ve Türkiye enerji kaybetti, insan kaybetti. O yetmedi 15 Temmuz’da bir terör örgütü daha çıktı ki, neredeyse ülkeyi uçuruma yuvarlayacaktı. Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan önderliğinde siz aziz millet sayesinde Türkiye uçurumun kenarından alındı. Sizlere ne kadar minnettar olsak azdır. Ülke PKK ve FETÖ örgütleri sayesinde enerji kaybetmeseydi bir Türkiye daha olurdu, bir kat daha güçlü olurduk. Artık birlik ve beraberlik zamanı” diye konuştu. 

"Hekim açığını bitireceğiz" 

Devletin bölgeye ciddi yatırımlar yaptığına da işaret eden Demircan, şunları kaydetti:

“Sadece Cizre’de devlet bir yılda 802 milyon lira yatırımlara harcamış. Sağlık alanında 2002 yılı ve bugünü kıyasladığımız da büyük farklar ortaya çıkıyor. 2002 yılında uzman hekim sayısı toplam 21 iken şimdi 192’dir. İnşallah önümüzdeki süreçte hekim açığımızı da bitireceğiz. Acil istasyon sayısı 1 iken, şimdi 18’dir. Ambulans sayısı 1 iken, şimdi 51 ambulansımız hizmet veriyor. Bu ambulanslarla bu yıl içinde 14 bin 689 vaka taşımışız. Uçakla taşıdığımız hasta sayısı 146’dır. Şırnak ve Cizre’de kişi başına düşen yatak sayısı maalesef Türkiye ortalamasının altındadır. Biz de Cizre’de 500 yataklı Devlet Hastanesini sıfırdan yapacağız.”

Konuşmanın ardından seçimlere gidildi. 400 delegenin oy kullandığı seçimde geçerli oyların 228’ni alan AK Parti İlçe Başkanı Cihan Güven yeniden başkanlığa seçildi.

SIRADAKİ HABER
}