HaberlerSamsun HaberleriCHP Samsun İl Başkanı Tufan Akcagöz: 'Görme engelliler okul bekliyor'

CHP Samsun İl Başkanı Tufan Akcagöz: 'Görme engelliler okul bekliyor' - Samsun Haberleri

CHP Samsun İl Başkanı Tufan Akcagöz, Samsun'da görme engellilere yönelik bir okul olması gerektiğini belirterek 'Kırsalda, rehabilite edilmeyi bekleyen, tek odanın içine hapsolmuş görme engelli vatandaşlarımızın varlığı, içinizi sızlatmıyor mu?' dedi.

CHP Samsun İl Başkanı Tufan Akcagöz: 'Görme engelliler okul bekliyor'

Altı Nokta Körler Derneği Samsun Şubesi Başkanı Aynur Yiğit ve yönetim kurulu üyeleri, Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Samsun İl Başkanlığı’nı ziyaret etti. CHP İl Başkanlığı’nda, İl Başkanı Tufan Akcagöz ile bir araya gelen Altı Nokta Körler Derneği yetkilileri, CHP’lilerle sorunlarını paylaştı.

SORUMLULUĞUNUZU YAPIN

Engelli vatandaşların haklarının verilmediğini ve yaşama alanlarının genişletilmediğini savunan Akcagöz, “Samsun’da kör vatandaşlarımıza yönelik tek bir eğitim kurumu yok. Neden yok? Cemaatler, tarikatlar her tarafı parsel parsel eylemiş, onlara her yol açık; ama körlere tek bir eğitim kurumu dahi layık görülmemiş. Neyi bekliyorsunuz? Yeriniz mi yok, imkanınız mı? Adı cinsel istismar olayları ile markalaşmış vakıflara kapılar sonuna kadar açık ama engelliler sizden bir şey istediğinde yok. Böyle şey olmaz. Türkiye’nin diğer yöreleri de bundan farklı değil ama bizi öncelikle Samsun ilgilendiriyor ve burası için taleplerimiz var. Bir eğitim merkezi kuracak gücünüz, olanağınız yok mu? Kırsalda, rehabilite edilmeyi bekleyen, tek odanın içine hapsolmuş görme engelli vatandaşlarımızın varlığı, içinizi sızlatmıyor mu? Şayet bunlar aklınıza gelince üzülüyorsanız; üzülmeyin, sorumlu idareciliğin gereğini yapın" diye konuştu.

SIRADAKİ HABER
}