HaberlerSamsun HaberleriSamsun'da Trap yarışması

Samsun'da Trap yarışması - Samsun Haberleri

Alaçam'da 1919 Atakum Avcılık ve Balıkçılık Kulübü, toplumsal farkındalık oluşturmak için Cumhuriyet Kupası Ödüllü Trap, Tek Kurşun, Havalı Tüfek Yarışması düzenlendi.

Samsun'da Trap yarışması

Alaçam Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürlüğü İle Yakakent Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürlüğü iş birliğinde , 1919 Atakum Avcılık ve Balıkçılık Kulübü ile Alaçam Doğal Hayatı Koruma Avcılık ve Atıcılık Derneği desteğiyle gerçekleştirilen Cumhuriyet Kupası ödüllü trap, tek kurşun, havalı tüfek yarışması Alaçam Toplu Mahallesi Çamlık mevkisinde yapıldı. Yarışmaya Alaçam Kaymakamı Oğuz Alp Çağlar, Yakakent Kaymakamı Muhammet Tugay, Alaçam Belediye Başkanı Hadi Uyar, Yakakent Belediye Başkanı Hüseyin Kıyma, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Ahmet Güral Karayılmaz, Alaçam Gençlik Merkezi Müdürü Cansu Keskin Karaaslan katılarak trap ve tek kurşun branşlarında deneme atışları yaptılar. Alaçam İlçe Sağlık Müdürü Dr. Ertan Baş yarışmacı olarak katıldığı faaliyette başarılı bir yarışma çıkardı. Türkiye Atıcılık Federasyonunun görevlendirdiği hakemler Emircan Kuyumcu ve Hüseyin Kartal'ın başarıyla yönettiği müsabakalar herhangi bir olumsuzluk yaşanmadan sonuçlandı.

Havalı tüfek atış yarışmasında Bülent Şentürk, tek kurşun yarışmasında Serdar Anarat, trap atış yarışmasında Emrah Kalkan,bayanlar trap yarışmasında Merve Nur Yalçın birinci oldu.
Alaçam Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürü Cansu Keskin Karaaslan ile Yakakent Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürü Mural Oral yaptıkları açıklamada amaçlarının ilçelerde atıcılık branşının alt yapısını oluşturarak lisanslı sporcu yetiştirmeye yönelik teşvik amaçlı faaliyet olduğunu dile getirdiler.

SIRADAKİ HABER
}