Samsun Haber: Atakum'a 3 milyonluk dev yatırım

Samsun Haber: Osmanlı Hamamları Projesi'nde sona yaklaştıklarını söyleyen Atakum Belediye Başkanı İshak Taşçı, 3 milyon TL'lik dev yatırım ile bölge turizmine de ciddi katkı sağlamayı hedeflediklerini belirterek, 'Osmanlı mimarisini, son teknoloji ile buluşturduğumuz Osmanlı Hamamların açılışı için gün sayıyoruz' dedi.

Atakum'a 3 milyonluk dev yatırım

Atakum Belediyesinin önemli projelerinden olan Osmanlı Hamamları’nda sona gelindi. Toplam 1600 metrekare kapalı, 1000 metrekare yeşil alanı bulunacak olan 3 milyon TL’lik dev yatırımın, turizme de ciddi katkı sağlayacağını söyleyen Atakum Belediye Başkanı İshak Taşçı, “Hemşehrilerimiz ister, biz yaparız. Atakum’a önemli bir değer daha kazandırmanın mutluluğunu yaşıyorum” diye konuştu.

Bay ve bayan iki hamam

Atakum Osmanlı Hamamları Projesi hakkında bilgi veren Atakum Belediye Başkanı İshak Taşçı, “İnşaatı hızlı bir şekilde devam eden hamam projemizde sona yaklaşıyoruz. Bay ve bayan hamamı olarak iki ayrı yapı şeklinde tasarlanan projemizde 800 metrekarelik havuz kısmı ve 800 metrekarelik hamam kısmı olacak. Toplam 1600 metrekare kapalı alan olacak. Çevresinde 1000 metrekarelik yeşil alan donatısının yapılacağı bu önemli projemiz, içeriği itibariyle sauna, tuz odası ve havuzun yer aldığı örnek bir yapı olacak. Osmanlı mimarisi ve günümüz teknolojisinin buluştuğu Osmanlı Hamamları Projesi’nin fikir aşamasından yapım aşamasına kadar destekçisi olan Atakumlu hemşehrilerimize hayırlı ve uğurlu olsun” dedi.

3 milyon TL’lik dev yatırım

Osmanlı Hamamları’nın, 3 milyon TL’lik dev bir yatırım olduğunu söyleyen Atakum Belediye Başkanı İshak Taşçı, tamamlandığında hayranlık uyandıracak olan projeyle ilgili olarak, “Atakum ilçe halkının ihtiyaçlarına karşılık verecek olan hamam projesi, öte yandan da turizme önemli bir katkı olacak. Projesiyle bile örnek olan Osmanlı Hamamları Projemiz, tamamlandığında Türkiye’nin önemli turizm noktaları arasında yerini alacak. Samsun’da 2016 yılında hibe alınan tek proje olan Osmanlı Hamamları’nın toplam maliyeti 3 milyon TL civarında olacak. Bunun 656 bin TL’lik kısmı hibe olarak karşılanıyor. Tamamlandığında hayranlık uyandıracak bir fiziksel yapıya sahip olacak olan Osmanlı Hamamları Projemiz, başarılı belediyecilik çalışmamız olarak diğer önemli projelerimiz arasında yerini alacak” şeklinde konuştu.EN ÇOK OKUNANLAR

Son prova Samsunspor'un

1 Son prova Samsunspor'un

İpekoğlu şaka yapmış... Vali bey söz verdi

2 İpekoğlu şaka yapmış... Vali bey söz verdi

Samsunspor'da gizemli aday ortaya çıktı... Vazgeçtiler

3 Samsunspor'da gizemli aday ortaya çıktı... Vazgeçtiler

Otomobil tıra arkadan çarptı: 2'si ağır 4 yaralı

4 Otomobil tıra arkadan çarptı: 2'si ağır 4 yaralı

(Özel haber) Tartıştığı babasını boğazını keserek öldürdü

5 (Özel haber) Tartıştığı babasını boğazını keserek öldürdü

Onlar da izledi

6 Onlar da izledi

Trabzonspor'un yeni transferi Novak İstanbul'da

7 Trabzonspor'un yeni transferi Novak İstanbul'da

Muğla'da deprem

8 Muğla'da deprem

Malatya'da silahlı kavga: 1 ölü, 1 yaralı

9 Malatya'da silahlı kavga: 1 ölü, 1 yaralı

Midyat'ta zehir taciri 2 kişi gözaltına alındı

10 Midyat'ta zehir taciri 2 kişi gözaltına alındı


SIRADAKİ HABER