Samsun haber gazetesi
X Reklamı Kapat

Şehit ailelerini ziyaret ettiler

Samsun Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdür Yardımcısı Necmettin Aygün ve Şehit Dul ve Yetimleri Derneği Samsun Şube Başkanı Necati Yılmaz, Anneler Günü dolayısıyla şehit ailelerini ziyaret etti.

Şehit ailelerini ziyaret ettiler

İkili, ilk ziyaretini 1994 yılında Şırnak’ta şehit düşen Deniz Piyade Er Erdoğan Dindar’ın annesi Emine Dindar’a gerçekleştirdi. Şehit annesi ve kardeşi ile bir süre sohbet edip, sorunları olup olmadığını soran İl Müdür Yardımcısı Necmettin Aygün, anne Emine Dindar’a çiçek verdi.

İkili, daha sonra 1996 yılında teröristlerle çatışmada şehit düşen Jandarma Komando Er Cengiz Durak’ın annesi Asme Durak’ı ziyaret etti. Şehit annesi ile bir süre sohbet eden İl Müdür Yardımcısı Necmettin Aygün, “Dünya bir imtihan yeri. Hepimiz çeşitli imtihanlardan geçiyoruz. Sizin imtihanınız bizimkinden daha zor fakat Rabbim sizlere sabrı vermiş. Biz Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü olarak elimizden geldiğince sizlerin peşindeyiz, sizleri yalnız bırakmamaya çalışıyoruz. Sağ olsun dernek başkanımız Necati Bey de bu konuda çok duyarlı. Sürekli sizlerin yanında olmaya özen gösteriyor. Bir ihtiyacınız, bir derdiniz olur ise, bizim çözebileceğimiz her ne olursa bizim için emirdir” diye konuştu.

Şehit Annesi Asme Durak ise, “Çok şükür bir derdimiz sıkıntımız yok. Rabbim bizi bugünlerden geri bırakmasın. Gelip ziyaret etmeniz bizleri çok mutlu ediyor” ifadelerini kullandı.

İl Müdür Yardımcısı Necmettin Aygün ve Dernek Başkanı Necati Yılmaz, Şehit Cengiz Durak’ın seneyi devriyesi dolayısıyla şehit annesi Asme Durak’a şehidin anısına bir plaket takdim ettiler.
İkili son olarak 1990 yılında kaçakçılarla çatışma esnasında düştüğü çayda boğularak şehit düşen Jandarma Er Maksut Küçük’ün annesi Fatma Küçük’ü Reşadiye Mahallesi’ndeki evinde ziyaret etti. Ziyarette konuşan İl Müdür Yardımcısı Aygün, “Acınız çok büyük. Bizim elimizden gelen ise sizin acınızı paylaşmak ve hafifletmeye çalışmak. Fırsatımız zamanımız olunca sizleri ziyaret ederek, programlar düzenleyerek bunu yapmaya çalışıyoruz. Sizin dualarınız bizim için çok önemli. Sizlerin duası hürmetine bizler de iyi oluyoruz” diye konuştu.

İl Müdür Yardımcısı Necmettin Aygün ve Dernek Başkanı Necati Yılmaz, şehit annesi Fatma Küçük’e plaket verdiler.EN ÇOK OKUNANLAR

Samsundaki kayıp şahsın cesedi bulundu

1 Samsun'daki kayıp şahsın cesedi bulundu

Samsundaki başarıya devlet takdiri

2 Samsun'daki başarıya devlet takdiri

Samsun Emniyet Müdürü Vedat Yavuzun müvekkili Av Kaymak yargıya başvurdu

3 Samsun Emniyet Müdürü Vedat Yavuz'un müvekkili Av. Kaymak yargıya başvurdu

Samsunda FETÖnün üniversite yapılanmasına yönelik operasyonda flaş gelişme

4 Samsun'da FETÖ'nün üniversite yapılanmasına yönelik operasyonda flaş gelişme!

Samsunda 7 adliye çalışanı adliyeye sevk edildi

5 Samsun'da 7 adliye çalışanı adliyeye sevk edildi!

Ağardan Samsunda sert eleştiri

6 Ağar'dan Samsun'da sert eleştiri

Samsun Trabzon buluştu

7 Samsun Trabzon buluştu

Samsuna 2,13 milyarlık yatırım

8 Samsun'a 2,13 milyarlık yatırım

Özköylünün açıklamaları Samsunspor tribünlerine de yansıdı

9 Özköylü'nün açıklamaları Samsunspor tribünlerine de yansıdı

Balık hafızası

10 Balık hafızası...


SIRADAKİ HABER