Haberlerİlkadım dokundu örnek merkez oldu

İlkadım dokundu örnek merkez oldu

İlkadım Belediye Başkanı Erdoğan Tok, Kuyumcular Caddesi?nde yapımı tamamlanan çevre düzenleme çalışmalarını kontrol ederek, "Çalışmamızla cadde örnek bir ticaret merkezi oldu" dedi

İlkadım dokundu örnek merkez oldu

İlkadım Belediye Başkanı Erdoğan Tok, Kuyumcular Caddesi’nde yapımı tamamlanan çevre düzenleme çalışmalarını kontrol etti. Cadde esnafının büyük memnuniyet duyduğu çalışmadan ötürü teşekkür alan İlkadım Belediye Başkanı Erdoğan Tok, eski ticaret ve alış veriş merkezlerin diri ve canlı tutulması yönünde çalışmalar yaptıklarını ifade etti.


MODERN GÖRÜNÜM

İnsana dokunan ve gönüllere değen projeler ürettiklerini ifade eden Başkan Tok, esnaflarla çay içerek bir süre sohbet etti. Kuyumcular Caddesi’nde dükkanları bulunan esnafları iş başında ziyaret ederek ‘hayırlı ve bol kazanç’ temennisinde bulunan Başkan Tok, "Samsun ekonomisin temel aktörü olan esnafları düşünen belediyecilik icrasıyla ‘Prestijli Cadde ve Sokaklar Projesi’ kapsamında Samsun’un eski alış veriş caddeleri üzerine bir dizi çalışma başlattık. Granit taş döşeme ve çevre düzenleme çalışmalarımızla Kuyumcular Caddesi’ni modern, ferah ve yeni görünümüne kavuşturduk. Çalışmamızla cadde örnek bir ticaret merkezi oldu" diye konuştu.

TARİH VE KÜLTÜREL MİRAS BİLİNCİ

Tarihi ve kültürel mirasa sahip çıkan belediyecilik anlayışı çalıştıklarını kaydeden Tok, "Samsun’un en eski yerleşim merkezlerinden birisi olan İlkadım’da tarihi ve kültürel bir çok varlık ve eserler mevcuttur. Bu manada bu eserleri canlandırmak ve geleceğe aktarmak amacıyla ilçemizde Eski Samsun Evleri’ni Yaşatma ve Tarihi Çeşmelerle ilgili de titiz bir çalışma başlattık" ifadelerini kullandı.

 

 kuyumcular cadde   örnek  


SIRADAKİ HABER
}