Karaaslan:  Ecdadımızın en değerli miraslarından

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Çiğdem Karaaslan, 'Sosyal devlet anlayışımızın en önemli unsurlarından olan vakıflarımız, toplumumuzda birlik ve beraberliğin güçlendirilmesi, şefkat ve dayanışmanın tesis edilmesi hususunda ecdadımızın bize bıraktığı en değerli miraslardandır' dedi.

Karaaslan:  Ecdadımızın en değerli miraslarından

Vakıflar Haftası nedeniyle yayınladığı mesajında vakfın Allah rızası kazanmak dışında hiçbir karşılık beklemeden elindekini ihtiyaç sahibi ile paylaşmak olduğunu belirten AK Parti Çevre, Şehir ve Kültürden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı ve Samsun Milletvekili Çiğdem Karaaslan, “Vakıf olgusu topraklarımızda Selçuklu döneminde yaygınlaşmış, Osmanlı Devleti döneminde ise kurumsallaşarak adeta bir medeniyet haline dönüşmüştür. Osmanlı döneminde iç ve dış güvenlik hizmetleri ile adalet hizmetleri dışındaki hemen her alanda vakıflar rol almıştır” dedi.

RAHMET VE MİNNETLE ANIYORUM

Karaaslan, mesajında şu ifadeleri kullandı:

“Gaziantep'te kurulan 'Pabuç Parası Veren Vakıf', İzmir Yeni Camii civarında leyleklerin beslenmesi için kurulan 'Leylek Vakfı', 'Duvar ve Sokak Temizliği Vakfı', 'Herkese Meyve Vakfı' ve İstanbul'da kurulan 'Borcundan Dolayı Hapse Düşenlere Yardım Vakfı' gibi vakıflar Osmanlı'nın her alanda vakıflar aracılığı ile faaliyet gösterdiğinin kanıtıdır. Medeniyetimizin devamı, toplumumuzun barış, kardeşlik ve yardımlaşma içinde yaşaması için vakıf şuurunu ve ona atfedilen önemi iyi anlamak ve bu şuurun gelecek nesillere de aktarılmasını sağlamak bizlerin en asli görevidir. 2003-2015 yılları arasında Vakıflar Genel Müdürlüğümüz yaklaşık 4 bin 500 vakıf eserin restorasyonunu ülkemiz genelinde il ve bölge ayırımı yapmaksızın tamamlayarak hizmete açılmasını sağlamıştır. 2003 yılı öncesinde yılda 5-6 adet vakıf eseri restore edilirken, bugün Vakıflar Genel Müdürlüğümüzce yılda 500’e yakın vakıf eseri restore edilmektedir. Vakıflar ile insanlığa hizmet edenleri rahmet ve minnetle anıyorum. Vakıflarımızın yaşatılmasına katkıda bulunan hayırsever kişi ve kuruluşlara teşekkür ediyor, bu duygu ve düşüncelerle Vakıflar Haftası'nı kutluyorum.”EN ÇOK OKUNANLAR

Samsun'da ünlü müteahhit kayıplara karıştı

1 Samsun'da ünlü müteahhit kayıplara karıştı

Samsunspor'a bir şok daha

2 Samsunspor'a bir şok daha

Samsunspor üstesinden gelir

3 Samsunspor üstesinden gelir

Meteoroloji Samsun'u uyardı!

4 Meteoroloji Samsun'u uyardı!

Fakıbaba tezgahı bozdu

5 Fakıbaba tezgahı bozdu...

Samsun'da uyuşturucudan 10 kişi adliyeye sevk edildi

6 Samsun'da uyuşturucudan 10 kişi adliyeye sevk edildi

Samsunspor Teknik Direktörü Özalan, konuşmak istemedi

7 Samsunspor Teknik Direktörü Özalan, konuşmak istemedi...

Samsunspor'da sevindirici gelişme! Cezadan kurtulduk

8 Samsunspor'da sevindirici gelişme! Cezadan kurtulduk

Samsunspor maçı ne zaman, saat kaçta

9 Samsunspor maçı ne zaman, saat kaçta?

Samsun'da otomobilin çarptığı yaşlı kadın öldü

10 Samsun'da otomobilin çarptığı yaşlı kadın öldü


SIRADAKİ HABER