Ünye'nin çehresi değişiyor

Çalışmaların tüm hızıyla devam ettiği Belediye Ticaret Merkezi projesinde incelemelerde bulunan Ünye Belediye Başkanı Ahmet Çamyar, 'Yürütülen çalışmalar ile Ünye'nin çehresi değişiyor' dedi.

Ünye'nin çehresi değişiyor

Çalışmaların tüm hızıyla devam ettiği Belediye Ticaret Merkezi projesinde incelemelerde bulunan Ünye Belediye Başkanı Ahmet Çamyar, "Yürütülen çalışmalar ile Ünye'nin çehresi değişiyor" dedi.

Ünye Belediyesi tarafından eski Belediye Sineması ve Kültür Sarayı binalarının olduğu alana inşa edilen Belediye Ticaret Merkezi projesinde çalışmalar devam ediyor. Toplamda yerin 3 kat altına inilecek projede, temel atı çalışmaları için çakılacak olan 92 kazıktan ilki çakıldı. Ünye Belediye Başkanı Ahmet Çamyar, fore kazık çalışmalarının başladığı alanda Ak Parti Ünye İlçe Başkanı Arif Ergün, Belediye Başkan Yardımcıları ve Meclis Üyeleri ile birlikte incelemelerde bulundu.

23 AYDA BİTİRİLMESİ PLANLANIYOR

Çalışmaların son durumunu değerlendiren Başkan Çamyar, "Ticaret Merkezi, toplamda 15 bin 589 metrekare kapalı alandan oluşacak. Projenin 23 ayda bitirilmesi planlanıyor. Haziran ayına kadar da bir temel atma programı yapmayı düşünüyoruz. Ünye'nin, yürütülen birçok çalışma ile çehresi hızla değişiyor. Rüzgârlı sokaktaki dükkânlarımız ile ilgili değer tespit çalışmalarımızı yaptık, bilirkişi incelemeleri devam ediyor. Burayı Çınarlık Caddesi ile birleştirerek Ünyemize 15 metre genişliğinde yeni bulvar kazandırmış olacağız. İlçemiz doğası itibari ile zaten çok güzel bir şehir. Biz, bu şehrin dokusuna, kültürüne tarihine uyan eserler inşa ederek gelecek nesillere çok daha güzel bir Ünye bırakmak istiyoruz. Hemşehrilerimiz Ünye’de yaşamaktan, burada olmaktan keyif alacaklar"diye konuştu.EN ÇOK OKUNANLAR

Samsun'da termometreler patlayacak

1 Samsun'da termometreler patlayacak

Samsun'da kanlı düğün!

2 Samsun'da kanlı düğün!

Samsun'da silahlı çatışma: 2'si ağır 4 yaralı

3 Samsun'da silahlı çatışma: 2'si ağır 4 yaralı

Samsun'da bıçaklı saldırı: 1'i ağır 2 kişi yaralı

4 Samsun'da bıçaklı saldırı: 1'i ağır 2 kişi yaralı

Samsun'da silahlı saldırı!

5 Samsun'da silahlı saldırı!

Engin İpekoğlu: 'Bu sonuç bizi üzmüyor'

6 Engin İpekoğlu: 'Bu sonuç bizi üzmüyor'

Samsun'da şüpheli ölüm

7 Samsun'da şüpheli ölüm

Test edildi, onaylandı

8 Test edildi, onaylandı

Samsunspor puanı kurtardı

9 Samsunspor puanı kurtardı

Samsunlu futbolcunun mutlu günü

10 Samsunlu futbolcunun mutlu günü


SIRADAKİ HABER