Samsun'da sevgilisini tüfekle yaralayan kadın için karar çıktı

Samsun'da 3 yıldır birlikte yaşadığı sevgilisini tüfekle yaralayınca öldürmeye teşebbüs suçundan tutuklanan 3 çocuk annesi kadın, yargılandığı ilk duruşmada tahliye oldu.

Samsun'da sevgilisini tüfekle yaralayan kadın için karar çıktı

Samsun'un İlkadım ilçesi 19 Mayıs Mahallesi'nde yaklaşık 4 ay önce meydana gelen olayda, 47 yaşındaki E.İ. adlı kadın, birlikte yaşadığı 34 yaşındaki K.Ö.'nün iş yerine gitti. E.İ. ile K.Ö. arasında çıkan tartışmada E.İ. adlı kadın tüfekle K.Ö.'yü sol elinden ve karnından yaralayıp koşarak Samsun Emniyet Müdürlüğü'ne gidip teslim oldu.

Olaydan sonra tutuklanan E.İ., hakkında Samsun 1. Ağır Ceza Mahkemesi'nde "adam öldürmeye teşebbüs" suçundan, olayda yaralanan K.Ö. hakkında ise E.İ.'nin koluna balta sapı ile vurduğu için "yaralama" suçundan dava açıldı.

Bugün görülen davanın ilk duruşmasında E.İ., kendini savunarak, "3 yıldır birlikte yaşıyorduk. Bana evde 2 tokat attığı için evlen uzaklaştırıldı. Bana telefon açtı ve evdeki tüfeğini istedi. Ben de arabamı aldığı için arabamı istedim. Bana tüfeği getirince arabanın anahtarını vereceğini söyledi. Olay sırasında alkollüydüm. Tam olarak hatırlamıyorum. İş yerinde tüfeği almak isterken kazara ateş aldı. Kendisine doğrultmadım. Bana balta sapı ile kolumu acıtmayacak şekilde vurdu. Bu konuda kendisinden şikayetçi değilim. Kesinlikle öldürmek ve yaralamak kastım yoktu" dedi.

K.Ö. ise, "E.İ. ile 3 yıldır birlikte yaşıyoruz. Evden ulaştırma alınca tüfeğim evde kaldı. Giderken arabasını almıştım. 'Tüfeği getir arabanı al' dedim. İşyerine tüfeği getirdi. Tüfeğin dolu olduğunu bilmiyordum. Kendisine korktuğu için tüfek boş demiştim. Tüfek kazara ateş aldı. Kendisi bana ateş etmedi. Balta sapı ile canının yakmak için değil elindeki tüfeğe müdahale etmek için koluna hafif vurdum. Şikayetçi değilim" diye konuştu.

Mahkeme heyeti suç vasfında değişme olma ihtimali üzerine tutuklu bulunan E.İ. adlı kadının tutuksuz olarak yargılanmak üzere tahliyesine karar verdi. Duruşma ileri bir tarihe ertelendi.EN ÇOK OKUNANLAR

Karadenizin en büyük AVMsi inşa ediliyor

1 Karadeniz'in en büyük AVM'si inşa ediliyor

Samsunspordan Tshibumbu bombası

2 Samsunspor'dan Tshibumbu bombası

Meteorolojiden Samsun için kritik uyarı

3 Meteorolojiden Samsun için kritik uyarı!

Samsunda bir boğulma vakası daha İmam kurtarılamadı

4 Samsun'da bir boğulma vakası daha! İmam kurtarılamadı

Samsunsporda Davy Angan tamam

5 Samsunspor'da Davy Angan tamam

Samsunspor Teknik Direktörü Özalandan ters köşe

6 Samsunspor Teknik Direktörü Özalan'dan ters köşe

Samsunda 2 kişi araç içinde ölü bulundu

7 Samsun'da 2 kişi araç içinde ölü bulundu

Samsunspordan öğrenciye indirim Kombinede taksit imkanı

8 Samsunspor'dan öğrenciye indirim... Kombinede taksit imkanı!

Samsunspor Başkanvekili  Araboğlu Açılışa yetişecek

9 Samsunspor Başkanvekili Araboğlu: 'Açılışa yetişecek'

Samsunda silahlı suç çetesine operasyon 20 gözaltı

10 Samsun'da silahlı suç çetesine operasyon: 20 gözaltı


SIRADAKİ HABER