Amasya Barosu iki organizasyona imza atacak

Amasya Barosu, önümüzdeki günlerde ulusal ve uluslararası iki organizasyona ev sahipliği yapacak.

Amasya Barosu iki organizasyona imza atacak

18-22 Mayıs tarihleri arasında 13 ilin katılımıyla gerçekleşecek Karadeniz Baroları Avukat Nevzat Baysal Futbol Turnuvası ile 3-4 Haziran tarihleri arasında düzenlenecek XIII. Uluslararası Türk - Alman Tıp Hukuku Sempozyumu’na ev sahipliği yapacaklarını belirten Amasya Barosu Başkanı Avukat A. Melik Derindere, düzenlediği basın toplantısında her iki organizasyonun açılışına Türkiye Barolar Birliği Başkanı (TBB) Metin Feyzioğlu'nun da katılacağını ayrıca meslekte 40 yılını dolduracak avukatlara da plaket verileceğini açıkladı.

TBB, Martin Luther King Üniversitesi ve İstanbul Medeniyet Üniversitesi ile Amasya Barosu’nun işbirliğiyle gerçekleşecek ‘Hekimlerin ve diğer sağlık çalışanlarının hukuki konumu ve sorumluluğu’ konulu XIII. Uluslararası Türk - Alman Tıp Hukuku Sempozyumu'nun önemine değinen Baro Başkanı Derindere, “Genellikle büyük kentlerimizde yapılan bu sempozyum bizim ısrarlı ve istekli durmamız nedeniyle Amasya’ya gerçekleşecek. Sağlık çalışanlarının görevlerini yaptıkları esnada oluşabilecek tıbbi hatalardan dolayı hukuki ve cezai sorumluluklarını özellikle ağırlıklı olarak tartışıldığı bir sempozyum olacak. 4 Alman konuk, 6’da Türkiye’den konuyla ilgili misafirlerimiz olacak. Sağlık çalışanları bu görevi yaparken muhtemel karşılaşılabilecek komplikasyon ve diğer tıbbi hatalarda kendilerinin ne derece sorumlu olabileceğini hukuk davalarında ve ceza davalarında ne kadar sorumlu olunabileceğinin tartışıldığı bir bilgilendirme sempozyumu olacaktır. Akıllarındaki birçok konuyu ve soruyu burada dile getirmek suretiyle burada eksikliklerini tamamlayacaklarını düşünüyoruz” diye konuştu.

Her iki organizasyonun Amasya’nın tanıtımına da katkısının olacağını anlatan Derindere, Amasya Valiliği ve Amasya Belediyesi’nin de sağlayacaklarını destekten dolayı teşekkür etti.EN ÇOK OKUNANLAR

Samsun'da tramvay araca çarptı: 1 yaralı

1 Samsun'da tramvay araca çarptı: 1 yaralı

AK Parti'li Şahin, Kılıçdaroğlu'na yüklendi

2 AK Parti'li Şahin, Kılıçdaroğlu'na yüklendi

Kızılcahamam Emniyetinden zehir tacirlerine ağır darbe

3 Kızılcahamam Emniyetinden zehir tacirlerine ağır darbe

Jeotermal Kaynaklı Belediyeler Birliği toplantısı Kuşadası'nda yapıldı

4 Jeotermal Kaynaklı Belediyeler Birliği toplantısı Kuşadası'nda yapıldı

İznik'te şüpheli ölüm

5 İznik'te şüpheli ölüm

Bakan Taşlı çocukların bayramını kutladı

6 Bakan Taşlı çocukların bayramını kutladı

Kadına yönelik şiddet ile mücadele eğitimi verildi

7 Kadına yönelik şiddet ile mücadele eğitimi verildi

Keskin'den 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı mesajı

8 Keskin'den 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı mesajı

Düzce Üniversitesi öğrencileri madalyaya doymuyor

9 Düzce Üniversitesi öğrencileri madalyaya doymuyor

Peyzaj mimarlarının sorunlarına değinildi

10 Peyzaj mimarlarının sorunlarına değinildi


SIRADAKİ HABER