Amasya Barosu iki organizasyona imza atacak

Amasya Barosu, önümüzdeki günlerde ulusal ve uluslararası iki organizasyona ev sahipliği yapacak.

Amasya Barosu iki organizasyona imza atacak

18-22 Mayıs tarihleri arasında 13 ilin katılımıyla gerçekleşecek Karadeniz Baroları Avukat Nevzat Baysal Futbol Turnuvası ile 3-4 Haziran tarihleri arasında düzenlenecek XIII. Uluslararası Türk - Alman Tıp Hukuku Sempozyumu’na ev sahipliği yapacaklarını belirten Amasya Barosu Başkanı Avukat A. Melik Derindere, düzenlediği basın toplantısında her iki organizasyonun açılışına Türkiye Barolar Birliği Başkanı (TBB) Metin Feyzioğlu'nun da katılacağını ayrıca meslekte 40 yılını dolduracak avukatlara da plaket verileceğini açıkladı.

TBB, Martin Luther King Üniversitesi ve İstanbul Medeniyet Üniversitesi ile Amasya Barosu’nun işbirliğiyle gerçekleşecek ‘Hekimlerin ve diğer sağlık çalışanlarının hukuki konumu ve sorumluluğu’ konulu XIII. Uluslararası Türk - Alman Tıp Hukuku Sempozyumu'nun önemine değinen Baro Başkanı Derindere, “Genellikle büyük kentlerimizde yapılan bu sempozyum bizim ısrarlı ve istekli durmamız nedeniyle Amasya’ya gerçekleşecek. Sağlık çalışanlarının görevlerini yaptıkları esnada oluşabilecek tıbbi hatalardan dolayı hukuki ve cezai sorumluluklarını özellikle ağırlıklı olarak tartışıldığı bir sempozyum olacak. 4 Alman konuk, 6’da Türkiye’den konuyla ilgili misafirlerimiz olacak. Sağlık çalışanları bu görevi yaparken muhtemel karşılaşılabilecek komplikasyon ve diğer tıbbi hatalarda kendilerinin ne derece sorumlu olabileceğini hukuk davalarında ve ceza davalarında ne kadar sorumlu olunabileceğinin tartışıldığı bir bilgilendirme sempozyumu olacaktır. Akıllarındaki birçok konuyu ve soruyu burada dile getirmek suretiyle burada eksikliklerini tamamlayacaklarını düşünüyoruz” diye konuştu.

Her iki organizasyonun Amasya’nın tanıtımına da katkısının olacağını anlatan Derindere, Amasya Valiliği ve Amasya Belediyesi’nin de sağlayacaklarını destekten dolayı teşekkür etti.EN ÇOK OKUNANLAR

Erbaa'da alacak verecek meselesi yüzünden cinayet

1 Erbaa'da alacak verecek meselesi yüzünden cinayet

Göçük'te hayatını kaybedenler toprağa verildi

2 Göçük'te hayatını kaybedenler toprağa verildi

Salça yüklü kamyon yan yattı, sürücü ağır yaralı

3 Salça yüklü kamyon yan yattı, sürücü ağır yaralı

Silopi'de panzerin eve çarpmasına ilişkin dava

4 Silopi'de panzerin eve çarpmasına ilişkin dava

Karabük'te pompalı tüfekle saldırı: 3 yaralı

5 Karabük'te pompalı tüfekle saldırı: 3 yaralı

Şanlıurfa'da silahlı çatışma

6 Şanlıurfa'da silahlı çatışma

Kocaeli'de kebapçıda silahlı saldırı: 2 yaralı

7 Kocaeli'de kebapçıda silahlı saldırı: 2 yaralı

Kendisinden ayrılmak isteyen arabada infaz etti

8 Kendisinden ayrılmak isteyen arabada infaz etti

Gazi, baba evinde kurban kesilerek karşılandı

9 Gazi, baba evinde kurban kesilerek karşılandı

Ankara'da kahvehaneye silahlı saldırı: 1 yaralı

10 Ankara'da kahvehaneye silahlı saldırı: 1 yaralı


SIRADAKİ HABER