Samsun haber gazetesi
X Reklamı Kapat

Samsun'un 'Fındıkçı Dede'sinin tek bir hayali var

Samsun'da sokaklarda fındık satarak geçimini temin eden 87 yaşındaki Ali Osman Aydemir'in en büyük hayali hacca gitmek.

Samsun'un 'Fındıkçı Dede'sinin tek bir hayali var

Samsun’un İlkadım ilçesinde yaşayan Ali Osman Aydemir, ilerlemiş yaşına rağmen yaşıtlarının aksine çalışarak geçimini sağlamaya devam ediyor. 35 yıldır Samsun sokaklarında fındık satarak geçimini sağlayan Aydemir dede, daha öncede sokaklarda pasta satarak biriktirdiği para ile hacca gitmek için sıra beklediğini ifade etti.

Çalışarak geçimini temin ettiğini, kimseden yardım istemediğini belirten Aydemir, “25 senedir fındık satıyorum. Emekliliğim yok. Eşimle beraber 3 ayda bir yaşlılık maaşı alıyorum. Kendi üstüme bir evim var. Ben 87 yaşında olmama rağmen çalışarak ayakta durabiliyorum. Ama şimdiki gençler iş beğenip de çalışmıyor. Çalışmak isteyene her zaman iş var. Allah herkesin rızkını veriyor. Kimi kağıt topluyor kimi çöp topluyor kimisi de pasta satıyor. Ben de fındık satarak ekmeğimi çıkartıyorum. 2 defa umreye gittim. Daha önceden sattığım pastadan kazandığım para ile hac parası biriktirdim. Hacca gitmek için sıra çıkarsa gideceğim. Pasta satarak daha iyi para kazanıyordum ama yaşlandıkça zorlanmaya başladım ve artık fındık satıyorum. Fındık satmak için öğlende evden çıkıyorum, yatsıya kadar satıyorum. Samsun’da en çok Site Camisi yanı ve Konak Sineması alt geçidinde satıyorum. İnsanlar hem bu dünya için hem de öbür dünya için çalışmak zorundalar. Ben de gücüm yetene kadar fındık satmaya devam edeceğim” dedi.

6 çocuğu ve 12 torunu bulunan Ali Osman Aydemir, Samsun’un en iyi fındığını sattığını iddia ederek yürüyebildiği sürece sokaklarda fındık satmaya devam edeceğini belirtti.EN ÇOK OKUNANLAR

HERŞEY HOCAYA BAĞLI

1 HERŞEY HOCAYA BAĞLI

Samsunspor 3 takımı geçebildi

2 Samsunspor 3 takımı geçebildi

Samsuna elektronik kelepçe

3 Samsun'a elektronik kelepçe

Bakan Müezzinoğlundan kıdem tazminatı açıklaması

4 Bakan Müezzinoğlu'ndan kıdem tazminatı açıklaması

Bereket

5 Bereket...

Taklit gıdalardan uzak durun

6 Taklit gıdalardan uzak durun

SAMSUNSPORA AĞIR FATURA

7 SAMSUNSPOR'A AĞIR FATURA

Trafik kazasında bir aile yok oluyordu

8 Trafik kazasında bir aile yok oluyordu

Yönetimin tarihi belli

9 Yönetimin tarihi belli

Sudan Cumhurbaşkanı Yardımcısından FETÖ okulları açıklaması

10 Sudan Cumhurbaşkanı Yardımcısından FETÖ okulları açıklaması


SIRADAKİ HABER