'Oxford Big Read' Türkiye Birincisi Özel Samsun TAKEV Anadolu Lisesi'nden

Çift yabancı dilde hazırlık sınıfı ve ana dilde akademik ders konsepti ile İzmir dışında ilk okulunu Karadeniz'de açan Türk Alman Eğitim ve Kültür Vakfı (TAKEV) Okulları, Özel Samsun TAKEV Anadolu Lisesi ile başarılarını sürdürüyor

'Oxford Big Read' Türkiye Birincisi Özel Samsun TAKEV Anadolu Lisesi'nden

Özel Samsun TAKEV Anadolu Lisesi başarıya doymuyor. Türkiye çapında altıncısı düzenlenen ‘Oxford Big Read’ Yarışması’nda Türkiye birincisi olan Özel Samsun TAKEV  Anadolu Lisesi çift yabancı dille hazırlık sınıfı ve ana dilde akademik ders konsepti ile Samsun’da farkını ortaya koyuyor.

BİRİNCİ TAKEV’DEN

Oxford Big Read yarışmasında birinci olan Özel Samsun TAKEV Anadolu Lisesi öğrencisi Aylin Yılmaz, okudukları İngilizce kitabında en fazla etkilendikleri bölümü 100 kelimelik paragraf ve tek sayfada karikatür ile özetlemelerinin istendiği yarışmaya, Okul Müdürü Vildan Doğruer Taneri ve İngilizce öğretmenlerinin önerisi üzerine katıldığını kaydetti. Yılmaz, hazırlık sınıfında 23 saat Almanca ve 9 saat İngilizce’nin birlikte öğretilmesi ile İngilizcesi’nin hızlı bir şekilde üst seviyeye ulaştığını söyleyerek öğretmenlerine ve okuluna teşekkür etti. 

ULUSLARARASI BAŞARI

Başarıları ile adından söz ettiren Özel Samsun TAKEV Anadolu Lisesi hazırlık sınıf öğrencilerinden Ebru Nur Özyürek ‘Trust for Sustainable Living’ tarafından düzenlenen  ‘Sürdürülebilir Şehirler’ konulu İngilizce kompozisyon yarışmasında dereceye girdi. Özyürek, Dubai’deki ‘Jumerirah English Speaking  School’ ev sahipliğinde gerçekleşen etkinlikte Özel Samsun TAKEV Anadolu Lisesi’ni başarıyla temsil etti.

BİLİM YARIŞMASINDAN BAŞARI BELGESİ

Ahmet Emirhan Van ve Ebru Nur Özyürek adlı öğrenciler ise ‘Bitkileri daha hızlı büyüterek verimliliği artırmak için fiber optik kabloları kullanma projesi" ile Bayer  Liseler Arası Bilim Yarışması’nda başarı belgesi ile ödüllendirildi.

TEŞEKKÜRLER

Özel Samsun TAKEV Anadolu Lisesi’nin başarıları hakkında bilgi veren Okul Müdürü Vildan Doğruer Taneri, “Çeşitli alanlarda başarı gösteren öğrencilerimizi ve öğretmenlerini en içten duygularımızla kutluyor, başarılarının devamını dilerken, her türlü katkılarını sunan ailelerine de çok teşekkür ediyoruz” dedi.

ÖZEL HABEREN ÇOK OKUNANLAR

Meşaleni al formanı giy sende bu yürüyüşe katıl

1 Meşaleni al formanı giy sende bu yürüyüşe katıl

Samsunspor'da ikisi de olmayacak

2 Samsunspor'da ikisi de olmayacak

Ahmet Güral Karayılmaz: 'Takım düşerse şehirde düşer'

3 Ahmet Güral Karayılmaz: 'Takım düşerse şehirde düşer'

Şaşırmayın!..

4 Şaşırmayın!..

Samsunspor'da Muhammet Beşir'in durumu maç saati beklenecek

5 Samsunspor'da Muhammet Beşir'in durumu maç saati beklenecek

Samsunspor aşkına herkes stada gitmeli

6 Samsunspor aşkına herkes stada gitmeli

(ÖZEL) Şenol Güneş'i yaralayan kişi gözaltına alındı

7 (ÖZEL) Şenol Güneş'i yaralayan kişi gözaltına alındı

Tolga Zengin: 'Sürekli anneme küfür ettiler'

8 Tolga Zengin: 'Sürekli anneme küfür ettiler'

Mezun adayları Atatürk'ün huzuruna çıktı

9 Mezun adayları Atatürk'ün huzuruna çıktı

Fenerbahçe Kulübü: 'Tolga Zengin ve Mustafa Pektemek tahrik etti'

10 Fenerbahçe Kulübü: 'Tolga Zengin ve Mustafa Pektemek tahrik etti'


SIRADAKİ HABER