Samsun haber gazetesi
X Reklamı Kapat

'Oxford Big Read' Türkiye Birincisi Özel Samsun TAKEV Anadolu Lisesi'nden

Çift yabancı dilde hazırlık sınıfı ve ana dilde akademik ders konsepti ile İzmir dışında ilk okulunu Karadeniz'de açan Türk Alman Eğitim ve Kültür Vakfı (TAKEV) Okulları, Özel Samsun TAKEV Anadolu Lisesi ile başarılarını sürdürüyor

'Oxford Big Read' Türkiye Birincisi Özel Samsun TAKEV Anadolu Lisesi'nden

Özel Samsun TAKEV Anadolu Lisesi başarıya doymuyor. Türkiye çapında altıncısı düzenlenen ‘Oxford Big Read’ Yarışması’nda Türkiye birincisi olan Özel Samsun TAKEV  Anadolu Lisesi çift yabancı dille hazırlık sınıfı ve ana dilde akademik ders konsepti ile Samsun’da farkını ortaya koyuyor.

BİRİNCİ TAKEV’DEN

Oxford Big Read yarışmasında birinci olan Özel Samsun TAKEV Anadolu Lisesi öğrencisi Aylin Yılmaz, okudukları İngilizce kitabında en fazla etkilendikleri bölümü 100 kelimelik paragraf ve tek sayfada karikatür ile özetlemelerinin istendiği yarışmaya, Okul Müdürü Vildan Doğruer Taneri ve İngilizce öğretmenlerinin önerisi üzerine katıldığını kaydetti. Yılmaz, hazırlık sınıfında 23 saat Almanca ve 9 saat İngilizce’nin birlikte öğretilmesi ile İngilizcesi’nin hızlı bir şekilde üst seviyeye ulaştığını söyleyerek öğretmenlerine ve okuluna teşekkür etti. 

ULUSLARARASI BAŞARI

Başarıları ile adından söz ettiren Özel Samsun TAKEV Anadolu Lisesi hazırlık sınıf öğrencilerinden Ebru Nur Özyürek ‘Trust for Sustainable Living’ tarafından düzenlenen  ‘Sürdürülebilir Şehirler’ konulu İngilizce kompozisyon yarışmasında dereceye girdi. Özyürek, Dubai’deki ‘Jumerirah English Speaking  School’ ev sahipliğinde gerçekleşen etkinlikte Özel Samsun TAKEV Anadolu Lisesi’ni başarıyla temsil etti.

BİLİM YARIŞMASINDAN BAŞARI BELGESİ

Ahmet Emirhan Van ve Ebru Nur Özyürek adlı öğrenciler ise ‘Bitkileri daha hızlı büyüterek verimliliği artırmak için fiber optik kabloları kullanma projesi" ile Bayer  Liseler Arası Bilim Yarışması’nda başarı belgesi ile ödüllendirildi.

TEŞEKKÜRLER

Özel Samsun TAKEV Anadolu Lisesi’nin başarıları hakkında bilgi veren Okul Müdürü Vildan Doğruer Taneri, “Çeşitli alanlarda başarı gösteren öğrencilerimizi ve öğretmenlerini en içten duygularımızla kutluyor, başarılarının devamını dilerken, her türlü katkılarını sunan ailelerine de çok teşekkür ediyoruz” dedi.

ÖZEL HABEREN ÇOK OKUNANLAR

Samsunspor 3 takımı geçebildi

1 Samsunspor 3 takımı geçebildi

HERŞEY HOCAYA BAĞLI

2 HERŞEY HOCAYA BAĞLI

Samsuna elektronik kelepçe

3 Samsun'a elektronik kelepçe

Sağlıkçılara izin yasağı

4 Sağlıkçılara izin yasağı

Samsun ve Sinop birbirini destekliyor

5 Samsun ve Sinop birbirini destekliyor

Bakan Müezzinoğlundan kıdem tazminatı açıklaması

6 Bakan Müezzinoğlu'ndan kıdem tazminatı açıklaması

Bereket

7 Bereket...

Taklit gıdalardan uzak durun

8 Taklit gıdalardan uzak durun

SAMSUNSPORA AĞIR FATURA

9 SAMSUNSPOR'A AĞIR FATURA

Trafik kazasında bir aile yok oluyordu

10 Trafik kazasında bir aile yok oluyordu


SIRADAKİ HABER