HaberlerOTAT Gıda hızla büyüyor

OTAT Gıda hızla büyüyor

Tüketicisine sağlıklı ve doğal ürünler sunmayı ilke edinen OTAT, her geçen yıl hızla büyümeye devam ediyor. 2016 yılında da katlanarak büyümeyi hedeflediklerini belirten OTAT Gıda Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Başaran, "Sektördeki pazar payımız her yıl artıyor" dedi

OTAT Gıda hızla büyüyor

Yoğurt, ayran, kaşar peynir, beyaz peynir, tereyağı, kaymak ve dondurma gruplarında üretim yapan OTAT, Samsun, Çorum, Amasya, Ordu, Giresun, Tokat, Ankara, Kırıkkale, Kastamonu, Erzincan, Sinop ve ilçelerinde 4 bin 500 satış noktasında hizmet veriyor. Sektördeki pazar payını her yıl arttıran OTAT, 2016 yılında da büyümeyi hedefliyor.

GÜNLÜK 100 TON SÜT

OTAT hakkında bilgi veren Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Başaran, "1998 yılında günlük 2 ton süt ve süt ürünleri işleyen şirketimiz, bugün 7 bin 500 metrekaresi kapalı, toplam 10 bin metrekare alanda günlük 100 ton süt işleme kapasitesine sahip. Samsun, Ordu, Çorum ve Ankara'da Bölge Müdürlükleri ile hizmet veren şirketimizin ayrıca Karadeniz ve İç Anadolu Bölgesi'nde toplam 11 bayilik organizasyonu bulunuyor" dedi.

BAŞARININ SIRRI MÜŞTERİ ODAKLI ÇALIŞMA

OTAT'ın rakip firmaların cirosundan aldığı payın bir önceki yıla göre yüzde 30 oranında arttığını kaydeden Başaran, "Şirketimizin, süt ürünleri satışının yapıldığı market ve toplu tüketim kanallarında, rakip firmaların cirosundan aldığı pay bir önceki yıla göre yüzde 30 oranında artmıştır. Bu başarının altında müşteri odaklı, kanal pazarlama bakış açısı ve merchandising anlayışı yatmaktadır. İhracat odaklı büyüme hedefi olmayan firmaların, tam rekabet koşullarında ayakta kalması, bugünün küreselleşen dünyasında artık imkânsızdır. Buradan hareketle 2014 yılında Irak'a OTAT ürünlerinin ihracatına başlattık. 2014 yılında Moskova'da düzenlenen Uluslararası Gıda Fuarı'na katıldık. Ardından Rusya/ Krasnodar- Kuban'da gerçekleştirilen 'Samsun İhraç Ürünleri Tanıtım Etkinliği'ne çok etkili bir tanıtım standı ile katılım sağladık. Ve gelecekte Rusya pazarında yer alma ile ilgili birçok ikili iş görüşmesi gerçekleştirdik. Hedefimiz, Rusya pazarına girmek" diye konuştu.

MARKA DEĞERİNİ GELECEĞE TAŞIYACAĞIZ

2014 yılı içerisinde üretim tesisine 3 milyon lira yatırım yaptıklarını vurgulayan Başaran, "2015 yılı içerisinde de 2 milyon liralık yatırımı daha hayata geçirdik. 2016 yılı içerisinde şirketin tüm departmanlarında Re-Organizasyon çalışmalarını başlatarak, marka değerinin geleceğe taşınması adına kurumsallaşma çalışmalarına hız vereceğiz. Bu konuda da ulusal danışmanlık firmalarından profesyonel destek alarak tam rekabet koşullarına kendimizi hazırlayacağız" dedi.

OTAT SÜRSENE

2015 yılının son aylarında Türkiye Süt Ürünleri Sektörü'ne 'OTAT SÜRSENE'yi kazandırarak yepyeni bir kategori oluşturduklarını kaydeden Başaran, "Bu alanda bir çığır açarak tüketicilere ilk defa 'Kaymaklı Peynir' lezzetini sunmaya başladık. İster sürerek, ister keserek yenilebilecek 'OTAT SÜRSENE' ulusal bir ajans ve OTAT ARGE Departmanı'nın 10 aylık çalışmasının bir ürünüdür. Ürünümüz 2015'in son aylarında kendi bölgemizde ulusal-yerel ve Discount Mağazaların raflarında yer aldı. Ürünümüzü 2016 yılında ulusal Discount Mağazalar aracılığı ile tüm Türkiye'de tüketicilere ulaştırmayı hedefliyoruz" diye konuştu.

İSTİHDAMA KATKI SAĞLIYORUZ

Bunun dışında 120 çalışanı ile bölge halkına istihdam sağladıklarını sözlerine ekleyen Başaran, şunları söyledi: "Bölgedeki 20 süt kooperatifinin ve iki bine yakın süt üreticisinin de en önemli alıcısıyız. Bölge ekonomisine ciddi anlamda destek sağlıyoruz. 'Sağlıklı ürün sağlıklı hammadeden oluşur' anlayışı ile bölge üreticilerine, yem sağım ekipmanı, dezenfektan temini, hijyen, hayvan besleme eğitimi ve silaj yapımı gibi konularında da destek veriyoruz. OTAT gıda olarak 2016 yılının tüm dünya insanlarına barış, huzur, sağlık ve mutluluk getirmesini diliyorum."

 

 

 

 

 

 

 

SIRADAKİ HABER
}