Samsun haber gazetesi
X Reklamı Kapat

Samsun'daki bıçaklı saldırıda yargılama başladı

Samsun'da bir kişiyi bıçakla yaralayıp yanında çalışan bayanı da tehdit ettiği iddiasıyla tutuklanan şahsın yargılanmasına başlandı.

Samsun'daki bıçaklı saldırıda yargılama başladı

Samsun’un Atakum ilçesi Mevlana Mahallesi'nde yaklaşık bir ay önce meydana gelen olayda, Y.T.'yi (60) bıçakla yaralayan, Y.T. ile yanında çalışan bayan 39 yaşındaki R.U. adlı bayanı tehdit ettiği iddiasıyla tutuklanan B.E. (56) hakkında Samsun 2. Ağır Ceza Mahkemesi'nde "adam öldürmeye teşebbüs ve tehdit" suçlarından dava açıldı.

Bugün görülen davanın ilk duruşmasında B.E., "R.U. adlı bayan ile 5 yıldır birlikteliğimiz var. Evde bin 600 liralık giyim eşyası faturası buldum. Doğalgaz faturasını ödemede güçlük çekiyordum. Giyim eşyasının faturasını sorunca artık benimle işinin olmadığını söyledi. Y.T.'nin yanında çalışmaya başlayınca değişti. Olay günü torunumu okuldan almaya gidince patronu Y.T. bana saldırdı. Üzerine çullandı. Kendimi korumak için bıçağı rastgele savurdu. Bu sırada R.U. de yüzüme biber gazı sıktı. Kendimi savundum. Beni bu duruma düşürdükleri izin asıl ben onlardan şikayetçiyim" dedi.

R.U. adlı kadın ise B.E.'nin doğru söylemediğini ileri sürerek, "Eşimden şiddet gördüm. Bu sıralarda bir ağabey, bir baba olarak B.E.'ye sığındım. Ancak hiçbir şekilde birlikteliğimiz olmadı. Ben kendisini bir ağabey, baba olarak gördüm. Ancak o benim peşimi bırakmadı. Beni canımdan bezdirdi. Ben de kendisine asla birlikte olamayacağımızı söyledim. Beni sürekli takip edip tehdit edip rahatsız etti. Olay günü okula çocuğumu almaya gittim. Burada patronum Y.T.'ye okunun önünde olduğunu ve beni takip ettiğini telefonla söyledim. Y.T. okulunun yanına gelince saldırıp bıçakladı. Yüzüne biber gazı sıktım. Kendisinden şikayetçiyim" diye konuştu.

Olayda bıçaklanan ve ölümden dönen Y.T. ise, "Konuşmaları düzmece. Kendisini tanımam. Bayan yanımda çalışıyordu. Sanık bir kez kez iş yerime geldi. Burada bayanı rahatsız edince kendisini kovdum. Olay günü okulun önünde aracımın içinde otururken otomobilime binip bana saldırdı. Araçtan indiğimde de bıçakladı. Şikayetçiyim. Cezalandırılmasını istiyorum" şeklinde konuştu.

Duruşma tanıkların dinlenmesi için ertelendi.EN ÇOK OKUNANLAR

Karadenizin merakla beklediği çevre yoluna 5 ay kaldı

1 Karadeniz'in merakla beklediği çevre yoluna 5 ay kaldı

Trabzonspor Başkanı Ustadan Samsunspora destek sözü

2 Trabzonspor Başkanı Usta'dan Samsunspor'a destek sözü

Samsun Havalimanı bakıma alınacak

3 Samsun Havalimanı bakıma alınacak

Samsun Canik Başarı operasyonunda çok sayıda tutuklama

4 Samsun Canik Başarı operasyonunda çok sayıda tutuklama

Samsunda Cumhuriyet Yürüyüşü iptal

5 Samsun'da Cumhuriyet Yürüyüşü iptal

Samsun dahil 9 kentte abla operasyonu

6 Samsun dahil 9 kentte 'abla' operasyonu

Samsunda cami eylemi

7 Samsun'da cami eylemi!

Samsunda dev DAEŞ operasyonu Çok sayıda gözaltı var

8 Samsun'da dev DAEŞ operasyonu! Çok sayıda gözaltı var

Samsunspor Sportif Direktörü Zeren En büyük acıyı biz yaşadık

9 Samsunspor Sportif Direktörü Zeren: En büyük acıyı biz yaşadık

İşte Samsunspordaki sakat futbolcularda son durum

10 İşte Samsunspor'daki sakat futbolcularda son durum


SIRADAKİ HABER