MHP Samsun eski İl Başkanı Süslü'den Yargıtay'a çağrı

Eski MHP Samsun İl Başkanı Ömer Süslü, 15 Mayıs'taki kongreye üst kurul delegeleri ile birlikte gideceklerini belirterek, Yargıtay'a '15 Mayıs'tan önce kararınızı verin ve Türk hukuk sisteminin namusunu kurtarın' çağrısında bulundu

MHP Samsun eski İl Başkanı Süslü'den Yargıtay'a çağrı

Samsun'da MHP'nin muhalifleri, 15 Mayıs'taki tüzük kongresi öncesi ortak basın toplantısı düzenledi.

Canik'te bir otelde düzenlenen toplantıya MHP'de Genel Merkez tarafından görevden alınan eski İl Başkanı Ömer Süslü ve yönetim kurulu üyelerinin yanı sıra görevden alınan eski ilçe başkanları katıldı.

BAŞKAN KILAĞUZ DA YER ALDI
Toplantıda Asarcık Belediye Başkanı Şerif Kılağuz'un da yer alması dikkat çekti. Meral Akşener'i, Samsun'daki mitingi öncesinde makamında ağırlayan Kılağuz, toplantıda da Ömer Süslü'nün yanında oturdu. Başkan Kılağuz, "MHP'de muhalifleri mi destekliyorsunuz" sorusu üzerine, "Benim için önemli olan Türkiye'nin güçlü bir milliyetçi harekete sahip olmasıdır. Milliyetçi hareketin kendisini yenileyip güçlenmesi şart. Ülkücülerin artık böyle dar salonlarda değil meydanlarda toplanması gerekiyor" dedi.

KARARIMIZDAN PİŞMAN OLMADIK
Samsun’un seçilmiş son teşkilatları olarak dün söylediklerini bugün de tekrarladıklarını dile getiren eski İl Başkan Ömer Süslü, "İstişareyle aldığımız kararlarımızdan hiç pişman olmadık ve bugün olsa yine aynı kararı alacağımızdan da eminiz. Parti içerisinde verdiğimiz bu demokrasi mücadelesi artık MHP’ye Genel Başkan seçiminden çıkmış, geleceğin başbakanının seçileceği, yıllardır horlanan, dışlanan, ötekileştirilen ve hakkı yenilen kavruk Anadolu çocuklarının kurtuluş umudu olarak bir kurtuluş mücadelesine dönmüştür" dedi.

NAMUSUNUZU KURTARIN!
"15 Mayıs'ta yapılacak kongrede, olumsuz görüntüler yaşanabilir mi?" şeklindeki soruyu ise Süslü, "Ülkücü ülkücünün öz kardeşidir. Biz şimdiye kadar bu düsturla hareket ettik. Bundan sonra da bu düsturla hareket edeceğiz. Böyle bir kaygımız hiç yok bundan sonra da olmayacak" diye cevapladı.

Ankara'daki kongreye Samsun'daki 17 üst kurul delegesiyle gideceklerini belirten Ömer Süslü, Yargıtay üyelerine yönelik, "15 Mayıs'tan önce kararınızı verin ve Türk hukuk sisteminin namusunu kurtarın" ifadelerini kullandı.

Barış BUDANOĞLUEN ÇOK OKUNANLAR

Samsunlu iş adamının haciz isyanı

1 Samsunlu iş adamının haciz isyanı

Samsundaki silahlı saldırıda 2 oğlu ölen baba tutuklandı

2 Samsun'daki silahlı saldırıda 2 oğlu ölen baba tutuklandı

Samsunspor afişindeki sır oyuncu

3 Samsunspor afişindeki sır oyuncu

Tim 20 yıl sonra Samsunda buluştu

4 Tim 20 yıl sonra Samsun'da buluştu

Samsunsporda program değişti

5 Samsunspor'da program değişti

Orduda kadın avukat otel odasında ölü bulundu

6 Ordu'da kadın avukat otel odasında ölü bulundu

Samsun görüntü kirliliğine savaş açtı

7 Samsun görüntü kirliliğine savaş açtı!

Kamp sonuna kadar denenecek

8 Kamp sonuna kadar denenecek

Samsunda otostop yapan hayat kadınlarına operasyon

9 Samsun'da otostop yapan hayat kadınlarına operasyon

Samsunspor taraftarından gergin bekleyiş

10 Samsunspor taraftarından gergin bekleyiş


SIRADAKİ HABER