Samsun Büyükşehir'den Bafralı üreticiye destek

Samsun Büyükşehir Belediyesi tarafından kırsal kalkınmanın desteklenmesi amacıyla üreticilere silajlık mısır, karabuğday tohumu, polen tutucu tuzak, kraliçe ana arı ve arı otu dağıtımı yapıldı.

Samsun Büyükşehir'den Bafralı üreticiye destek

Bafra Ziraat Odası'nda gerçekleştirilen programa Bafra Belediye Başkanı Zihni Şahin, Samsun Büyükşehir Kırsal Kalkınma Daire Başkanı Mehmet Akif Özdemir, Ziraat Odası Başkanı Osman Tosuner, Samsun Kırmızı Et üreticileri Birliği Başkanı Erdal Doğan, Samsun Arı Yetiştiricileri Birliği Başkanı Rasim Kaplan ve üreticiler katıldı.

Toplantı öncesi konuşan Bafra Ziraat Odası başkanı Osman Tosuner vermiş oldukları desteklerden dolayı Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz'a teşekkür etti.

Büyükşehir çalışmaları hakkında bilgi veren Samsun Büyükşehir Kırsal Kalkınma Daire Başkanı Mehmet Akif Özdemir, 'Yolun yanında, imarın yanında biz kırsalda sulama, hayvancılık ve üretim ile gerekli çalışmaları Büyükşehir Belediye Başkanımızın talimatı ile çalışmaları başlattık. Bugün de Arı Üretici Birliği'ne ana arı, polen tutucu tuzak, arı otu ve karabuğday desteği vereceğiz. Kırmızı Et Üreticileri Birliği'ne de baharlık ekim için silajlık mısır desteğimiz olacak. Bafra'da yoğun olmak üzere Samsun'da 17 bin manda ile Türkiye'de birinci sıradayız. Manda Üreticileri Birliği'ne manda süt toplama merkezi, süt sağım üniteleri ve silajlık mısır desteği yaptık. Ziraat Odası tarafından yeni açılan Toprak Analiz Laboratuvarı'na bu seneki analizlerinde kullanılmak üzere kimyasal ilaç desteğini sağladık. Amacımız yeni ve ilkeli şeyler getirmek. Biz bu çalışmaları yaparken de birlik başkanlarımız ve birlik başkanları düzeyinde üniversitemizle bunları devamlı koordineli bir şekilde yapıyoruz' dedi

Belediye Başkanı Zihni Şahin, 'Büyükşehir yasası ile birlikte belediyelerin çalışma alanına sadece yol, asfalt ve diğer projeler değil, tarım, turizm, kültür çalışması bir çok alana girdi. Büyükşehir Belediyemiz de Bafra'mızın dünya mirası olan deltasına büyük yatırımlar yaptılar. Bütün Bafralılar adına teşekkür ediyorum' dedi.

Samsun Kırmızı Et üreticileri Birliği Başkanı Erdal Doğan, 'Büyükşehir yasası çıkıp da bütün köyler Büyükşehir'e bağlandığı zaman bizi korku salmıştı. Köylüler olarak, üreticiler olarak özel idare desteklerini ve diğer destekleri nasıl yapacağız derken, Büyükşehir Belediye Başkanımız Yusuf Ziya beyin gelip de bize ödev verip, 'siz üretin biz destekleyelim' anlayışında olması, Bafra Belediye Başkanımızın da üreticilere duyarlı olması ve Samsun bölgesinde bitkisel yem üretiminin çok düşük olmasını görmeleri ve sahiplenmelerinden dolayı kendilerine teşekkür ediyorum' şeklinde konuştu.
Konuşmaların ardından 70 arı üreticine altışar adet polen tutucu tuzak, kraliçe ana arı ve arı otu, Kırmızı Et Üreticileri Birliği'ne silajlık mısır dağımı yapıldı. Bafra Ziraat Odası Toprak Tahlil Laboratuvarı'na da analizlerinde kullanılmak üzere kimyasal ilaç desteğine bulunuldu.EN ÇOK OKUNANLAR

Kuran kursu öğrencilerinin piknik keyfi kazayla sonlandı 15 yaralı

1 Kur'an kursu öğrencilerinin piknik keyfi kazayla sonlandı: 15 yaralı

Şüpheli 3 kişiden uyuşturucu çıktı

2 Şüpheli 3 kişiden uyuşturucu çıktı

Altın Elbiseli Adamın feci ölümü onları birleştirip sokaklara döktü

3 'Altın Elbiseli Adam'ın feci ölümü onları birleştirip sokaklara döktü

Köstebek avlamak isterken kendisi vurdu

4 Köstebek avlamak isterken kendisi vurdu

Diyarbakırda emniyete el bombalı silahlı saldırı

5 Diyarbakır'da emniyete el bombalı silahlı saldırı

Alaplıda Silahlı saldırı1 kişi ağır yaralı

6 Alaplı'da Silahlı saldırı:1 kişi ağır yaralı

İstanbul Şişlide göçük Apartman sakinleri tahliye edildi

7 İstanbul Şişli'de göçük: Apartman sakinleri tahliye edildi

Etilerde yangın, mahalle sakinlerini sokağa döktü

8 Etiler'de yangın, mahalle sakinlerini sokağa döktü

Niğdede av silahları satan kişi vuruldu 1 yaralı

9 Niğde'de av silahları satan kişi vuruldu; 1 yaralı

İzmirin Bayındır ilçesindeki yangın 12 saattir devam ediyor

10 İzmir'in Bayındır ilçesindeki yangın 12 saattir devam ediyor


SIRADAKİ HABER