Samsun haber gazetesi
X Reklamı Kapat

Ordu'ya 8 milyon TL'ye spor salonu

Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından Türkiye'de yapılan spor merkezlerine Ordu'da yapılacak olan spor salonu da ekleniyor.

Ordu'ya 8 milyon TL'ye spor salonu

Gençlik ve Spor Bakanlığı’nın sporcuların daha rahat ve modern tesislerde spor yapmalarına imkan sağlamak için Türkiye’nin dört bir yanına kurmaya başladığı ‘Olimpik Sporcu Fabrikaları’ projesi kapsamında Ordu’ya ‘Çok Amaçlı Spor Salonu’ yapılacağı açıklandı.

AK Parti Ordu Milletvekili Oktay Çanak, Ordu’ya inşa edilecek 22 bin kişilik yeni stadyumun yanı sıra halen Türkiye genelinde 25 ilde yapımı gerçekleştirilerek hizmete giren Çok Amaçlı Spor Salonu’ndan Ordu’ya da inşa edileceğini söyledi. İçinde takım ve bireysel sporun her branşına uygun 6 ayrı antrenman salonu bulunan Çok Amaçlı Spor Salonu’nun 2016 yılı yatırım programına alındığını belirten Milletvekili Oktay Çanak, halen fizibilite ve etüt çalışmalarının yapıldığını kaydetti. Milletvekili Çanak, tesisin yerinin yakın zamanda belirleneceğini belirtti.

8 MİLYONLUK YATIRIM

Milletvekili Oktay Çanak, şu açıklamayı yaptı:

“Sporcu Fabrikası dediğimiz bir yatırımı Ordu’ya kazandırıyoruz. 2016 yılı yatırım programına aldırdığımız bu tesisin halen fizibilite ve etüt çalışmaları sürüyor. Takım sporları ve bireysel tüm spor faaliyetlerinin aynı anda gerçekleştirildiği, güreşten jimnastiğe, basketboldan voleybola kadar tüm 6 ayrı antrenman sahası bulunacak spor salonunda aynı anda onlarca sporcu spor yapabilecek. 8 milyon liraya mal olacak tesis 65x55 mimari boyutlarda, otoparkı ve çevre düzenlemesi dahil 6 bin metrekare alana inşa edilecek. Tesisin yeri Ordu Büyükşehir Belediyesi tarafından belirlenerek ivedi olarak Gençlik Spor Bakanlığı’na göndereceğiz ve tüm çalışmaları kısa zamanda bitirerek ihale aşamasına getireceğiz. Bu tesisimizden yetişecek sporcularımızın geleceğe imza atan sporcular olacağına tüm kalbimle inanıyorum. Hedefimiz Ordumuzun en büyük zenginliği ve güç kaynağı olan çocuklarımızı ve gençlerimizi çağın gerektirdiği eğitim, bilgi ve sporla yetiştirerek geleceğe en iyi şekilde hazırlamaktır. Sporcu Fabrikalarının yapılmasıyla illerdeki sporcularımızın daha iyi şartlarda antrenman yapmalarını sağlamak istiyoruz. Aynı zamanda, daha fazla sporcuya ulaşmak geleceğin teminatı gençlerimizi kötü alışkanlıklardan uzak tutmak, onların sosyalleşmesini sağlamak istiyoruz. Ancak, asıl mesele sporcu kardeşlerimizin bu tesisleri en iyi şekilde kullanmalarıdır. Kendilerine sunulan imkanları iyi değerlendirmeleridir. İnşallah onlar da önemli başarılarla bu güzel tesisleri taçlandırırlar.”EN ÇOK OKUNANLAR

SORUN PARA DEĞİL

1 SORUN PARA DEĞİL

Samsundaki fırıncı cinayeti katil zanlısından itiraf

2 Samsun'daki fırıncı cinayeti katil zanlısından itiraf...

Veee Samsunspordan resmi açıklama

3 Veee... Samsunspor'dan resmi açıklama

Samsunda raylı sistem yarın 1200-1800 saatleri arası ücretsiz

4 Samsun'da raylı sistem yarın 12.00-18.00 saatleri arası ücretsiz

İyi seyirler

5 İyi seyirler...

Karadenizin ciğerleri yandı

6 Karadeniz'in ciğerleri yandı!

Samsunda Marksist Leninist Komünist Partisi operasyonu 6 gözaltı

7 Samsun'da Marksist Leninist Komünist Partisi operasyonu: 6 gözaltı

Samsun Cumhurbaşkanı Erdoğana hazırlanıyor

8 Samsun Cumhurbaşkanı Erdoğan'a hazırlanıyor

Samsunspordan gollü prova

9 Samsunspor'dan gollü prova

İlkadım Belediye Başkanı Erdoğan Tok Hesap verecekleri gün yakındır

10 İlkadım Belediye Başkanı Erdoğan Tok: 'Hesap verecekleri gün yakındır'


SIRADAKİ HABER