Haberler Teşekkürler Samsun

Teşekkürler Samsun

İlk resmi ziyaretini memleketi Samsun'a yapan Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç, "Verdiği destekle görevimize devam etmemizi sağlayan Samsunlulara teşekkür ediyorum. Samsun'da hem yapacak çok şey var hem de beklenti büyük" dedi

 Teşekkürler Samsun

Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç, ilk resmi ziyaretini memleketi Samsun'a yaptı. Bakan Kılıç, Samsun'da Vali İbrahim Şahin, Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz'ı ziyaret ettikten sonra AK Parti İl Başkanlığı'na geçerek partililerle buluştu. Bakan Kılıç'a ziyaretlerinde AK Parti Samsun Milletvekilleri Fuat Köktaş ve Orhan Kırcalı da eşlik etti.

GECE- GÜNDÜZ DEMEDEN

Bakan Kılıç ziyaretlerde yaptığı konuşmada, Samsun ve Türkiye için gece gündüz demeden, AK Parti’nin kurucu ilkelerinden taviz vermeden 2023, 2053 ve 2071 hedefleri için çalışacaklarını kaydetti. 2023 yılının Samsun için ayrı bir önemi olduğunu kaydeden Bakan Kılıç, “Çünkü Türkiye Cumhuriyeti’nin kuruluşuna giden yol Samsun’dan başlamıştır. 2023’de inşallah hep beraber kutlayacağımız cumhuriyetimizin 100. yılında Samsun’un da önemi farklı olacaktır. Samsun’u TBMM’de temsil eden tüm milletvekillerimizle organize bir çalışma içerisinde olmak istiyoruz. Çünkü Samsunumuza kazandıracağımız her hizmet ve çalışmanın yansıması doğrudan vatandaşımıza olacak. O anlamda bunun bilincinde olarak üzerimizdeki sorumluluğun yükümlülüğünü de en iyi şekilde yerine getirerek Samsunumuza hizmet edeceğiz” dedi.

24 SAAT HİZMET

Bakan Kılıç, Samsun’a 24 saat hizmet etmeye devam edeceklerini belirterek, Samsun'la ilgili önemli hedeflerinin olduğunu vurguladı. Bakan Kılıç, şunları söyledi: "Samsunumuzu hem Türkiye’de hem de uluslararası anlamda çok daha bilinir, görülür hale getirmek istiyoruz. Hedefimiz, şehrimize ülkemiz içerisinden ve yurt dışından gelecek olan misafir sayısını arttırmak. Bu neyi getirecektir? Samsun'un dünyada ve Türkiye'de bilinilirliğini artıracak. Bu gelişmeler, aynı zamanda Samsun'umuza yatırım anlamında da çok farklı bir sinerji kazandıracak diye düşünüyorum. Samsun'da yapılan üretimin, katma değerin Türkiyemize, bölgemize ve insanımıza vereceği katkıyı artırmak istiyoruz.”

DURMAK YOK

Bakan Çağatay Kılıç, alt yapı çalışmalarının Samsun’u farklı bir noktaya taşıdığını ifade ederken, spor ve gençlik ile ilgili çalışmalarında durmadan devam edeceğini kaydetti. Altyapı çalışmaları neticesince Samsun'da birçok ulusal ve uluslararası organizasyonun yapılacağına dikkat çeken Bakan Çağatay Kılıç, sözlerini şöyle tamamladı: “Şehrimiz, 2017 işitme Engelliler Olimpiyatları hazırlığı içerisinde. Bu organizasyon, şehrimize çok farklı bir hava getirecek diye ümit ediyoruz. Samsunumuzu ve Türkiyemizi in iyi şekilde geleceğe taşımak için gece gündüz demeyeceğiz, sorumluluklarımızın bilincinde olarak birlik ve beraberlik içerisinde şehrimizin her bir vatandaşına ve ülkemizin her bir vatandaşına hizmet etmek için birlik ve beraberlik içerisinde çalışacağız. Bizim en çok bilinen sloganlarımızdan bir tanesi AK Parti olarak ‘durmak yok yola devam’dır. Bu düsturla ülkemizin, hem de şehrimizin gelişmesi konusunda hep birlikte inşallah başarılar elde edeceğiz.”

ERDOĞAN VE DAVUTOĞLU'NA TEŞEKKÜR

1 Kasım seçimlerinin ardından kurulan 64.hükümette bakan olarak görevine devam ettiğini ve Türkiye’ye hizmet etmeye başladıklarını ifade eden Bakan Çağatay Kılıç, verdikleri destekle bu imkanı sağlayan Samsunlulara teşekkür etti. Bakan Kılıç, “Samsun’un AK Parti için farklı bir önemi var. Ülkemizdeki 78 milyon vatandaşlarımızın bizden bir beklentisi var. Bu beklentileri karşılamak için gece gündüz demeden çalışacağımızı sizlerle paylaşabilirim. Artık seçim bitmiştir, hükümetimiz kurulmuştur, bu beklentileri yerine getirmek görevimizdir. Hükümet kurma sürecinde Gençlik ve Spor Bakanlığı görevini güvenerek bana veren Başbakan Ahmet Davutoğlu’na ve bu tensiplerini imzalayan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a teşekkür ediyorum” diye konuştu.

BEKLENTİ BÜYÜK

''Samsun'da yapacak çok şey var'' diyen Bakan Çağatay Kılıç, sözlerini şöyle sürdürdü: ''Samsun'un da bizden çok büyük bir beklentisi var. Biz de bu beklentiye cevap verme anlamında gerçekten işimizi çok büyük bir ciddiyet ve samimiyetle yapmalıyız. Ben inanıyorum ki, meclis çalışmaları içerisinde 6 milletvekili olarak temsil edildiğimiz mecliste biz gerçekten çok ciddi bir dayanışma içerisinde yolumuza devam edeceğiz. Bu bugüne kadar böyle oldu böyle olmaya devam edecek. Gerçekten Samsun söz konusu olduğu zaman tüm milletvekillerimiz de onlar da kendi siyasi partilerinin temsillerini yapıyor ama aynı zamanda Samsun ile ilgili bir konu olduğu zaman da ben inanıyorum ki, onlar da Samsun'un çıkarını olacak çalışmalara destek vereceklerdir. Vermedikleri takdirde zaten bunun da takdirini milletimiz yapacaktır görecektir. Şehrimizin,ticari anlamda, kültürel anlamda Sanayi anlamında, iş dünyası anlamında, gençler ile ilgili, sportif çalışmalarla ilgili büyük beklentileri olduğunu biliyorum. İnşallah güzel bir koordinasyonu ile bu güne kadar yapılanların da bir analizi yapılarak, ‘gelecekte daha nasıl iyi çalışabiliriz nasıl daha verimli çalışabiliriz’ in de çalışmasını, incelemesini yaparak yolumuza devam edeceğiz.”

KÜÇÜK AGAH’IN ANNESİNDEN TEŞEKKÜR...

Bakan Çağatay Kılıç konuşmasının ardından vatandaşlarla sohbet etti. 4 günlükken açık kalp ameliyatı olan Hasan Agah bebeğin annesi oğlunu ameliyat için ambulans uçakla İstanbul’a gönderen ve tedavi masraflarına yardımcı olan Bakan Çağatay Kılıç’a teşekkür etti.

Volkan ŞENAL

SIRADAKİ HABER
}