Samsun haber gazetesi
X Reklamı Kapat

Hainler okullara bile saldırıyor!

Şırnak'ta sokağa çıkma yasağı sürerken, operasyonlar da aralıksız devam ediyor. Kenti yerle bir eden teröristler, eğitim yuvalarına saldırarak, 10 okulu kullanılamaz hale getirdi.

Hainler okullara bile saldırıyor!

Şırnak'ta, PKK'lıların yakalanması, patlayıcıların etkisiz hale getirilmesi, çukurların kapatılması ve barikatların kaldırılması amacıyla 14 Mart'ta ilan edilen sokağa çıkma yasağı 61'inci gününde devam ediyor.

61 gündür devam eden sokağa çıkma yasağı ve yoğun bir şekilde süren çatışmaların izleri kent genelinde bariz bir şekilde görülüyor. 

En çok zararı PKK'lıların karargah olarak kullandıkları okullar gördü. Şırnaklı çocukların eğitimden mahrum kalması için elinden geleni yapan teröristlerin, karargah olarak kullandıkları okulların duvarlarına delikler açtığı ve giriş bölümlerine yerleştirdikleri el yapımı patlayıcılarla infilak etmesi sonucu birçok okulun harabeye döndüğü görüldü. Bazı okullar ise yakıldı. Kentteki Sema Cıngıllıoğlu İlk, Orta ve Anaokulu, Bahçelievler İlkokulu, inşaat halinde olan Gazipaşa İlkokulu, İstiklal Ortaokulu, İbni Sina Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, Cumhuriyet İlkokulu, Sağlık Lisesi ve Mehmetçik Ortaokulu kullanılamaz hale geldi. Bazı okullarda çocukların oyuncakları ile defter ve kalemlerinin etrafa saçıldığı görüldü.

HEDEFLER AĞIR SİLAHLARLA VURULUYOR

Kentte operasyonlar ise Yeni ve Bahçelievler mahallelerinde devam ediyor. Belirlenen hedeflerin ağır silahlarla vurulduğu mahallelerde zaman zaman güvenlik güçleri ile teröristler arasında sıcak temas yaşanıyor. Güvenlik güçlerini ilerleyişini dört koldan sürdürürken, söz konusu iki mahallede de operasyonların tamamlanma aşamasında olduğu öğrenildi.

HER TAŞIN ALTINA BAKILIYOR

Teröristlerden temizlenen Yeşilyurt, Dicle, Cumhuriyet, Gazipaşa ve İsmetpaşa Mahallelerinde ise el yapımı patlayıcıyı arama çalışmalarına devam ediyor. Büyük bir titizlikle neredeyse her taşın altına bakan güvenlik güçleri, kontrollü bir şekilde ilerleyişini sürdürüyor.

Kentte, 61 gündür devam eden operasyonlarda, 358 PKK'lı etkisiz hale getirildi, 950 el yapımı patlayıcı imha edildi.EN ÇOK OKUNANLAR

Samsunspor Samsunsporda 3ü de tamam

1 Samsunspor: Samsunspor'da 3'ü de tamam

Samsunspor Özköylü Samsunda

2 Samsunspor: Özköylü Samsun'da

Atakuma gol makinesi

3 Atakum'a gol makinesi

Samsun Haber Samsunda FETÖden 38 iş adamının yargılanmasına başlandı

4 Samsun Haber: Samsun'da FETÖ'den 38 iş adamının yargılanmasına başlandı

Samsunspor Ndiaye Gençlerbirliği yolunda

5 Samsunspor: N'diaye Gençlerbirliği yolunda

Samsunspor Samsunsporda kritik toplantı

6 Samsunspor: Samsunspor'da kritik toplantı

Unutmadık

7 Unutmadık...

Samsun Haber Samsundaki anne cinnetinde sendrom şüphesi

8 Samsun Haber: Samsun'daki anne cinnetinde sendrom şüphesi

Samsun Haber Meteorolojiden uyarı 2 Hazirandan sonrasına dikkat

9 Samsun Haber: Meteorolojiden uyarı! 2 Haziran'dan sonrasına dikkat!

Samsun Haber Samsunda iş makinelerinden 430 litre mazot çalındı

10 Samsun Haber: Samsun'da iş makinelerinden 430 litre mazot çalındı


SIRADAKİ HABER