Samsun Eczacı Odası Başkanı: Bedelini hayatlarıyla ödüyorlar

Samsun Eczacı Odası Başkanı Ecz. Onur Ferhat Karacan, gençlerin ne olduğu belli olmayan zayıflama ilaçlarını değişik mağazalardan alarak hayatlarını kaybettiklerini söyledi.

Samsun Eczacı Odası Başkanı: Bedelini hayatlarıyla ödüyorlar

Samsun'da 14 Mayıs Bilimsel Eczacılık Günü ve Samsun Eczacı Odası'nın 60. yılı Atatürk Anıtı'nda düzenlenen programla kutlandı.

Atatürk Anıtı'nda düzenlenen programa İl Sağlık Müdürü Dr. Yusuf Köksal, Türk Kızılayı Orta Karadeniz Bölge Kan Merkezi Müdürü Dr. Muhsin Yıldırım, Türk Eczacıları Birliği Genel Sekreteri Ecz. Arman Üney, Samsun Eczacı Odası Başkanı Ecz. Onur Ferhat Karacan, oda başkanları ve eczacılar katıldı. Atatürk Anıtı'na çelenk sunumunun ardından saygı duruşunda bulunularak İstiklal Marşı okundu.

KARACAN: "SONUCU MAALESEF İNSAN HAYATIYLA ÖDENİYOR"

Programdan sonra bir açıklama yapan Samsun Eczacı Odası Başkanı Ecz. Onur Ferhat Karacan, "1956 yılında Türk Eczacıları Birliği ile birlikte kurulan 8 eczane odasından biri olan Samsun Eczacı Odası kuruluşunun 60. yılını bir arada kutluyoruz. Eczacılar her zaman hayatın içerisinde olmuş, bilimselliği ön planda tutmuştur. Son günlerde yaşadıklarımızdan sonra bunun ne kadar önemli olduğunu görüyoruz. Çünkü gencecik çocuklarımız yaz geldiğinde zayıflama ilacı adı altında ne olduğu belli olmayan şeyleri internetten, değişik mağazalardan, marketten, benzinlikten alarak hayatlarını kaybediyorlar. Buna benzer ürünleri görüyoruz. Halkımıza vatandaşlarımıza vatandaşlarımıza diyoruz ki eczanelerden harici yerden almayın! Bu işlerde bilimsellik gittiği zaman sonucu maalesef insan hayatıyla ödeniyor" dedi.

ÜNEY: "BU YIL AKILCI ECZANE PROJESİNİ BAŞLATIYORUZ"

Toplum sağlığının geliştiğini ve eczacılığın değiştiğini söyleyen Türk Eczacıları Birliği Genel Sekreteri Ecz. Arman Üney, “Bu dönemde ön planda tutmak istediğimiz şey, eczacılığın danışmanlık hizmetini ön planda tutmak. Bu konuda Türk Eczacıları Birliği olarak akılcı eczane-smart eczane projesiyle birlikte büyük bir çalışma yürütüyoruz iki yıldır. Bu sene bu çalışmayı Sağlık Bakanlığımızla başlatma kararı aldık. Bu çok önemli bir gelişme” diye konuştu. samsun eczacı odası   samsun zayıflama ilaçları  

EN ÇOK OKUNANLAR

Sulama kanalına düşen çocuk boğuldu

1 Sulama kanalına düşen çocuk boğuldu

Marsilya, tura göz kırptı

2 Marsilya, tura göz kırptı

Ankara'da genç emlakçının sır ölümü

3 Ankara'da genç emlakçının sır ölümü

Arsenal, 10 kişi kalan Atletico Madrid'e diş geçiremedi

4 Arsenal, 10 kişi kalan Atletico Madrid'e diş geçiremedi

Bar sahibinin katili yanında çalışan kişi çıktı

5 Bar sahibinin katili yanında çalışan kişi çıktı

Başkan Memiş: 'Üniversitelerin Sağlık Bakanlığında ki gibi sağlık çalışanlarına

6 Başkan Memiş: 'Üniversitelerin Sağlık Bakanlığında ki gibi sağlık çalışanlarına

İki küçük çobanın cesetleri su kuyusunda bulundu

7 İki küçük çobanın cesetleri su kuyusunda bulundu

Toplantı salonuna kurulan dev LED ekranlar böyle devrildi

8 Toplantı salonuna kurulan dev LED ekranlar böyle devrildi

Otomobille traktör çarpıştı: 3 yaralı

9 Otomobille traktör çarpıştı: 3 yaralı

Samsun Canik'te 'müzik dolu' günler

10 Samsun Canik'te 'müzik dolu' günler


SIRADAKİ HABER