Samsun Terme'de eğlencesiz Hıdırellez şenliği

Samsun'un Terme İlçesinde baharın habercisi olarak kabul edilen Hıdırellez şenlikleri Terme Belediyesi'nin organizasyonu eğlencesiz kutlandı. Başkan Kul, şehitlere saygı için eğlenceleri kaldırdıklarını söyledi.

Samsun Terme'de eğlencesiz Hıdırellez şenliği

Terme Belediyesi tarafından organize edilen bu yıl 20.'si düzenlenen Geleneksel Terme Sakarlı Hıdırellez Kültür ve Sanat Etkinlikleri, Terme Sakarlı Merasında kutlandı. İki gün süren şenliklere Ak Parti Samsun Milletvekili Ahmet Demircan, Terme Kaymakamı İlyas Gün, Terme Belediye Başkanı Şenol Kul, Ordu İkizce Belediye Başkanı Bahri Söğüt, kamu kurumlarının yöneticileri, sivil toplum örgütleri temsilcileri, Dernek Başkanları, Terme ve çevre il ve ilçelerden binlerce vatandaş katıldı.

GÜREŞLER, AT YARIŞLARI

Şenlik alanında vatandaşlar ile bir araya gelen Terme Belediye Başkanı Şenol Kul halkın hıdrellezini kutladı. Başkan Kul, “İki gün süren şenliklerde birinci gün başta 16 Kırkpınar Başpehlivanı olmak üzere 400 güreşçinin yer aldığı yağlı güreş müsabakaları yapıldı. ikinci gün de bölgenin en büyük rahvan at yarışlarının yapıldığı ve 80 atın katıldığı at yarışları yapıldı. Birlik ve beraberliğin sembolü olan Hıdrellez şenlikleri halkımızın büyük bir katılımı ile gerçekleştiriliyor. Bizi biz yapan en küçük bir ayrıntının yaşatılması, kültürümüzün gelecek kuşaklara aktarılması nedeniyle büyük önem taşımaktadır." dedi.

EĞLENCELER YAPILMADI

Terme Belediye Başkanı Şenol Kul, ayrıca Hıdrellez şenliklerinin bu yıl ayrı bir önem taşıdığını söyledi. Türkiye'nin içinden geçtiği sıkıntılı süreç ve şehitlerden dolayı şenliklerin eğlence kısmını kaldırdıklarını belirten Kul,” Bin yıldır bu topraklarda kardeşçe yaşıyoruz. Bu kardeşliğimizi bozmaya kimsenin gücü yetmeyecek. Gencecik evlatlarımızı toprağa düşüren terör belasının ülkemizden temizlenmesini, kahr-ı perişan olmasını Cenab-ı Allah’tan diliyorum.” dedi.EN ÇOK OKUNANLAR

Afrin sınırında üst düzey askeri hareketlilik

1 Afrin sınırında üst düzey askeri hareketlilik

Sadaka kutusu çalarken güvenlik kameralarına takılan hırsız yakalandı

2 Sadaka kutusu çalarken güvenlik kameralarına takılan hırsız yakalandı

Obüsler PKK/PYD hedeflerini vuruyor, tanklar sınıra yığılıyor

3 Obüsler PKK/PYD hedeflerini vuruyor, tanklar sınıra yığılıyor

Bakan Fatma Betül Sayan Kaya'dan Zeytindalı Operasyonu açıklaması

4 Bakan Fatma Betül Sayan Kaya'dan Zeytindalı Operasyonu açıklaması

Suriye sınırına sevkiyat sürüyor

5 Suriye sınırına sevkiyat sürüyor

Afrin'e en büyük askeri sevkiyat

6 Afrin'e en büyük askeri sevkiyat

Kilis'e 3. roket düştü

7 Kilis'e 3. roket düştü

Kilis'e ikinci bir roket daha düştü

8 Kilis'e ikinci bir roket daha düştü

Yol ortasında duran otomobil, zincirleme kazaya neden oldu

9 Yol ortasında duran otomobil, zincirleme kazaya neden oldu

Alkollü sürücü direksiyon hakimiyetini kaybedince ağaca saplandı

10 Alkollü sürücü direksiyon hakimiyetini kaybedince ağaca saplandı


SIRADAKİ HABER