HaberlerBüyük nineyi kaçıran toruna 10 yıl hapis

Büyük nineyi kaçıran toruna 10 yıl hapis

ABD'de 87 yaşındaki büyük ninesini kaçıran, arabasını çalan ve öldürme planı yapan 17 yaşındaki genç ile suç ortağı arkadaşı toplamda 20 yıl hapse mahkum oldu.

Büyük nineyi kaçıran toruna 10 yıl hapis

ABD'nin Washington eyaletinin Kennewick kentinde geçtiğimiz yıl Kasım ayında meydana gelen olayda Dyllan Martin (17) ile arkadaşı Billy Underwood (16), Martin'in 87 yaşındaki büyük ninesini kaçırdı.

Hazel Abel isimli büyük ninenin evine bir akşam vakti giden Martin ve Underwood, Abel'in elini ve ağzını bağlayarak büyük ninenin 2001 model arabasının bagajına kapattı. Daha sonra dikkat çekmemek için aracın farlarını kapatarak evi terk eden iki kafadar hiç durmadan 320 km araba sürdü. Ehliyeti bile olmayan iki kafadarın alışveriş için Oregon eyaletindeki bir markette durdukları sırada büyük ninenin ellerini çözerek bagajdan çıkmayı başarması ve yardım istemesiyle kafadarlar yakalandı. Martin ve Underwood'un yapılan sorgusunda ise otoyolda ıssız bir yerde büyük nineden kurtulmayı planladıklarını itiraf ettiler.

Perşembe günü görülen karar duruşmasında adam kaçırma, hırsızlık ve araç çalmadan suçlu bulunan gençlerden büyük torun Martin'e 9,5 yıl, suç ortağı Underwood'a ise 10,5 yıl hapis cezası verildi. Mahkemede konuşan büyük nine Abel, 'Bana yaptıklarınızdan dolayı insanlar size çok öfkeli, bu sebeple hapishane sizin için daha güvenli olacaktır. Hapishanede kendiniz olun, bir gün belki iyi bir hayata sahip olabilirsiniz' dedi.

SIRADAKİ HABER
}