Fındık Yetiştiriciliği Eğitimi sertifikalarını dağıttı

Ordu'da 'Tarımsal Nüfus Gençleşiyor' projesi kapsamında 'Fındık Yetiştiriciliği Eğitimi' programına katılan 65 bayan çiftçiye sertifikaları verildi.

Fındık Yetiştiriciliği Eğitimi sertifikalarını dağıttı

Türkiye Ziraat Odaları Birliği (TZOB), Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı, Türkiye İş Kurumu Genel Müdürlüğü ortaklığında aktif iş gücü programları kapsamında hazırlanan ‘Tarımsal Nüfus Gençleşiyor’ programı doğrultusunda Altınordu ilçesinde ‘Fındık Yetiştiriciliği’ eğitimi düzenlendi. 65 bayan çiftçiye 21 gün boyunca 4 öğretmen tarafından verilen eğitimlerde fındık yetiştiriciliği, tarımı, toprak bilgisi üzerine sıkı bir eğitim düzenlendi.

Altınordu Ziraat Odası Toplantı salonunda yapılan sertifika törenine Altınordu Ziraat Odası Başkanı Uğur Cörüt, ODÜ Ziraat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Tahsin Tonkaz, ODÜ Ziraat Fakültesi Dekan Yardımcısı Yrd. Doç. Dr. Faruk Akyazı, TZBO Yönetim Kurulu Üyesi ve Perşembe Ziraat Odası Başkanı Aslan Soydan, Ordu İŞKUR Müdürü İsa Kaymak, Altınordu İlçe Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürü Ekrem Oğurlu, Halk Eğitim Müdürü Zeki Özkan, Milli Eğitim İlçe Şube Müdürü Erdal Yazan, Ordu Fiskobirlik Yönetim Kurulu Cemil Kurucu ve protokol üyeleri katıldı.

Burada bir konuşma yapan Altınordu Ziraat Odası Başkanı Uğur Cörüt, çiftçi eğitim faaliyetlerinin hızla devam ettiğini belirtti. Amaçlarının fındığın kalite ve verimini arttırmak olduğunu vurgulayan Cörüt, “Eğitim programlarımız sadece fındık üzerine değildir. Daha önce koyun, keçi ve arı yetiştiriciliğine yönelik eğitim programlarımız olmuştu. Bundan sonraki süreçte de kivi, çilek, arı, keçi, kültür mantarı, örtü altı sebzeciliği, koyun ve süt sığırı yetiştiriciliği üzerine eğitimlerimiz devam edecektir” dedi.

Konuşmaların ardından 65 bayan çiftçiye sertifikaları takdim edildi.EN ÇOK OKUNANLAR

Samsunsporda imzalar an meselesi

1 Samsunspor'da imzalar an meselesi

Samsunspor taraftarından kombine isyanı

2 Samsunspor taraftarından kombine isyanı

Akif Çağatay Kılıçın acı günü

3 Akif Çağatay Kılıç'ın acı günü!

Samsunda feci kaza Yaralılar var

4 Samsun'da feci kaza! Yaralılar var

Samsun için kuvvetli fırtına uyarısı

5 Samsun için kuvvetli fırtına uyarısı!

Samsunda emekli astsubay karısını kafasından bıçakladı

6 Samsun'da emekli astsubay karısını kafasından bıçakladı

Kırmızı ışıkta katliam yapan şoför adliyede

7 Kırmızı ışıkta katliam yapan şoför adliyede!

Sahadan çekilen İranlıları Bakan Bak ikna etti

8 Sahadan çekilen İranlılar'ı Bakan Bak ikna etti

Samsunsporun son rakibi Giresun

9 Samsunspor'un son rakibi Giresun

Samsunda inşaattan düşen işçi hayatını kaybetti

10 Samsun'da inşaattan düşen işçi hayatını kaybetti


SIRADAKİ HABER