Samsun haber gazetesi
X Reklamı Kapat

Ordu plajları yaza hazırlanıyor

Ordu'da deniz sezonu yaklaşırken 11 Haziran'dan itibaren hizmet verecek olan halk plajları, saat 10.00 ile 18.30 arasında hizmet verecek.

Ordu plajları yaza hazırlanıyor

Ordu Büyükşehir Belediyesi, yeşili ve mavisiyle dünyaya örnek olmuş Karadeniz’in incisi Ordu’da bu yıl da yaz sezonuna itinayla hazırlanıyor. Havaların ısındığı, insanların kendini mavi örtüyle buluşturmaya hazırlandığı şu günlerde Büyükşehir Belediyesi, sorunsuz bir sezon yaşanması için tüm tedbirleri aldı.

CANKURTARAN SAYISI ARTIRILDI

Birkaç yıl öncesine kadar adı boğulma vakaları ile gündeme gelen Ordu’da geçen yıl olduğu gibi bu yıl da gereken tüm tedbirler alındı. Ordu Büyükşehir Belediyesi, il genelinde 4’ü mavi bayraklı olmak üzere toplam 11 plajı vatandaşların hizmetine sunacak. Olabilecek olumsuzluklara karşı ise 45 cankurtaran, sahillerde görev alarak yaşanabilecek sorunların önüne geçecek.

BAŞKAN YILMAZ: “KADINLAR PLAJI SOSYAL DEVLETİN GEREĞİ”

Geçen yıl açılışı yapılan ve yalnızca kadınların hizmetine sunulan Efirli, Ünye ve Fatsa’daki kadınlar plajı da bu yıl yine rağbet gören alanların başında gelecek. Yaz sezonu öncesi açıklamalarda bulunan Başkan Enver Yılmaz, alanların sıradan bir kumsal olarak değil, insanların uzun süre vakit geçirebileceği bir rekreasyon alanı olarak tasarlandığını söyledi.

Başkan Yılmaz, “Buraları sosyal devletin gereği olarak kadınlarımızın rahat bir yaz dönemi geçirebileceği ve ihtiyaçlarını giderebileceği bir tesis olarak düşündük. Mesire yeri özelliğindeki kadınlar plajları, halkın özellikle yaz döneminde rahatça kullanabileceği bir mekan olmakla birlikte, spor yapabilme imkanı da sunuyor” dedi.

PLAJLARDA OSKEM AKTİF ROL ALACAK

İtfaiye Dairesi Başkanlığı Müdahale Şube Müdürlüğü bünyesinde kurulan OSKEM (Ordu Su Kazalarını Engelleme Merkezi) tarafından 3 adet jetski, 2 adet zodyak bot ve 45 personel ile 11 plajda hizmet verileceğini belirten Başkan Enver Yılmaz, kadınlar plajlarının geçtiğimiz yıl olduğu gibi bu yılda yoğun ilgi göreceğini düşündüklerini ifade ederek, ^”Kadınlar plajları bünyesinde; yürüyüş yolları, sahil büfe, mescit, soyunma kabini, tuvalet, ilk yardım ve güvenlik, cankurtaran ve sosyal tesis hizmetleri verilmektedir” diye konuştu.

ORDU SAHİLİNDE 4 PLAJ MAVİ BAYRAK

11 plaj ile hizmet verecek olan Ordu sahilinde Altınordu ilçesindeki Akyazı ve Cumhuriyet Mahallesi Plajları, Ünye ilçesindeki Kırkevler Plajı ve Fatsa ilçesindeki Dolunay Plajı 4 plaj, mavi bayrak almaya hak kazanmıştı.EN ÇOK OKUNANLAR

Samsunspor Her şey sil baştan

1 Samsunspor: Her şey sil baştan

Samsunspor Samsunspor Başkanı Tutu Başarı değil biz de üzgünüz

2 Samsunspor: Samsunspor Başkanı Tutu: 'Başarı' değil biz de üzgünüz

AK Partide teşkilatlar yenileniyor

3 AK Parti'de teşkilatlar yenileniyor

Samsunspor Centilmen Samsunspor

4 Samsunspor: Centilmen Samsunspor

Samsunspor 3 hocayla 36 puan

5 Samsunspor: 3 hocayla 36 puan

Samsun Haber Samsunda iş yeri sahibi yük asansörünün altında kaldı

6 Samsun Haber: Samsun'da iş yeri sahibi yük asansörünün altında kaldı

Samsun Haber Samsun ve Adana merkezli fuhuş operasyonu

7 Samsun Haber: Samsun ve Adana merkezli fuhuş operasyonu

Samsunspor Vazgeçilmez isimler

8 Samsunspor: Vazgeçilmez isimler

Ozan Tufan gözaltına alındı

9 Ozan Tufan gözaltına alındı

Samsun Alaçamda içme suyu sorunu çözülecek

10 Samsun Alaçam'da içme suyu sorunu çözülecek


SIRADAKİ HABER