Ünye tam anlamıyla şantiyeye döndü

Ünye'de, Büyükşehir Belediyesi ve Ünye Belediyesi tarafından yürütülen altyapı ve üst yapı çalışmaları ile şehir adeta şantiye alanına döndü.

Ünye tam anlamıyla şantiyeye döndü

Ordu Büyükşehir Belediyesi ve Ünye Belediyesi tarafından Ünye’de yürütülen çalışmalar tüm hızıyla devam ederken şehrin çehresi her gün değişmeye devam ediyor. Şehrin dört bir yanında doğalgaz, su, Telekom ve elektrik hatlarının yer altına alınması çalışmaları devam ederken, alt yapı çalışmaları biten yerlerde yol ve kaldırım yapım çalışmaları en modern şekilde gerçekleştirilerek estetik bir görünüme kavuşturuluyor. Şehre yeni bir kimlik kazandırmak için önemli hizmetlere imza atana Ünye Belediye Başkanı Ahmet Çamyar, yapılan çalışmalarla vatandaşların takdirini topluyor.


“DAHA YAŞANABİLİR BİR ÜNYE İÇİN ÇALIŞIYORUZ”

Ünye’yi daha yaşanabilir bir kent yapma amacıyla çalışmalara devam ettiklerini ve bu çalışmalar sonucunda Ünye’nin adeta bir şantiye alanına dönüştüğünü belirten Başkan Çamyar, “Ünye’mizin şuanda doğusundan batısına, kuzeyinden güneyine her noktasında çalışma var. İlçe Başkanımız, Büyükşehir Belediye Başkanımız, Milletvekillerimiz ve Başbakan Yardımcımız Sayın Numan Kurtulmuş’un destekleri ile hizmet için hükümetimizden ne almamız gerekiyorsa en üst düzeyde bu destekleri almaya devam ediyoruz” dedi.

“ALT YAPININ BİTTİĞİ NOKTALAR SICAK ASFALTLA BULUŞACAK”

Çamyar, açıklamalarına şöyle devam etti: “Atatürk mahallemizde doğalgaz çalışmaları, Büyük Cami önünde sıcak asfalt çalışması devam ediyor. Hükümet Caddesi, Belediye Caddesi, Fatih Sultan Mehmet Caddesi ve Çınarlık Caddesi ise doğalgaz altyapı çalışmalarının ardından sıcak asfaltla buluşacak. İlçe genelinde doğalgazın geçtiği her noktayı sıcak asfaltla buluşturuyoruz. Bu çalışmaların tamamlandığı Saray ve Niksar Caddelerimizde sıcak asfalt çalışmaları sona erdi”

KÜLTÜR SARAYI İÇİN YER TESLİMİ YAPILDI

“Üst bölgelerimizi beton yolla buluşturmaya devam ediyoruz. Tabakhane Deresi’nin ıslah çalışmaları tüm hızıyla devam ediyor. Karayolu çalışmasının batı tarafı ile ilgili kamulaştırma çalışmalarının ardından 27 binayı yıkarak o yolu da hizmete sunacağız. Gençlik Merkezinde çalışmalar devam ediyor, Kültür Sarayı için yer teslimini yaptık, proje ihalesinin hemen ardından yapım ihalesi gerçekleştirilecek.”

DIŞ CEPHELER ESTETİK GÖRÜNÜME KAVUŞACAK

“Aynı şekilde Balık Pazarı projemiz ve Belediye İş Merkezi projemizde çalışmalar devam ediyor. Kültür Yolu projemizde tarihi eserlerin restorasyonunu tamamlayarak Ünye’mizin tanıtımını ve turizm potansiyelini artıracağız. Sahil şeridi boyunca, eski hastaneden otogara kadar binaların dış cephesini, Büyükşehir Belediye Başkanlığımız ile birlikte giydirmiş olacağız. Orta Çarşı’nın dış cephesinin projesi onaylandı, orayı ve Bakırcılar arastasının kalan cephesini Orta Çarşı’ya kadar giydirmiş olacağız. Ünye hızlı bir değişim ve dönüşüm sürecine girdi. Biz Ünye’miz için gece gündüz demeden, aşkla şevkle çalışmaya ve hizmet üretmeye devam edeceğiz.”EN ÇOK OKUNANLAR

Samsun'da tramvay araca çarptı: 1 yaralı

1 Samsun'da tramvay araca çarptı: 1 yaralı

AK Parti'li Şahin, Kılıçdaroğlu'na yüklendi

2 AK Parti'li Şahin, Kılıçdaroğlu'na yüklendi

Kızılcahamam Emniyetinden zehir tacirlerine ağır darbe

3 Kızılcahamam Emniyetinden zehir tacirlerine ağır darbe

Jeotermal Kaynaklı Belediyeler Birliği toplantısı Kuşadası'nda yapıldı

4 Jeotermal Kaynaklı Belediyeler Birliği toplantısı Kuşadası'nda yapıldı

İznik'te şüpheli ölüm

5 İznik'te şüpheli ölüm

Bakan Taşlı çocukların bayramını kutladı

6 Bakan Taşlı çocukların bayramını kutladı

Kadına yönelik şiddet ile mücadele eğitimi verildi

7 Kadına yönelik şiddet ile mücadele eğitimi verildi

Keskin'den 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı mesajı

8 Keskin'den 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı mesajı

Düzce Üniversitesi öğrencileri madalyaya doymuyor

9 Düzce Üniversitesi öğrencileri madalyaya doymuyor

Peyzaj mimarlarının sorunlarına değinildi

10 Peyzaj mimarlarının sorunlarına değinildi


SIRADAKİ HABER