Samsun haber gazetesi
X Reklamı Kapat

Ak Parti Ordu: Başkanlık sistemi gerçekleştirilecek

AK Parti Ordu İl Başkanı Uğur Çelenk, başkanlık sisteminin mutlaka gerçekleşeceğini belirterek, 'Milletin istediği yeni ve güçlü Türkiye, yeni anayasası ve yeni başkanlık sistemi, halkın yüzde 52 helal oyu ile seçilmiş Cumhurbaşkanımız öncülüğünde gerçekleşecektir' dedi.

Ak Parti Ordu: Başkanlık sistemi gerçekleştirilecek

AK Parti Ordu İl Yönetim Kurulu toplandı. 22 Mayıs Pazar günü yapılacak 2. olağanüstü kongre hazırlıklarının görüşüldüğü toplantıda bir konuşma yapan AK Parti Ordu İl Başkanı Uğur Çelenk, yeni ve güçlü bir Türkiye hedeflediklerini, bu sebeple Başkanlık sisteminin mutlaka gerçekleştirileceğini söyledi.

Çelenk, muhalefeti de eleştirerek şöyle devam etti: “Kendi partilerindeki kaosu, istikrarsızlığı, 90 yıllık mazilerinde iki de bir olağanüstü kongre toplamalarını görmezden gelip, AK Parti’yi eleştirme cüretini gösteren bazı zavallıların AK Parti‘nin adını kullanarak dünya liderimize laf yetiştirme, onu eleştirme, mazlumların hamisi olan liderimize diktatör diyerek kendi diktatörlüklerini saklama girişimleri, paralel çete ile giriştikleri işbirliği boşuna ve beyhude çabalardır. Onlar isteseler de istemeseler de milletin istediği yeni ve güçlü Türkiye, yeni anayasası ve yeni başkanlık sistemi, halkın yüzde 52 helal oyu ile seçilmiş Cumhurbaşkanımız öncülüğünde gerçekleşecektir.”


22 Mayıs Pazar günü yapılacak 2. olağanüstü büyük kongreye teşkilat olarak 20 otobüsle katılacaklarını belirten Başkan Çelenk, “22 Mayıs’ta 2. olağanüstü kongrede seçilecek yeni genel başkan ve başbakan kim olursa olsun hedeflerimiz değişmeyecektir. Hedef, kurucu liderimiz Recep Tayyip Erdoğan’ın çizdiği yeni Türkiye hedefidir. Yeni genel başkanımız başımızın tacı olacak, teşkilatlar olarak bizde yeni Türkiye yolunda elimizden ne geliyorsa katkıda bulunacağız. 14 yıllık iktidarımız döneminde hep milletin huzurunda, millete hesap verdik, başka hiçbir merciye hesap vermedik” diye konuştu.EN ÇOK OKUNANLAR

Dostluk maçı ertelendi

1 Dostluk maçı ertelendi

Bakan Kılıç Yeni stadyum hazır, en iyi çim Samsunda

2 Bakan Kılıç: 'Yeni stadyum hazır, en iyi çim Samsun'da'

Başkanlardan 19 Mayıs Sanayi Sitesine müjde

3 Başkanlardan 19 Mayıs Sanayi Sitesi'ne müjde

Mesaiye devam

4 Mesaiye devam

Samsunda tır devrilme tehlikesi geçirdi, keresteler yola saçıldı

5 Samsun'da tır devrilme tehlikesi geçirdi, keresteler yola saçıldı

Nerede hareket

6 Nerede hareket...

Şehzadelerden anlamlı kampanya

7 Şehzadeler'den anlamlı kampanya

Arkadaşını bıçaklayarak öldüren şahıs tutuklandı

8 Arkadaşını bıçaklayarak öldüren şahıs tutuklandı

Gücümüzü Bakan Kılıçtan alıyoruz

9 Gücümüzü Bakan Kılıç'tan alıyoruz

Bafra hocalarını unutmadı

10 Bafra hocalarını unutmadı


SIRADAKİ HABER