Samsunlu İşadamı Galip Öztürk'e onur plaketi

Gürcistan Lösemili Çocuklar Vakfı, Samsunlu iş adamı Galip Öztürk'e Batum'a yaptığı yatırımlar ve sosyal sorumluluk projelerine sağladığı destek nedeniyle 'Onur' plaketi verdi

Samsunlu İşadamı Galip Öztürk'e onur plaketi

Gürcistan Lösemili Çocuklar Vakfı’'na toplam 1 milyon Gel (yaklaşık 570 bin dolar) bağışlayanSamsunlu işadamı Galip Öztürk, vakfın düzenlediği yardım yemeğinin onur konukları arasında yer aldı. Gecede, Batum'’a yaptığı yatırımların yanı sıra sosyal sorumluluk projeleri ile de ön plana çıkan Galip Öztürk'’e, vakfa destek ve katkıları nedeniyle onur plaketi verildi.

YARDIM YEMEĞİ DÜZENLENDİ


Gürcistan'’da lösemili çocukların yaşama umudu haline gelen ve daha önce Samsunlu işadamı Galip Öztürk’'ün toplam 1 milyon Gel (yaklaşık 570 bin dolar) bağışta bulunduğu Gürcistan Lösemili Çocuklar Vakfı’nın yararına bir yardım yemeği düzenlendi.

Yemeğin konukları arasındaMetro Holding Kurucu Onursal Başkanı Galip Öztürk'’ün yanı sıra Gürcistan Başbakan Yardımcısı Dimitri Kumsişvili, Dışişleri Bakanı Mikheil Janelidze, Gürcistan Türkiye Büyükelçisi Levent Gümrükçü, ünlü teknik direktör ve eski futbolcu Şota Arveladze, ikizi Arçil Arveladze ile ağabeyi Revaz Arveladze, Türkiye’'de kanser tedavisine yoğunlaşan hastanelerin yetkilileri ve Gürcistan ile ticari ilişkileri olan Türk işadamları da vardı.

ÖZTÜRK GÖNÜLLÜ ELÇİMİZ


Düzenlenen gecede, Samsunlu hayırsever işadamı Galip Öztürk'’e vakfa destek ve katkıları nedeniyle onur plaketi verildi. Türkiye’'nin Gürcistan Büyükelçisi Levent Gümrükçü, Öztürk'’ün Gürcistan'’da gönüllü bir elçi gibi çalıştığını belirterek, kendisine teşekkür etti.

Ekonomi Bakanı Kumsişvili ve Dışişleri Bakanı Janelidze'’nin ardından kürsüye gelen Gümrükçü, “"Burada Sayın Galip Öztürk’'e teşekkür etmek istiyorum. Kendisi Türkiye’'yi Gürcistan'’da en iyi şekilde temsil ederek, gönüllü bir elçi gibi çalışıyor. Son olarak Gürcistan'’dan 5 otobüsü dolduracak sayıda çocuğun 23 Nisan kutlamaları için Türkiye’'ye gitmelerini sağladı. Sayın Öztürk'’ü her sosyal faaliyette yanı başımızda buluyoruz. Bu tavrın diğer işadamlarımıza da örnek olmasını dilerim"” diye konuştu.

YARDIMLAŞMA BİZİM KÜLTÜRÜMÜZDE VAR


Gecenin onur konuğu olarak yemeğe katılan Galip Öztürk de konuşmasında Türkiye’'nin en güzel özelliklerinden birinin yardımlaşma kültürü olduğuna dikkat çekti. “"Bu güzel özelliği, yaşadığımız yer neresi olursa olsun orada da var etmeliyiz” diyen" Öztürk, lösemili Gürcü çocukların hayatlarına sağlıklı bir şekilde devam etmesi için Gürcistan'’da yaşayan işadamlarının maddi ve manevi her türlü katkıyı vermesi gerektiğini ifade etti.

Öztürk, “"Bir Gürcü vatandaş olarak burada gördüğüm ilgi ve değerden son derece mutlu oldum. Sayın Bakanlarımıza, Büyükelçimize ve Türk futboluna hem futbolcu hem de teknik direktör olarak emek veren Şota-Arçil Arveladze kardeşlere teşekkür ediyorum"” dedi. Gürcistan Lösemili Çocuklar Vakfı Galip Öztürk   Galip Öztürk yardım  

EN ÇOK OKUNANLAR

Dünkü Çocuklar'dan THM konseri

1 Dünkü Çocuklar'dan THM konseri

Real Madrid tur kapısını araladı

2 Real Madrid tur kapısını araladı

Kızılcahamamlı çiftçiye tohum desteği

3 Kızılcahamamlı çiftçiye tohum desteği

Fatih'teki cinayetin şüphelisi gözaltına alındı

4 Fatih'teki cinayetin şüphelisi gözaltına alındı


SIRADAKİ HABER