Samsun haber gazetesi
X Reklamı Kapat

Sungurlu'ya 3 milyon TL'lik yatırım müjdesi

Çavuşoğululları Tarım Ürünleri Pazarlama Nakliyat Gıda San. Ve Tic. Ltd. tarafından Sungurlu Organize Sanayi Bölgesi'ne (OSB), toplamda 3 milyon lira yatırım yapılacağı bildirildi.

Sungurlu'ya 3 milyon TL'lik yatırım müjdesi

2014 Mahalli idareler seçimleri öncesinde Sungurlu Belediye Başkanı olması halinde Organize Sanayi Bölgesine yatırımcı getirmek amaçlı ücretiz yer tahsisi ve iş makinalarını ücretsiz olarak çalıştıracağının sözünü veren Belediye Başkanı Abdulkadir Şahiner, kendisine gelen talepler doğrultusunda 2 parsel 12 dönüm araziyi Çavuşoğululları Tarım Ürünleri Pazarlama Nakliyat Gıda San. Ve Tic. Ltd. Şirketine tahsis etti. Tohumluk Üretim Tesisi ve Bakliyat Eleme ve Paketleme Tesisinin bir an önce faaliyete geçmesi için bugün itibariyle tesislerin alt yapı çalışmalarına başlanıldığı öğrenildi.

Bakliyat eleme ve Paketleme tesisinde Nohut, Mercimek, Fasulye, Çekirdek, kabak çekirdeği, kırmızı mercimek, yeşil mercimek ve pirinç ürünleri işlenirken, Sertifikalı (Buğday) Tohumluk üretim tesisinde ise 12 yıldır Tigem bayiliği yapmakta olan Çavuşoğululları Tarım Ürünleri Pazarlama Nakliyat Gıda San. Ve Tic. Ltd. Şirketi tarafından Çiftçilere kaliteli ve bol çeşit, bol verim alabilecekleri tohumlar tedarik edilerek kullanıma sunulacak.

Ayrıca çiftçilerimizin kullanımına sunulmak üzere 20 bin tonluk çelik silo buğday depolama ünitesi kurularak toplamda 3 milyon lira yatırım yapılacağı bildirildi. Çavuşoğululları Tarım Ürünleri Pazarlama Nakliyat Gıda San. Ve Tic. Ltd. Şirket yetkilisi Murat Karaçil yapmış olduğu açıklamada, "Belediye Başkanımız verdiği sözü yerine getirerek bizleri mutlu etti. Toplamda 3 milyon liralık bir yatırımın Sungurlumuzda kalacağı ise bizler için ayrı bir mutluluk, 12 dönüm arazi üzerinde kuracağımız 2 farklı tesiste ilk etapta 15 kişiye istihdam sağlayacağız. Sonrasında ise istihdamımız sürekli katlanarak artacaktır. Dededen almış olduğumuz ticaret azmini babam devraldı. Babam Menderes Karaçil’den de kardeşim Serhat Karaçil ile biz devraldık. Hedefimiz yurtdışına ihracat ederek bu bayrağı hudut dışına taşımak istiyoruz. Gerek devir aşamasında gerekse sonrasında göstermiş olduğu yakın ilgi ve alakadan ötürü değerli Belediye Başkanımız Abdulkadir Şahiner ve Ticaret Odası Başkanımız Alaattin Akel’ e ve ekiplerine teşekkür ediyorum" ifadelerini kullandı.EN ÇOK OKUNANLAR

Samsunspor taraftarından Galip Öztürke hoş geldin

1 Samsunspor taraftarından Galip Öztürk'e 'hoş geldin'

Samsun Büyükşehir geç bile kaldı

2 Samsun Büyükşehir geç bile kaldı

Tütün Samsuna geri dönüyor

3 Tütün Samsun'a geri dönüyor

Samsunlu sanatçılar buluştu

4 Samsunlu sanatçılar buluştu

Safları belli etmek

5 Safları belli etmek!..

Samsunda 10 ayda 539 bin liralık ceza

6 Samsun'da 10 ayda 539 bin liralık ceza

Samsunda taksi şoförüne bıçaklı saldırı

7 Samsun'da taksi şoförüne bıçaklı saldırı!

Samsunspor Teknik Direktörü Özköylü tribünde

8 Samsunspor Teknik Direktörü Özköylü tribünde

Minik Irmak cinayetinde iğrenç detay

9 Minik Irmak cinayetinde iğrenç detay

Haydi Samsun

10 Haydi Samsun