Haberler“Adalet Geç de Olsa Yerini Buldu”

“Adalet Geç de Olsa Yerini Buldu”

Samsun'da rüşvet almak suçundan görevinden ihraç edilen kişi için son karar belli oldu.

“Adalet Geç de Olsa Yerini Buldu”

Samsun Bağ-Kur İl Müdürlüğü'nde emeklilik servisinde memur olarak görev yapan 47 yaşındaki Taner Özçelik, kurum müfettişi tarafından yapılan incelemelerde "Rüşvet alıp usulsüz emeklilik" olayına karıştığı iddiasıyla 01 Eylül 2006 tarihinde memurluktan ihraç edildi. 

YARGITAY KARARI TEMYİZ ETTİ
Olayla ilgili tutuklanan Taner Özçelik 22 gün Samsun Kapalı Cezaevi'nde tutuklu kaldıktan sonra tutukluluk haline yapılan itiraz sonucu tutuksuz yargılanmak üzere cezaevinden tahliye edildi. Taner Özçelik hakkında Samsun 2. Ağır Ceza Mahkemesi'nde rüşvet almak suçundan dava açıldı. 2014 yılında dava dosyası zaman aşımına uğradı ve yargılama sonlandırıldı. Ancak, Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığı dava dosyasını temyiz edince Taner Özçelik'in Samsun 2. Ağır Ceza Mahkemesi'nde yeniden yargılanmasına başlandı. 

“ADALET GEÇ DE OLSA YERİNİ BULDU”
2 yıl süren bu yargılama bugün karar bağlandı. Mahkeme heyeti Taner Özçelik'in beraatine karar verdi. 9 yıl 4 ay önce memuriyetten ihraç edilen Taner Özçelik, adaletin geç de olma yerini bulduğunu söyledi. Taner Özçelik'in avukatı Süleyman Akoğlu ise bu aşamadan sonra memurluğa dönüş ve yaşanan mağduriyetin giderilmesi için maddi ve manevi yasal yollara başvuracaklarını dile getirdi.

SIRADAKİ HABER
}