Samsun haber gazetesi
X Reklamı Kapat

Tokat'ta nefes kesen yamaç paraşütü yarışması

Tokat'ın Turhal ilçesinde Şenyurt Mercimek Tepesi'nde 6 ülkeden 50 sporcunun katılımı ile Cross Country Uluslararası Yamaç Paraşütü Mesafe Yarışması başladı.

Tokat'ta nefes kesen yamaç paraşütü yarışması

Tokat Turhal ilçesine bağlı Şenyurt beldesinde bin 200 metre yükseklikte bulunan Mercimek Tepesi’nde düzenlenen Yamaç Paraşütü Mesafe Yarışması’na yurt içinden ve Rusya, Fransa, Tacikistan, İran, Ukrayna, Kazakistan’dan sporcular katıldı.

Tokat Valisi Cevdet Can, Turhal Kaymakamı Bünyamin Yıldız, Turhal Belediye Başkanı Yılmaz Bekler, Şenyurt Belediye Başkanı Cafer Ünal Arslan, THK Havacılık Eğitim Müdürü Bekir Akyüz’ün konuşmalarının ardından yarışmaların startı verildi. Basın mensuplarının Vali Can’a ‘Mercimek Tepe Xc Open 2014’ isimli Türkiye şampiyonasında geçirdiği talihsiz kazanın hatırlatılması üzerine, “Arkadaşlar buraya gelirken bana sordular ‘uçacak mısınız’ diye. Bir rivayete şöyle der: ‘Bilirsin ki bilmezsin bir bilene sormazsın bilirsin ki sorarsan bilirler ki bilmezsin.’ O yüzden bizim ustaya saygımız sonsuzdur. Bu sene böyle” diyerek uçuş yapmayacağını söyledi.

Vali Yardımcısı Soner Karataşoğlu ise oğlu 11 yaşlarındaki Levent’in tandem uçuşu yapmasını izledi. Oldukça heyecanlı olduğu gözlenen Vali Yardımcısı Karataşoğlu, “İnşallah ilk uçuşunu gerçekleştirecek. Hocamıza güveniyoruz hava güzel. Baba olarak biraz heyecanlıyız. Annesinin haberi yok uçuş yaparak havalandıktan sonra söyleyeceğim” dedi.

Yarışmaya Rusya’dan katılan Anastasia Lomovtseva, Türkiye’de Talas ve Fethiye’de yarıştığını ilk defa Tokat’ta uçacağını söyledi. Yamaç paraşütçüler sıra ile atlayış gerçekleştirerek en uzun mesafe rekorunu kırmak için bir birileri ile yarışmaya başladı. Yarışmalar Pazar günü yapılacak olan ödül töreni ile sona erecek.EN ÇOK OKUNANLAR

Galip Öztürke Samsunda coşkulu karşılama

1 Galip Öztürk'e Samsun'da coşkulu karşılama

Galip Öztürkten Samsunda önemli açıklamalar

2 Galip Öztürk'ten Samsun'da önemli açıklamalar

Samsunda zincirleme kaza

3 Samsun'da zincirleme kaza!

Samsunspor maçı internetten televizyona

4 Samsunspor maçı internetten televizyona

Samsunspor Başkanı Tutu İstanbulda

5 Samsunspor Başkanı Tutu İstanbul'da

Samsunda polisin zor anları

6 Samsun'da polisin zor anları

Baba ve kızı fuhuş için çağrı merkezi kurmuş

7 Baba ve kızı 'fuhuş' için çağrı merkezi kurmuş!

FETÖ soruşturmasında açığa alınan 10 kişi göreve iade edildi

8 FETÖ soruşturmasında açığa alınan 10 kişi göreve iade edildi

Samsun tramvayında yükleme ve iade yoğunluğu azalacak

9 Samsun tramvayında yükleme ve iade yoğunluğu azalacak

Vahşice öldürülen minik Irmakın cesedi bulundu

10 Vahşice öldürülen minik Irmak'ın cesedi bulundu