Samsun haber gazetesi
X Reklamı Kapat

Tokat'ta nefes kesen yamaç paraşütü yarışması

Tokat'ın Turhal ilçesinde Şenyurt Mercimek Tepesi'nde 6 ülkeden 50 sporcunun katılımı ile Cross Country Uluslararası Yamaç Paraşütü Mesafe Yarışması başladı.

Tokat'ta nefes kesen yamaç paraşütü yarışması

Tokat Turhal ilçesine bağlı Şenyurt beldesinde bin 200 metre yükseklikte bulunan Mercimek Tepesi’nde düzenlenen Yamaç Paraşütü Mesafe Yarışması’na yurt içinden ve Rusya, Fransa, Tacikistan, İran, Ukrayna, Kazakistan’dan sporcular katıldı.

Tokat Valisi Cevdet Can, Turhal Kaymakamı Bünyamin Yıldız, Turhal Belediye Başkanı Yılmaz Bekler, Şenyurt Belediye Başkanı Cafer Ünal Arslan, THK Havacılık Eğitim Müdürü Bekir Akyüz’ün konuşmalarının ardından yarışmaların startı verildi. Basın mensuplarının Vali Can’a ‘Mercimek Tepe Xc Open 2014’ isimli Türkiye şampiyonasında geçirdiği talihsiz kazanın hatırlatılması üzerine, “Arkadaşlar buraya gelirken bana sordular ‘uçacak mısınız’ diye. Bir rivayete şöyle der: ‘Bilirsin ki bilmezsin bir bilene sormazsın bilirsin ki sorarsan bilirler ki bilmezsin.’ O yüzden bizim ustaya saygımız sonsuzdur. Bu sene böyle” diyerek uçuş yapmayacağını söyledi.

Vali Yardımcısı Soner Karataşoğlu ise oğlu 11 yaşlarındaki Levent’in tandem uçuşu yapmasını izledi. Oldukça heyecanlı olduğu gözlenen Vali Yardımcısı Karataşoğlu, “İnşallah ilk uçuşunu gerçekleştirecek. Hocamıza güveniyoruz hava güzel. Baba olarak biraz heyecanlıyız. Annesinin haberi yok uçuş yaparak havalandıktan sonra söyleyeceğim” dedi.

Yarışmaya Rusya’dan katılan Anastasia Lomovtseva, Türkiye’de Talas ve Fethiye’de yarıştığını ilk defa Tokat’ta uçacağını söyledi. Yamaç paraşütçüler sıra ile atlayış gerçekleştirerek en uzun mesafe rekorunu kırmak için bir birileri ile yarışmaya başladı. Yarışmalar Pazar günü yapılacak olan ödül töreni ile sona erecek.EN ÇOK OKUNANLAR

Samsunspor Her şey sil baştan

1 Samsunspor: Her şey sil baştan

Samsun Haber Samsunda iş yeri sahibi yük asansörünün altında kaldı

2 Samsun Haber: Samsun'da iş yeri sahibi yük asansörünün altında kaldı

AK Partide teşkilatlar yenileniyor

3 AK Parti'de teşkilatlar yenileniyor

Orduda Gürcü kadın boğazı kesilerek öldürüldü

4 Ordu'da Gürcü kadın boğazı kesilerek öldürüldü

Samsun Haber  Samsunda FETÖden yargılanan 5 sağlıkçı hakkında karar verildi

5 Samsun Haber: Samsun'da FETÖ'den yargılanan 5 sağlıkçı hakkında karar verildi

Samsunspor Samsunspor Başkanı Tutu Başarı değil biz de üzgünüz

6 Samsunspor: Samsunspor Başkanı Tutu: 'Başarı' değil biz de üzgünüz

Samsunspor Centilmen Samsunspor

7 Samsunspor: Centilmen Samsunspor

Samsunspor 3 hocayla 36 puan

8 Samsunspor: 3 hocayla 36 puan

Engeller kalkınca

9 Engeller kalkınca...

Samsun Haber Samsunda AVMde öldürülen genç toprağa verildi

10 Samsun Haber: Samsun'da AVM'de öldürülen genç toprağa verildi


SIRADAKİ HABER