Samsun haber gazetesi
X Reklamı Kapat

CHP Samsun İl Başkanı Akcagöz: Havza'nın zararı büyük

CHP Samsun İl Başkanı Tufan Akcagöz, Havza Atatürk Evi'nin tanıtımının çok iyi yapılmadığını ve ilçenin zararının büyük olduğunu ileri sürdü

CHP Samsun İl Başkanı Akcagöz: Havza'nın zararı büyük

CHP Samsun İl Başkanı Tufan Akcagöz ile İl Yönetim Kurulu üyeleri Filiz Öztopal, Nimet Baş, Alican Akdağ, Mustafa Güngör ve Hatice Özer, Havzalılar Kültür ve Yardımlaşma Derneği’ni ziyaret etti.

Dernek Başkanı Yahya Bozkurt ve Yönetim Kurulu üyeleri tarafından karşılanan Akcagöz, Havza’nın milli mücadele dönemindeki önemine değindi.

Akcagöz, "Mustafa Kemal'’in ifadesi ile, ilk cüreti, ilk cesareti gösteren sizlersiniz. Bu onura nail olmak, Mustafa Kemal’'in taltifine mazhar olmak Havza için büyük bir gurur vesilesidir. Havza, milli mücadele için sadece bir geçiş noktası değildir. Havza’'da Mustafa Kemal'’in çok gizli toplantılar gerçekleştirdiğini biliyoruz. Bu toplantılarda alınan kararlar sonucunda Amasya, Sivas ve Erzurum Kongresi’nin temellerinin atıldığı muhakkaktır. Bugün, Havza Atatürk evi'nin tanıtımının çok iyi yapıldığını düşünmüyorum. Samsun’a gelen her yerli ve yabancı turistin mutlaka Havza’ya yönlendirilmesi gerekiyor. Belediyelerin ve Turizm müdürlüğünün çalışmalarının bu anlamda yetersiz olduğunu görüyorum. Havza’nın bundan zararı büyüktür" dedi.

ÇALIŞANIN YANINDAYIZ
Ziyaretten dolayı memnun olduğunu ifade eden , Havzalılar Kültür ve Yardımlaşma Derneği Başkanı Yahya Bozkurt, “Çabamız, Havzamızı ve Havza kültürünü tüm Türkiye’ye tanıtmak. Yöresel değerlerimizi muhafaza etmek. Bunun için çalışıyoruz. Havza için çalışan her kimse biz onun yanındayız. Ziyaretiniz için derneğimiz adına teşekkür ediyoruz" ifadelerini kullandı.EN ÇOK OKUNANLAR

FETÖ mağdurlarına zulmediyoruz

1 FETÖ mağdurlarına zulmediyoruz

Bu böyle gitmez

2 Bu böyle gitmez

Samsun gün sayıyor

3 Samsun gün sayıyor

Sel Samsunu da vurdu

4  Sel Samsun'u da vurdu

FETÖ soruşturması kapsamında 11 sağlık çalışanı adliyeye sevk edildi

5 FETÖ soruşturması kapsamında 11 sağlık çalışanı adliyeye sevk edildi

Rehine krizinden dram çıktı

6 Rehine krizinden dram çıktı

Transfer var sonuç yok

7 Transfer var sonuç yok

Coşkun Zeren Chibuikenin kafasını başka Anadolu takımları karıştırdı

8 Coşkun Zeren: 'Chibuike'nin kafasını başka Anadolu takımları karıştırdı'

Polisler uyuşturucu satmış

9 Polisler uyuşturucu satmış!

Samsunda korku dolu anlar

10 Samsun'da korku dolu anlar


SIRADAKİ HABER