Akülü Sandalyeler İçin Uzun Ömürlü Jel Aküler

Medikal çiler uyarıyor akülü sandalye, güneş enerji sistemleri hastanelerde kullanılan temizlik makinaları gibi gücünün tamamımı aküden alan cihazlar için mutlaka 'jel akü' alın.

Akülü Sandalyeler İçin Uzun Ömürlü Jel Aküler

Medikal çiler uyarıyor akülü sandalye, güneş enerji sistemleri hastanelerde kullanılan temizlik makinaları gibi gücünün tamamımı aküden alan cihazlar için mutlaka “jel akü” alın.

Konuya ilişkin gazetemize açıklamalarda bulunan goldmedikal.com sitesinden Oğuz Şahin şunları söyledi. Yaklaşık 20 yıldır akülü sandalye satışı yapmaktayız. Bizden akülü sandalye alan müşterilerimiz 6 ay 1 yıl sonra bize geri dönüş yaparak kullandıkları sandalyenin akülerinin bittiğini ve bu konuda kendilerine yardımcı olmamızı istemekteler. Sektöre ilk girdiğimiz yıllarda açıkçası bizde akülü sandalyeler için uygun akü modelinin ne olması gerektiği konusunda fazla bilgi sahibi değildik. Yıllar içinde yaşayarak, görerek edindiğimiz tecrübeler ışığında gördük ki, akülü sandalyeler için kullanılacak akü tipi kesinlikle jel akü olmalı. İdeal olan akünün hem jel hem de Deep Cycle özelliğine sahip olması gerekmektedir.

Neden Jel Neden Deep Cycle?

Akülü sandalyeler yapıları gereği sürekli doldur boşalta maruz kalır. Daha açık bir ifadeyle sürekli şarz deşarz işlemi akünün ömrünü kısaltmaktadır. Piyasada satılan sulu ve kuru aküler doldur boşalta uygun olmadığından bu aküleri alan engelli vatandaşlarımız 6 ay en fazla 1 yıl içinde yeni akü almak zorunda kalıyorlar. Oysa firma olarak bizim sattığımız jel Deep Cycle özellikli akülerimiz yapım tekniğinde özellik nedeniyle doldur boşalta çok uygun olduklarından, akülü sandalyelerde uygun kullanıldığında yaklaşık 10 yıla kadar ömürleri uzayabilmektedir.

Jel akü modellerimiz için şuraya bakabilirsiniz. Jel Akü

Jel Akü Fiyatları

Fiyat olarak jel Deep Cycle aküler kuru ve sulu akülere göre pahalıdır. Ve fakat kuru yada sulu aküden alacağınız performansın kat kat fazlasını jel akülerden alabileceğiniz gibi, sulu yada kuru aküyü maksimum 1 yıl kullanırken jel aküleri yıllarca kullanabilirsiniz. Bu anlamda ilk bakışta jel aküler size pahalı gelse de yıllar içerisinde kendisini amorti edeceğinden ve aküden alacağınız üstün performans sayesinde kesinlikle pişman olmayacaksınız.

Her Jel Akü Aynı Değildir

Oğuz Şahin piyasada bir yığın jel akü olduğunu belirtip tüm jel akülerin aynı olmadığını belirterek şunları söyledi. Bir jel aküde en büyük özellik saykıl değeridir. Ne yazık ki piyasadaki çoğu akü firması düşük saykıl değerinde akü üretip jel akü sattıklarını iddia etmektedirler. Bu firmalarının ürettikleri jel akülerin saykıl değeri ortalama 300-400 saykıl civarıdır. Oysa dünya standartlarında bir jel aküde olması gereken saykıl sayısı 1200 dür. Gold Medikal olarak bizim sattığımız jel akülerin saykıl sayısı dünya standartlarının çok çok üzerinde olup 1700 – 1800 saykıl değerinde ki jel aküleri satmaktayız.EN ÇOK OKUNANLAR

Samsunspor'da Angan geri dönüyor

1 Samsunspor'da Angan geri dönüyor

Samsunlu asker Hatay'da şehit oldu

2 Samsunlu asker Hatay'da şehit oldu

Samsun'da 30 yılı bir metrekarede geçti

3 Samsun'da 30 yılı bir metrekarede geçti

Samsun'da hayaller gerçek oldu

4 Samsun'da hayaller gerçek oldu

Samsun'da engelli gencin korkunç ölümü

5 Samsun'da engelli gencin korkunç ölümü

Samsun'da hava sıcaklıkları artacak

6 Samsun'da hava sıcaklıkları artacak

Giresun Adası'ndan bir tarih çıktı

7 Giresun Adası'ndan bir tarih çıktı

Samsunspor'da Samaras büyüledi

8 Samsunspor'da Samaras büyüledi

Yıldıray Baş'a güvenoyu

9 Yıldıray Baş'a güvenoyu

Samsun'da kaza, 2 polis yaralı

10 Samsun'da kaza, 2 polis yaralı


SIRADAKİ HABER