Evlilik Alışverişini Bir Nebze Ucuzlatalım

Evlilik hazırlıkları yapan çiftler için konu nereye ne ödeneceğine geldiğinde bu güzel gün bir anda sıkıntıları da beraberinde getirebiliyor.

Evlilik Alışverişini Bir Nebze Ucuzlatalım

Evlilik hazırlıkları yapan çiftler için konu nereye ne ödeneceğine geldiğinde bu güzel gün bir anda sıkıntıları da beraberinde getirebiliyor. Mekandı, gelinlikti, organizasyondu, fotoğraftı, davetiyeydi, nikah şekeriydi, kuaförüydü, damatlığıydı, gelin arabasıydı, müzikti, takıydı, balayıydı, yeni evin hazırlıklarıydı, badanaydı, mobilyaydı, eşyaydı derken ipin ucu kaçıyor. Evlilik birdenbire borç denizinde yüzerek başlıyor.

 

Nasıl yapsak da alışverişleri ucuzlatsak?

 

Evliliğin ilk günlerini para hikayeleri ve fatura ödemeleri ile zora sokmamak lazım. Tabii ki hayatımızın en mutlu dönemi, ama en kısa zamanda en çok para harcanan dönemi de aynı günlere denk geliyor. Yani her açıdan ekonomik ve kaliteli ürünler satın almak, bu stresli ve maliyetli süreçte bütçeyi zorlamamak adına büyük önem taşıyor.

 

Çok sayıda gider kaleminin olduğu bu günlerde bir yandan düğün için hazırlıklar, diğer taraftan de ev düzmek için yapılan harcamaların kontrol edilebilir olması, düğün sonrası süreçte çiftlerin borç yükü taşımaması açısından önemli bir gereklilik.

 

Bu iş en planlı ve ekonomik şekilde nasıl yapılır?

 

Evlilik hazırlıklarında harcamalar çok değişik kalemlerden oluşuyor. Bu noktada öncelikle alışverişe başlamadan önce bütçeyi tespit etmek ve bunu aşmayacak şekilde davranmak gerekiyor. Bunu başarabilmenin olmazsa olmazı da harcamaları yapmaya başlamadan önce ihtiyaçların kapsamlı bir listesini çıkarmak.

 

İhtiyaç listesi çıktıktan sonra, alım kalemlerini kategorilere ayırmaya ve pazar araştırması yapmaya geliyor sıra. Neyi nereden alacağını bilmek, kampanyalar varsa değerlendirmek ve internet de dahil olmak üzere farklı kanallardan alışveriş imkanlarını dikkate almak, daha az harcama yapmak açısından önemli.

 

Elele mağaza mağaza dolaşmak bu dönemde çiftlerin en çok keyif aldığı davranışlardan olsa da birçok indirimi ve ucuz ürünü sunan online alışveriş sitelerindeki kampanyaları incelemeyi ihmal etmemek gerekiyor. Genellikle internet mağazaları daha az kira vermeleri ve daha az eleman çalıştırmaları ve hatta stok tutmayıp vitrin düzenlememeleri sayesinde daha uygun fiyatlar verebiliyor. Dolayısıyla internetteki kampanyaları ve indirimleri takip ederek piyasa şartlarından çok daha ucuza ürün satın almak mümkün olabiliyor. Üstelik çoğu üründe hem taksit, hem de ücretsiz kargo imkanı bulunuyor.

 

Arama motorlarını kullanarak evlilik dönemi alışverişleriniz kapsamında beyaz eşyalardan tutun da ev dekorasyonu ürünleri, mobilyalar, mutfak gereçleri gibi birçok ihtiyaç ürününü hesaplı fiyatlara bulabilirsiniz. Tabii ki bulmak yetmiyor; hem güvenli hem de uygun fiyatlılarını seçip alışveriş öncesi kendinize belli bir süre tanımanız da şart. Çünkü hızlı alım genelde kampanyaları kaçırmanıza neden olabilir. Yani ilk aşamada alışveriş sitelerini düzenli olarak takip etmeniz, bazılarına üye olarak bazılarını ise sosyal medyadan takip ederek indirim ve kampanyalardan haberdar olmanız gerekiyor. Bu noktada dostlarınızın da tavsiye edeceği alışveriş sitelerinden yapılacak alışverişler hem sizi hem de cüzdanınızı üzmeyecektir.

 

Hafta içi yoğun bir şekilde çalışıyorum, hafta sonu da birkaç dükkan gezmekle bitiyor zaten bir de interneti mi takip edeyim diyorsanız işinizi kolaylaştıracak ve alışverişlerinizi ucuzlatacak bir önerimiz indirim kodu sitelerini kullanmak olabilir. Bu tip sitelerde hem alışverişi keyiflendirecek kampanya haberleri ve kupon kodları sıralanırken, hem de o ürünü alabileceğiniz yüzlerce internet sitesi kategorilere ayrılmış bir şekilde listelenmiş oluyor. Hem mağaza aramak için, hem de kampanya haberlerine ulaşmak için biçilmiş kaftan.

 

İndirim kodları ise alışverişleri anında ucuzlatmaya ve daha az ödemeye yarayan araçlar. İhtiyacınız olan ürünler için alışveriş yapacağınız online mağazayı belirleyin. Mesela bu sitelerin önde gelenlerinden biri olan indirimkodu.com sitesine gidin. İlgilendiğiniz mağaza ile ilgili en güncel indirim kodlarını ücretsiz bir şekilde alın ve ilgili alışveriş sitesinin ödeme kısmına geldiğinizde kullanıp fiyatı anında ucuzlatın. Binlerce indirim kuponu içeren bu sitede tüm kodlar bedava. İhtiyacınız hangi kuponaysa onu alıp kullanın. Hatta sizin gibi evlilik hazırlığı yapan arkadaşlarınıza ve dostlarınıza da tavsiye edin.

 

Evlilik Uzun Bir Yolculuk

 

Şunu unutmamak lazım ki gençler evlenirken onlara yol göstermek isteyen pek çok dost, yakın ve akraba oluyor. Hele anneler ve babalar çocuklarına yardım etmek için direksiyona geçerlerse bazen kuşak çatışmaları veya stresli anlar bile yaşanabiliyor. Dolayısıyla bu güzel olduğu kadar da zor anları hep beraber anlayış ve empati içinde geçirmek en önemli amaç olmalı. Her arkadaşın ve aile ferdinin dediğini de dinledikten sonra, bunları yapmak veya yapmamayı müstakbel eşinizle konuşarak kendiniz karar verin. Aşırı harcamalara kulağınızı tıkayın. Çünkü mutlu bir evlilik planlı ve disiplinli bir bütçe ile başlar. Mutluluklar.EN ÇOK OKUNANLAR

Samsunspor taraftarından YEPAŞ'a çağrı: O parayı bağışla

1 Samsunspor taraftarından YEPAŞ'a çağrı: O parayı bağışla

Samsunspor'da duygu dolu anma

2 Samsunspor'da duygu dolu anma

Vali Kaymak'tan acı itiraf: 'Amacımıza ulaşamadık'

3 Vali Kaymak'tan acı itiraf: 'Amacımıza ulaşamadık'

Samsunspor'da kongre günü

4 Samsunspor'da kongre günü

Şartlar eşit

5 Şartlar eşit

Karaduman'dan Cumhurbaşkan'ı Erdoğan'a mesaj

6 Karaduman'dan Cumhurbaşkan'ı Erdoğan'a mesaj

Otel odasında şüpheli ölüm

7 Otel odasında şüpheli ölüm

Tokat'ta kar yağışı ve tipi ulaşımı olumsuz etkiliyor

8 Tokat'ta kar yağışı ve tipi ulaşımı olumsuz etkiliyor

Hizan'da 7 saatlik hasta kurtarma operasyonu

9 Hizan'da 7 saatlik hasta kurtarma operasyonu

Biletler 9 TL

10 Biletler 9 TL


SIRADAKİ HABER