HaberlerFars Haber Ajansı: Türk askeri Suriye'de tahkimat yapıyor

Fars Haber Ajansı: Türk askeri Suriye'de tahkimat yapıyor

İran'ın yarı resmi Fars Haber Ajansı, Türk Silahlı Kuvvetleri'nin Suriye topraklarına girdiğini ve tahkimat operasyonu yaptığını iddia etti.

Fars Haber Ajansı: Türk askeri Suriye'de tahkimat yapıyor

İran’ın yarı resmi Fars Haber Ajansı, Türk Silahlı Kuvvetleri’nin Suriye topraklarına girdiğini ve tahkimat operasyonu yaptığını iddia etti. Bir buldozer, iki tank ve çok sayıda kamyonla Suriye topraklarına girildiğini iddia eden ajans, KYB yetkililerine dayandırdığı haberde Kamışlı kentine yakın bir yerden dün sabah saat 09:45 sularında Suriye’ye girildiğini ifade etti. Habere göre Türk askerleri tahkimat operasyonu gerçekleştirirken, bu operasyonun Suriye topraklarına müdahale hazırlığı olduğu dile getirildi.

Bilindiği gibi tahkimat; savaşlarda kullanılmak üzere savunma amaçlı inşa edilmiş askeri yapılar ve binaları tanımlar. İnsanoğlu binlerce yıllık uygarlık tarihinde çok çeşitli şekillerde savunma amaçlı yapı inşa etmiştir.

TSK YALANLADI

İran Fars Haber Ajansı'nın 'Türk Silahlı Kuvvetleri'ne bağlı bazı birliklerin tank ve buldozerlerle Suriye'ye girerek tahkimat yapmaya başladığı' iddiasına ilişkin haberin askeri kaynaklar tarafından gerçek dışı olduğu belirtildi.

SIRADAKİ HABER
}