HaberlerSamsun Çarşamba Kitap Fuarı'na 100 bin ziyaretçi

Samsun Çarşamba Kitap Fuarı'na 100 bin ziyaretçi

Çarşamba Belediyesi tarafından 14-22 Mayıs tarihleri arasında düzenlenen Çarşamba Kitap Fuarı'nı 9 günde yaklaşık 100 bin kişi ziyaret etti. Başkan Hüseyin Dündar, yoğun ilgiye teşekkür etti

Samsun Çarşamba Kitap Fuarı'na 100 bin ziyaretçi

Çarşamba Belediyesi tarafından 14-22 Mayıs tarihleri arasında bir alışveriş merkezinde düzenlenenÇarşamba Kitap Fuarı'nı 9 günde yaklaşık 100 bin kişinin ziyaret ettiği bildirildi. Sadık Yalsızuçanlar, Mustafa Aydoğan, Rasim Özdenören, Hakan Mengüç, İsmail Kılıçarslan, Harun Serkan Aktaş, Osman Sungur Yeken, Salih Suruç, Bahadır Yenişehirlioğlu, Hikmet Anıl Öztekin ile çok sayıda yazarın konuk olduğu fuarı Samsunlulardan yoğun ilgi gördü.

BAŞKAN DÜNDAR'DAN TEŞEKKÜR
Çarşamba Belediye Başkanı Hüseyin Dündar, kitap fuarını 9 günde yaklaşık 100 bin kişinin ziyaret ettiğini kaydetti. Fuar ile yakından ilgilenen Milli Eğitim İlçe Müdürüne, öğretmen, öğrenci ve vatandaşlara teşekkür eden Başkan Dündar, "Çarşamba, tarihi birikimi, ticareti, turizmi ve kültürel alt yapısı ile 'bölgesinin merkezi' bir ilçedir. Yönetimine talip olurken, ilçemizi her yönüyle geleceğe taşıyacağımıza söz verdik. 2008 yılından itibaren her yıl gerçekleştirdiğimiz Ali Fuad Başgil Kültür Etkinlikleri kapsamında ilçemizde sempozyum, panel ve kitap fuarları düzenliyoruz. Okumanın önemini bilen ilçemiz, Ord. Prof. Dr. Ali Fuad Başgil gibi önemli bilim ve siyaset adamları yetiştirmiştir. Çocuklarımızın kitapların büyülü dünyası ile tanıştığı, gençlerimizin etkinliklere katıldığı, kitapseverlerin sevdikleri yazarları yakından tanıma imkânı bulduğu fuarımıza katılarak bizleri yalnız bırakmayan tüm hemşehrilerime teşekkür ediyorum" ifadelerini kullandı.

SIRADAKİ HABER
}