Otel Değil, Havalimanı

Kar yağışı nedeniyle uçamayan yolcular Atatürk Havalimanı'nı otele çevirdi.

Otel Değil, Havalimanı

Yatacak yer bulamayan bir çok yolcu ise X-Ray cihazının üzerinde uyudu. Türk Hava Yolları sefer iptallerinin başladığı günden beri 2 bin kişiyi otellerde ağırlarken, 5 bin kişiye de yiyecek içecek dağıttı.

YOLCULAR X -RAY CİHAZLARINDA UYUDU
Kar yağışı ve olumsuz hava koşullarından en çok THY etkilenirken, iptal ettiği uçuşların yolcularının bir çoğunu gece otellerde ağırladı. Otele gidemeyen bir çok yolcu ise geceyi havalimanında geçirmek zorunda kaldı. Uçabilme umuduyla havalimanında bekleyen yolcular mağdur olurken bu durumdan en çok çocuklar etkilendi. Yolcular geceyi yerlerde uyuyarak geçirdi. Yatacak yer bulamayan bir çok yolcu ise X-Ray cihazlarının üzerinde, masalarda, yerlerde uyumayı tercih etti. Bazıları ize vakitlerini oyun oynayarak geçirdi.

SEFER İPTALLERİ DEVAM EDİYOR
Türk Hava Yolları, kar yağışı nedeniyle iç ve dış hatlarda bugün 181 Pegasus'ta 63, Onur Air ise 3 seferini iptal etti. Havayolu şirketleri iptal ettikleri yolcuları mağdur etmemek için otellere yerleştiriyor. Bu arada bir çok uçak gecikmeli kalkarken, gecikmelerin ''Anti-Icing'' yaptırmak için bekleyen uçaklardan kaynaklandığı ileri sürüldü. Türk Hava Yolları ise sitesinden yaptığı açıklamada, Yolcuların Havalimanına gelmeden önce resmi internet sitesinden uçuşlarını takip ederek öyle gelmelerini duyurdu.

UÇAKLAR BUZLANMAYA KARŞI ALKOL İLE YIKANIYOR
Atatürk Havalimanı'nda buzlanmaya karşı apron ve pistlerde Devlet Hava Meydanları İşletmesi ekipleri temizlik çalışması yaparken uçak seferlerinde gecikmeler meydana geldi. Pistlerde sık sık kar temizliği yapan DHMİ ekipleri, pistlerde buzlanmayı önlemek için özel bir sıvı döküyor. Yirmi dört saat aralıksız görev yapan DHMİ ekipleri Atatürk Havalimanında pistleri açık tutmaya çalışıyor. Danışmalardan yapılan anonslarla yolcular bilgilendirilerek hava muhalefeti nedeniyle seferlerin gecikmeli yapıldığı, pist kısıtlaması nedeniyle uçak içinde beklemeler yaşandığı ifade edildi. Pistlerin buzlanma dereceleri ölçüldü. Pistin başı, ortası ve sonu olmak üzere üç ayrı ölçüm alındıktan sonra zayıftan iyiye kadar bir değerlendirme tablosu çıkartıldı. Bu durum havalimanını kullanacak uçaklara otomatik yayınla bildirildi.

Atatürk Havalimanı'ndaki uçaklar sefer öncesi buzlanmaya karşı alkol ve glikoz karışımı bir sıvıyla yıkandı. "Anti-Icing" adı verilen işlemle uçakların aero dinamik yapısı buzlanmadan kaynaklanabilecek olumsuzluklara karşı korunuyor.EN ÇOK OKUNANLAR

DİTİB'den '' Afrin '' açıklaması

1 DİTİB'den '' Afrin '' açıklaması

Lösemi hastası Metin bebek için kök hücre bağışı kampanyası düzenlendi

2 Lösemi hastası Metin bebek için kök hücre bağışı kampanyası düzenlendi

Bacada çıkan yangın korkuttu

3 Bacada çıkan yangın korkuttu

CHP'den arkeoloji tepkisi

4 CHP'den arkeoloji tepkisi

Zeytinburnu'nda kaza yapan araç dubaları biçti

5 Zeytinburnu'nda kaza yapan araç dubaları biçti

Ortaköy'de gece kulübüne silahlı saldırı: 1'i ağır 3 yaralı

6 Ortaköy'de gece kulübüne silahlı saldırı: 1'i ağır 3 yaralı

ADD Samsun Şube Başkanı Işık Özkefeli: 'Bu vatanı size terk etmeyeceğiz'

7 ADD Samsun Şube Başkanı Işık Özkefeli: 'Bu vatanı size terk etmeyeceğiz'

Türk-İş İl Temsilcisi Nakif Yılmaz: 'Bu işin bir altyapısı olmalı'

8 Türk-İş İl Temsilcisi Nakif Yılmaz: 'Bu işin bir altyapısı olmalı'

MHP Samsun İl Başkanı Taner Tekin: 'Emekli polis maaşları iyileştirilmeli'

9 MHP Samsun İl Başkanı Taner Tekin: 'Emekli polis maaşları iyileştirilmeli'

Samsun'da torbacılar adliyede

10 Samsun'da torbacılar adliyede


SIRADAKİ HABER