CHP Samsun İl Başkanı Akcagöz: 'En namuslular CHP'de'

CHP Samsun İl Başkanı Tufan Akcagöz, 'Türkiye’nin en namuslu insanları bugün Cumhuriyet Halk Partisi içinde siyaset yapıyor. Namuslu insanların siyaset yapması kadar büyük erdem var mı?' dedi

CHP Samsun İl Başkanı Akcagöz: 'En namuslular CHP'de'

CHP Samsun İl Başkanı Tufan Akcagöz, CHP Atakum İlçe Örgütü tarafından düzenlenen, parti içi temel siyasi eğitim toplantısının açılışına katıldı.

Akcagöz, "Onların çocukları 20'’li yaşlarında iş adamı oluyor, bizim çocuklarımız aynı yaşlarda şehit oluyor. Bu işte bir gariplik yok mu? Onların çocukları sıfırlayamadıkları milyon avrolarla Avrupa’da eğitim hayatlarını sürdürüyorlar, bizim çocuklarımızsa sabah akşam ders çalışarak, üniversiteyi kazanmaya çalışıyorlar, sonrasında KPSS ile memuriyet hakkı kazanmak için uğraşıyorlar. Bir bakmışlar ki, sorular da çalınmış gitmiş. Ülkenin geldiği son durum budur" diye konuştu.

DEMOKRASİYE İNANMIYORLAR
'Türkiye laiktir, laik kalacak' demekle laikliğin kalıcı olmadığını; Türkiye'nin laik kalması isteniyorsa bunun gereğinin yapılmak zorunda olduğunu belirten Akcagöz, AK Parti'ye yönelik eleştirilerini sürdürdü. Akcagöz, "Bunun gereği, çok çalışmaktan geçiyor. Haklı olduğumuz davada, kaybediyorsak biraz da hatayı kendimizde aramamız gerekiyor. 'Asgari ücret bin 500 TL' olsun dedik, halk bize değil de onlara oy verdi. Mecburen asgari ücrette ufacık da olsa insani bir düzenleme yapmak zorunda kaldılar. Bu nedenle, politikalarımızı inandırıcı kılmaktan başka çaremiz yok. Politikamız, halkın güvenini kazanmıyorsa, maalesef oy da alamıyoruz. Türkiye’nin en namuslu insanları bugün Cumhuriyet Halk Partisi içinde siyaset yapıyor. Namuslu insanların siyaset yapması kadar büyük erdem var mı? Şu anda, demokrasiye inanmadığını başından beri deklare eden siyasi iktidarın, demokratik kurallara uymasını bekliyoruz. Belki de asıl çelişkimiz bu. Türkiye laik kalsın istiyoruz ama laiklik karşıtı eylemlerin odağı haline geldiği Anayasa Mahkemesi kararıyla sabit olan bir siyasi parti tarafından idare ediliyoruz" ifadelerini kullandı.

CHP Atakum İlçe Örgütü'’nün düzenlediği parti içi temel siyasi eğitim toplantısına, CHP Atakum İlçe Başkanı Cemil Deveci, CHP Samsun İl Başkan Yardımcısı Filiz Öztopal, parti eğitmenleri Sabri Ağırlar, Şükrü Kumbasar ve partililer katıldı.EN ÇOK OKUNANLAR

Yusuf Ziya Yılmaz, resmen istifa etti

1 Yusuf Ziya Yılmaz, resmen istifa etti

Başkan Yusuf Ziya Yılmaz istifa ediyor

2 Başkan Yusuf Ziya Yılmaz istifa ediyor

İşte AK Parti Samsun'dan aday adayları

3 İşte AK Parti Samsun'dan aday adayları

Yeni başkan kim olacak? İşte kulislerde konuşulan isim...

4 Yeni başkan kim olacak? İşte kulislerde konuşulan isim...

Giresunspor Başkanı Bozbağ: 'Bizi ilgilendirmez'

5 Giresunspor Başkanı Bozbağ: 'Bizi ilgilendirmez'

Samsunspor daha avantajlı

6 Samsunspor daha avantajlı

Samsun'da siyasi hareketlilik! İşte istifa etmesi beklenen isimler

7 Samsun'da siyasi hareketlilik! İşte istifa etmesi beklenen isimler

Yusuf Ziya Yılmaz: 'Refah için çırpındım'

8 Yusuf Ziya Yılmaz: 'Refah için çırpındım'

Samsun'da inşaatta çalışan işçileri elektrik çarptı: 2 yaralı

9 Samsun'da inşaatta çalışan işçileri elektrik çarptı: 2 yaralı

 Kaldırım, resmen aday adayı

10 Kaldırım, resmen aday adayı


SIRADAKİ HABER