Samsun haber gazetesi
X Reklamı Kapat

Samsun Emniyeti gençlerin yanında

Samsun Emniyet Müdürlüğü 80 öğrenciyi Bursa ve Çanakkale gezisine gönderdi.

Samsun Emniyeti gençlerin yanında


Samsun İl Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü, il merkezinde öğrenim gören 80 lise öğrencisini 'Bilgilendirme ve Önleme' faaliyetleri kapsamında Bursa ve Çanakkale gezisine gönderdi.
Gezinin amacının ülkenin kuruluşunda önemli bir zafer kazanan Çanakkale ile Bursa'da şehitlerinin bıraktığı Milli Mücadele mirasının yerinde incelenip, gençlerin gelecekte ailesine ve topluma faydalı, rasyonel, milli değerlere sahip bir şekilde kişilik kazanmasının amaçlandığı öğrenildi.
80 öğrenci bu akşam saat 20.00'de 2 otobüs ile Çanakkale ve Bursa gezisi için Samsun Emniyet Müdürlüğü önünden uğurlandı. Öğrencileri aileleri ile birlikte uğurlayan Samsun Emniyet Müdürü Vedat Yavuz yaptığı açıklamada, 'Samsun Emniyet Müdürlüğü olarak il merkezinde Milli Eğitim Müdürlüğü ile ortaklaşa 80 tane bay-bayan öğrenciyi Bursa ve Çanakkale gezisine gönderdik. Temennimiz çocuklarımızın oralarda bu memleketin, bu vatanın nasıl kurtarıldığını, hangi meşakkatlerden geçirildiğini gözleri ile görmeleri, o duyguyu birebir orada yaşayarak geri dönmeleridir' dedi.
Otobüse binerek öğrencilere 'Hayırlı yolculuklar' diyen Emniyet Müdürü Yavuz yaptığı konuşmada, 'Osmanlı kurulduktan sonra başkentliğini yapan Bursa'da ufak bir gezi yapacaksınız. Oradaki tarihi yerleri göreceksiniz. Ondan sonra Çanakkale şehitliğine gideceksiniz, Gelibolu Adası'na. Şu an içinde bulunduğumuz süreci hepiniz görüyorsunuz. Bu sürecin nasıl yaşandığının en bariz göstergesidir Gelibolu. O Çanakkale Şehitliği'ni doya doya gezmenizi istiyorum. O şehitlikte taşlarını teker teker okumanızı istiyorum. Onları okursanız, bugün içinde bulunduğumuzun coğrafyanın nasıl bugünlere geldiğinin ve içinde bulunduğumuz sürecin en bariz göstergesini orada göreceksiniz. Hepinize iyi yolculuklar diliyorum' diye konuştu.
Öğrenciler daha sonra otobüslerle yola çıktılar.EN ÇOK OKUNANLAR

Samsunspor Samsunsporda 3ü de tamam

1 Samsunspor: Samsunspor'da 3'ü de tamam

Samsunspor Özköylü Samsunda

2 Samsunspor: Özköylü Samsun'da

Atakuma gol makinesi

3 Atakum'a gol makinesi

Samsun Haber Samsunda FETÖden 38 iş adamının yargılanmasına başlandı

4 Samsun Haber: Samsun'da FETÖ'den 38 iş adamının yargılanmasına başlandı

Samsunspor Ndiaye Gençlerbirliği yolunda

5 Samsunspor: N'diaye Gençlerbirliği yolunda

Samsunspor Özköylüyle yollar ayrıldı

6 Samsunspor: Özköylü'yle yollar ayrıldı

Samsun Haber Meteorolojiden uyarı 2 Hazirandan sonrasına dikkat

7 Samsun Haber: Meteorolojiden uyarı! 2 Haziran'dan sonrasına dikkat!

Samsunspor Samsunsporda kritik toplantı

8 Samsunspor: Samsunspor'da kritik toplantı

Samsun Haber Samsunun Saklı Cennetine turistik tesis

9 Samsun Haber: Samsun'un 'Saklı Cenneti'ne turistik tesis

Unutmadık

10 Unutmadık...


SIRADAKİ HABER