Samsun Emniyeti gençlerin yanında

Samsun Emniyet Müdürlüğü 80 öğrenciyi Bursa ve Çanakkale gezisine gönderdi.

Samsun Emniyeti gençlerin yanında


Samsun İl Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü, il merkezinde öğrenim gören 80 lise öğrencisini 'Bilgilendirme ve Önleme' faaliyetleri kapsamında Bursa ve Çanakkale gezisine gönderdi.
Gezinin amacının ülkenin kuruluşunda önemli bir zafer kazanan Çanakkale ile Bursa'da şehitlerinin bıraktığı Milli Mücadele mirasının yerinde incelenip, gençlerin gelecekte ailesine ve topluma faydalı, rasyonel, milli değerlere sahip bir şekilde kişilik kazanmasının amaçlandığı öğrenildi.
80 öğrenci bu akşam saat 20.00'de 2 otobüs ile Çanakkale ve Bursa gezisi için Samsun Emniyet Müdürlüğü önünden uğurlandı. Öğrencileri aileleri ile birlikte uğurlayan Samsun Emniyet Müdürü Vedat Yavuz yaptığı açıklamada, 'Samsun Emniyet Müdürlüğü olarak il merkezinde Milli Eğitim Müdürlüğü ile ortaklaşa 80 tane bay-bayan öğrenciyi Bursa ve Çanakkale gezisine gönderdik. Temennimiz çocuklarımızın oralarda bu memleketin, bu vatanın nasıl kurtarıldığını, hangi meşakkatlerden geçirildiğini gözleri ile görmeleri, o duyguyu birebir orada yaşayarak geri dönmeleridir' dedi.
Otobüse binerek öğrencilere 'Hayırlı yolculuklar' diyen Emniyet Müdürü Yavuz yaptığı konuşmada, 'Osmanlı kurulduktan sonra başkentliğini yapan Bursa'da ufak bir gezi yapacaksınız. Oradaki tarihi yerleri göreceksiniz. Ondan sonra Çanakkale şehitliğine gideceksiniz, Gelibolu Adası'na. Şu an içinde bulunduğumuz süreci hepiniz görüyorsunuz. Bu sürecin nasıl yaşandığının en bariz göstergesidir Gelibolu. O Çanakkale Şehitliği'ni doya doya gezmenizi istiyorum. O şehitlikte taşlarını teker teker okumanızı istiyorum. Onları okursanız, bugün içinde bulunduğumuzun coğrafyanın nasıl bugünlere geldiğinin ve içinde bulunduğumuz sürecin en bariz göstergesini orada göreceksiniz. Hepinize iyi yolculuklar diliyorum' diye konuştu.
Öğrenciler daha sonra otobüslerle yola çıktılar.EN ÇOK OKUNANLAR

Samaras: 'Önümüze bakmalıyız'

1 Samaras: 'Önümüze bakmalıyız'

Toplumda karşılık bulmak...

2 Toplumda karşılık bulmak...

Otobüs şarampole devrildi: 4 ölü, çok sayıda yaralı

3 Otobüs şarampole devrildi: 4 ölü, çok sayıda yaralı

Güç depoladılar

4 Güç depoladılar

Diyanet İşleri Başkanı Erbaş Malatya'da kanaat önderleriyle bir araya geldi

5 Diyanet İşleri Başkanı Erbaş Malatya'da kanaat önderleriyle bir araya geldi

Bakırköy'de kaza; 1'i ağır 3 yaralı

6 Bakırköy'de kaza; 1'i ağır 3 yaralı

Eskişehir'de silahlı saldırı gerçekleştiren şüpheli yakalandı

7 Eskişehir'de silahlı saldırı gerçekleştiren şüpheli yakalandı

Kontrolden çıkan otobüs eve girdi

8 Kontrolden çıkan otobüs eve girdi

Şoför kalp krizi geçirdi, otobüs şarampole devrildi: 4 ölü, 34 yaralı

9 Şoför kalp krizi geçirdi, otobüs şarampole devrildi: 4 ölü, 34 yaralı

Hırsız dolmuşta görüntülendi evinde yakalandı

10 Hırsız dolmuşta görüntülendi evinde yakalandı


SIRADAKİ HABER