Samsun haber gazetesi
X Reklamı Kapat

Samsun Emniyeti gençlerin yanında

Samsun Emniyet Müdürlüğü 80 öğrenciyi Bursa ve Çanakkale gezisine gönderdi.

Samsun Emniyeti gençlerin yanında


Samsun İl Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü, il merkezinde öğrenim gören 80 lise öğrencisini 'Bilgilendirme ve Önleme' faaliyetleri kapsamında Bursa ve Çanakkale gezisine gönderdi.
Gezinin amacının ülkenin kuruluşunda önemli bir zafer kazanan Çanakkale ile Bursa'da şehitlerinin bıraktığı Milli Mücadele mirasının yerinde incelenip, gençlerin gelecekte ailesine ve topluma faydalı, rasyonel, milli değerlere sahip bir şekilde kişilik kazanmasının amaçlandığı öğrenildi.
80 öğrenci bu akşam saat 20.00'de 2 otobüs ile Çanakkale ve Bursa gezisi için Samsun Emniyet Müdürlüğü önünden uğurlandı. Öğrencileri aileleri ile birlikte uğurlayan Samsun Emniyet Müdürü Vedat Yavuz yaptığı açıklamada, 'Samsun Emniyet Müdürlüğü olarak il merkezinde Milli Eğitim Müdürlüğü ile ortaklaşa 80 tane bay-bayan öğrenciyi Bursa ve Çanakkale gezisine gönderdik. Temennimiz çocuklarımızın oralarda bu memleketin, bu vatanın nasıl kurtarıldığını, hangi meşakkatlerden geçirildiğini gözleri ile görmeleri, o duyguyu birebir orada yaşayarak geri dönmeleridir' dedi.
Otobüse binerek öğrencilere 'Hayırlı yolculuklar' diyen Emniyet Müdürü Yavuz yaptığı konuşmada, 'Osmanlı kurulduktan sonra başkentliğini yapan Bursa'da ufak bir gezi yapacaksınız. Oradaki tarihi yerleri göreceksiniz. Ondan sonra Çanakkale şehitliğine gideceksiniz, Gelibolu Adası'na. Şu an içinde bulunduğumuz süreci hepiniz görüyorsunuz. Bu sürecin nasıl yaşandığının en bariz göstergesidir Gelibolu. O Çanakkale Şehitliği'ni doya doya gezmenizi istiyorum. O şehitlikte taşlarını teker teker okumanızı istiyorum. Onları okursanız, bugün içinde bulunduğumuzun coğrafyanın nasıl bugünlere geldiğinin ve içinde bulunduğumuz sürecin en bariz göstergesini orada göreceksiniz. Hepinize iyi yolculuklar diliyorum' diye konuştu.
Öğrenciler daha sonra otobüslerle yola çıktılar.EN ÇOK OKUNANLAR

SORUN PARA DEĞİL

1 SORUN PARA DEĞİL

Veee Samsunspordan resmi açıklama

2 Veee... Samsunspor'dan resmi açıklama

Samsunspordan gollü prova

3 Samsunspor'dan gollü prova

İlkadım Belediye Başkanı Erdoğan Tok Hesap verecekleri gün yakındır

4 İlkadım Belediye Başkanı Erdoğan Tok: 'Hesap verecekleri gün yakındır'

Samsunda raylı sistem yarın 1200-1800 saatleri arası ücretsiz

5 Samsun'da raylı sistem yarın 12.00-18.00 saatleri arası ücretsiz

Yönetim Kalparla görüştü mü

6 Yönetim Kalpar'la görüştü mü?

İyi seyirler

7 İyi seyirler...

Samsun Cumhurbaşkanı Erdoğana hazırlanıyor

8 Samsun Cumhurbaşkanı Erdoğan'a hazırlanıyor

CHP Samsun İl Başkanı Tufan Akcagöz Samsunlular her şeyin farkında

9 CHP Samsun İl Başkanı Tufan Akcagöz: 'Samsunlular her şeyin farkında'

Fuar amacına ulaştı

10 Fuar amacına ulaştı


SIRADAKİ HABER