Sinop'un içme suyu 'En'ler arasında

Orman ve Su İşleri Bakanlığı yetkilileri Sinop Belediyesi İçme Suyu Arıtma Tesisi'nde kapsamlı incelemelerde bulundu. Sinop'un şimdiye kadar ziyaret edilen tesisler arasında en iyilerden biri olduğu belirlendi.

Sinop'un içme suyu 'En'ler arasında

Avrupa Birliği ve Orman ve Su İşleri Bakanlığı İşbirliği çerçevesinde yürütülen 'Türkiye'deki İçme Suyu Kaynaklarının ve Arıtma Tesislerinin Değerlendirilmesi Projesi' kapsamında bakanlık yetkilileri ve proje yüklenicisi firma yetkilileri Sinop Belediyesi İçme Suyu Arıtma Tesisi'nde kapsamlı incelemelerde bulundu.

Denetlemeyi sorunsuz bir şekilde gerçekleştiren yetkililer, yapılan incelemeler sonucunda bugüne kadar ziyaret ettikleri onlarca tesisin içerisinde en iyilerinden birinin Sinop Belediyesi İçme Suyu Arıtma Tesisi olduğunu söyledi.

Konu ile ilgili açıklama yapan Belediye Başkanı Baki Ergül, 'Bir kez daha Türkiye'deki en ciddi ve doğru şekilde işletilen arıtma tesislerinden birinin Sinop Belediyesi İçme Suyu Arıtma Tesisi olduğunu görmekten gurur duyduk. Bu vesileyle tesisimizde çalışan mühendis, tekniker ve işçi arkadaşlarıma teşekkür ediyorum. Önümüzdeki günlerde Sinop İçme Suyu Projemizi daha da geliştirmek adına bir SCADA (uzaktan komuta )sistemi kuracağız. Böylelikle tüm depo giriş çıkışlarımız ve isale hattı üzerindeki ayırım vanalarımız kontrol merkezi İçme Suyu Arıtma Tesisimizde olacak şekilde bir SCADA sistemine bağlanacak. Yine aynı merkezden bilgisayar üzerinden şebeke suyunu ihtiyaç olan bölgelere anında yönlendirebileceğiz. Tüm bunlar bize hem daha hızlı müdahale ve sonuç alma imkanı hem suyun her damlasının daha iyi değerlendirilme imkanı sağlayacak' dedi.

Yaptıkları geniş kapsamlı incelemeler sonrasında yetkililer, başka tesislerde incelemelere devam etmek üzere Sinop'tan ayrıldı.EN ÇOK OKUNANLAR

Samsun'daki genç kızın öldüğü kazanın kamera görüntüleri ortaya çıktı

1 Samsun'daki genç kızın öldüğü kazanın kamera görüntüleri ortaya çıktı

Samsunspor Kayyum Başkanı Karayılmaz: 'Kimse bizi sahipsiz sanmasın'

2 Samsunspor Kayyum Başkanı Karayılmaz: 'Kimse bizi sahipsiz sanmasın'

Samsun'da acı ölüm!

3 Samsun'da acı ölüm!

Samsun'da Mert Irmağı'na düşen genç hastanelik oldu

4 Samsun'da Mert Irmağı'na düşen genç hastanelik oldu

Samsunspor için karar günü

5 Samsunspor için karar günü

Polis aracı dereye uçtu: 1 şehit, 1 kayıp

6 Polis aracı dereye uçtu: 1 şehit, 1 kayıp

Şirinler daha güçlü geliyor

7 Şirinler daha güçlü geliyor

Motorine büyük zam geliyor

8 Motorine büyük zam geliyor

Samsun'da FETÖ'den gözaltına alınan iş adamı adliyede

9 Samsun'da FETÖ'den gözaltına alınan iş adamı adliyede

Tüm maçlar pazar günü

10 Tüm maçlar pazar günü


SIRADAKİ HABER