Samsun Havza 'Akıllı Park' ile markalaşacak

Türkiye'de ilk defa düzenlenen 1. Ulusal Kent Estetiği Sempozyumu'nun ikinci gününde Havza Kevser Akıllı Parkı konuşuldu. Belediye Başkanı Murat İkiz, 'Kevser Akıllı Park ile markalaşma yolunda önemli bir yol aldık' dedi

Samsun Havza 'Akıllı Park' ile markalaşacak

Samsun Büyükşehir Belediyesi tarafından Türkiye'de ilk defa düzenlenen 1. Ulusal Kent Estetiği Sempozyumu'nun ikinci gününde "Akıllı Park'ın Markalaşması ile Havza’nın Kentsel Gelişimine ve Kent Estetiğine Katkıları" konuşuldu.

PARK HAKKINDA BİLGİ VERDİ
Akıllı Park'ın Markalaşması ile Havza’nın Kentsel Gelişimine ve Kent Estetiğine Katkıları konulu sunumunda Süleyman Demirel Üniversitesi Orman Fakültesi Peyzaj Mimarlığı Bölümü öğretim üyesi Doç. Dr. Ulvi Erhan Erol, Akıllı Park'ın projelendirilmesi, kent estetiğine katkıları ve parkın teknik özellikleri hakkında bilgiler verdi. Havza Belediye Başkan Yardımcısı Ömer Büyük ve Peyzaj Mimarı Kazım Uslu tarafından Akıllı Park'ın altyapı ve peyzaj çalışmaları hakkında bilgiler verdiler.

İNTERNETTEN TAKİP EDİLİYOR
Havza Belediye Başkanı Murat İkiz ise, Akıllı Park’ın ödüllü bir park olduğunu belirterek, "Havza Kevser Parkı-Akıllı Park Projesi ile ödül aldık. Park 24 saat internet üzerinden takip edilebiliyor. Işıklandırma ve sulama işleri bilgisayar ortamından idare ediliyor. Bu parkı 20 bin 250 metrekarelik bir alan üzerine inşa ettik. 23 adet güvenlik kamerası ve GPS sistemi var. Şifre sahibi herkes bu akıllı parkı internet üzerinden yönetebilmektedir. Spor, bisiklet alanları otopark alanları mevcut. 10 bin tane yeni ağaç diktik. Proje toplam 5 milyon TL'ye maloldu. Parktan aynı anda bin 500 kişi faydalanabilmekte, yediden yetmişe her vatandaşa hizmet vermektedir. Kevser Akıllı Park ile ilçemiz markalaşma yolunda önemli bir yol aldı" diye konuştu.

HAVZA'YA DEĞER KATTI
Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz ise Havza'nın Samsun ilçeleri içerisinde altyapı çalışmaları ile örnek bir ilçe olduğunu belirterek, Akıllı Park’ın Havza’ya ayrı bir değer kattığını ifade etti.EN ÇOK OKUNANLAR

Samsun'da feci kaza, 3'ü ağır 4 yaralı

1 Samsun'da feci kaza, 3'ü ağır 4 yaralı

Trafik kazasında ehliyetsiz motosiklet sürücüsü hayatını kaybetti

2 Trafik kazasında ehliyetsiz motosiklet sürücüsü hayatını kaybetti

Metro istasyonunun yakınında yangın çıktı, seferler durduruldu

3 Metro istasyonunun yakınında yangın çıktı, seferler durduruldu

Eski polis memuru kapısı içeriden kilitlenen evde yanarak can verdi

4 Eski polis memuru kapısı içeriden kilitlenen evde yanarak can verdi

Sahte altın dolandırıcıları suçüstü yakalandı

5 Sahte altın dolandırıcıları suçüstü yakalandı

Eski İl Emniyet Müdürü Metin Seyfi Sazak serbest bırakıldı

6 Eski İl Emniyet Müdürü Metin Seyfi Sazak serbest bırakıldı

İki arkadaş aynı motosiklette can verdi

7 İki arkadaş aynı motosiklette can verdi

Ölüm kavşağında yine kaza

8 Ölüm kavşağında yine kaza

Karabük'te orman yangını kısmen kontrol altına alındı

9 Karabük'te orman yangını kısmen kontrol altına alındı

Bilim, sanat ve iş dünyasının kalbi Uşak'ta atacak

10 Bilim, sanat ve iş dünyasının kalbi Uşak'ta atacak


SIRADAKİ HABER